SIG SP2022

Glock a spol.
Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#1 » čtv 2. čer 2016, 15:15

Má někdo SIG SP2022 a mohl by napsat zkušenosti? koukal jsem do jiných témat,ale moc zkušeností s touto pistolí jsem nenašel (třeba neumím hledat).
Děkuji.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#2 » čtv 2. čer 2016, 15:20

Já se asi "zamiloval"... :oops:
Obrázek

Uživatelský avatar
DoM
Příspěvky: 103

Příspěvek#3 » čtv 2. čer 2016, 15:29

Dneska jsem si jí chtěl jít osahat, ale nějak jsem to nestihl.. snad jim tam aspoň jeden kousek vydrží do příštího týdne.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#4 » čtv 2. čer 2016, 17:55

Já si osahával černou... :-) Po PPQ se mi držela nejlíp...

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#5 » stř 8. čer 2016, 11:03

Žádné zkušenosti? :) Škoda...

Nebo alespoň obecně... Vím, že SIG vyrábí v Americe - jsou pak problémy se "servisem"? :oops:

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#6 » stř 8. čer 2016, 12:06

Sig stále vyrábí i v Německu, jejich modely jsou na http://sigsauer.de/. Stoprocentně řada 210, 220, 226 a 229 + x-series je německá.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » sob 11. čer 2016, 20:50

2022 je dost opomíjená pistole a přitom spolehlivostí se minimálně vyrovná dražším P226... Podle mě je 2022 přímým konkurentem Glocku 19 - kompaktní služební pistole s důrazem na funkčnost.
Co jsem měl možnost tenhle plastový Sig vyzkoušet, po střelecké stánce je to takový standard v dané kategorii. Pokud ale někomu bude nadprůměrně vyhovovat, není to vůbec špatná volba. (Otázkou je ještě dostupnost náhradních dílů).

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#8 » sob 11. čer 2016, 20:55

Díky za příspěvek. Právě ta dostupnost mě zajímá. Zatím nemám žádnou zbraň a i když počítám, že časem budu mít víc kusů, tak nákup druhé asi bude chvíli trvat, než se otrkám...

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#9 » sob 11. čer 2016, 23:17

Osobně jsem ho měl před časem ve velmi úzkém výběru. Bohužel problém byl s tím, že abych plně stiskl spoušť, musel jsem ukazováček střílející ruky nepřirozeně lámat. Jinak se mi skřípla kůže za spoušť a prostě jsem nevystřelil. Jinak zpracováním byla skvělá, chováním taky. Jsem velký fanda Sigu a X-Five je můj sen. Jen ji chce raději vyzkoušet, já na toto přišel až při střelbě.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#10 » ned 12. čer 2016, 17:57

Já mám celkem malý ruce... Ale zkusit ho chci ve střeleckém servisu.



jantar
Příspěvky: 123

Příspěvek#11 » stř 10. led 2018, 12:09

Klasická služební zbraň,velmi odolná,a kdo si na ní zvykne/já/nemění.Né nadarmo je to služební zbraň francouzské policie a četnictva.To něco napovídá o kvalitě.Střílí se s tím pěkně,miřidla pěkně čitelná,nechá se vyměnit rukověď,ale v kufříku není,mě zcela vyhovuje s tou,s kterou byla dodána.Precizně vyroben nerezový závěr,ostatní,plastové,standart.Za zbytečnost považuji znamení na vrchu závěru,které signalizuje náboj v komoře,právě pro policii.Nádherně zpracovaná hlaveň,naprosto v závěru bez vůle.Vedení závěru poměrně mohutné,ale také téměř bez vůlí.Hlavně,že to nemá pojistku venkovní,ale opět výborné vypouštění kohoutu,tak jak jsme zvyklí u Sigů.Já mám celou vyrobenou v Německu,americké,také jsem měl v ruce,je to samé dobře udělané.Novou to chce nechat týden na záchytu,aby vratná pružina dostala trochu rozumu.Střelba příjemná,rozhodně jsem s ní nastřílel lépe než s P-10 na 25 m.Ale hlavně je kvalitní,prostě sig s plastovým rámem.Jedinou slabinu vidím v plastovém vodítku vratné pružiny,které se po čase v přední části odírá.Šikovný soustružník udělá novou za hoďku a je po problému.V nových zásobnících jsou hodně kruté pružiny,chce to buď dva závity uskřípnout,nebo dlouhodobě nechat napáskované.Není problém,jako u CZ,které po čase vyměknou.Navíc to má kohout,a to pro mně,který vyznává železo a kohout,také není zanedbatelné.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Víťas01 a 27 hostů