Heckler & Koch P30 / P30S / P30L / P30 LS

Glock a spol.


Luboš16
Příspěvky: 111

Příspěvek#631 » pon 15. srp 2016, 18:21

Vazelinu otři suchým hadrem, pak to finálně otři hadrem s trochou balistolu. Hlaveň uvnitř vytři pouze do sucha a pak ji nemaž. Vedení úderníku v závěru nech suché jinak se tam usazuje bordel po střelbě. Pružiny zásobníků trochu povolí ale stále budou tvrdší než u ČZ což je lepší pro spolehlivé podávání nábojů.

Uživatelský avatar
DAveDOG
Příspěvky: 189

Příspěvek#632 » pon 15. srp 2016, 20:27

Každá pružina se unaví, jen záleží jak moc. A rozhodně se neunaví natolik abys to poznal a pokud ano tak určitě ne za krátkou dobu.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#633 » pon 15. srp 2016, 21:57

Pruzina se neunavi, pruzina se opotrebuje a nakonec znici (praskne) tim, ze vykonava praci.
Jestli je volna nebo stlacena je jedno, znici ju to ze pracuje v zasobaci pri strelbe.
P-38 nabita za druhe svetove vesele bez problemu strilela po sedmdesati letech v nabitem stavu (pripad z CR). Jeden pouzity zasobac, co jsem dostal pred 4 lety od nemeckeho HK strelce, mel najete dle jeho slov mezi 30 az 50 tisici. Ja zneho prasknul dalsich 10000 urcite a ted lezi na policce nabity a bude fungovat i za dalsi 4 roky. HK vi moc dobre, proc dela plechovy zasobac na 15 ran a ne plastovy 17-18 precpany. Sice jsou drazsi, ale ve vysledku jsou vlastne levnejsi, protoze zadny plastacek za 600 Kc neda 50000+ ran s jednou pruzinou. Jinac snimi triskam bezne o sterk nebo beton uz sedmym rokem a zadny problem.

Uživatelský avatar
elektrikarCZE
Příspěvky: 19

Příspěvek#634 » stř 17. srp 2016, 19:19

Díky za rady.
Po týdnu jsem si byl pro PZ, takže půjdu tuto neděli na střelnici - už se těším :) - koupil jsem 5 krabiček S&B 115grs FMJ. Myslíte, že má smysl kupovat rychlonabíječ, když budu chodit na střelnici cca 2x do měsíce? Díky



Luboš16
Příspěvky: 111

Příspěvek#635 » stř 17. srp 2016, 22:51

Žádný rychlonabíječ nekupuj, jsou to vyhozené peníze, které můžeš prostřílet. Po naplnění několika zásobníků získáš grif a pružiny trochu povolí. Neznám nikoho, kdo by rychlonabíječ používal, podle mne je to zbytečný tahák peněz. Přeju hodně úspěchů na střelnici.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#636 » stř 17. srp 2016, 23:03

Opravdovy rychlonabijec ala Maglula Uplula je super vecicka, nabijet par set ran je dost otravne. Ty ''rychlonabijece'' co kdysi davali k P30 apod jsou samozrejme k nicemu. A 115 gr jsou slabe, nechej zaver 2 dny vzadu, mohla by se ti kousat, nova ma tvrdou pruzinu fest, prvnich 300 ran aspon to chce aspon 128 gr strely. Jinac tydenni cekacka na PZ je dobrej horor, u nas na pockani za 10-15 minut vzdy, jeste nikdy za 7 let se mi nestalo, ze by to nebylo na pockani :-). Holt u nas na Divokem Vychode ty gvery fakt potrebujem hned, po tydenni cekacce uz by bylo davno po nas :-D.



walda
Příspěvky: 12

Příspěvek#637 » ned 21. srp 2016, 12:53

Zdravím všechny,tak jsem si v pátek pořídil HK P30 L teď mám dilema jaké pouzdro ,mám dva favority Blackhawka serpa , nebo IMI Defense ? máte někdo zkušenost ? díky :-)

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#638 » ned 21. srp 2016, 12:58

No musíš se pochlubit, na jaký chceš to pouzdro používání. Mam Serpu 2, ale je to tak na závody...pouzdro hodně odstává, ale dobře se na něm dělá úchop a lehce hledá zbraň pohmatem.

Určitě, ale není na nošení.



KlokanXM
Příspěvky: 95

Příspěvek#639 » ned 21. srp 2016, 16:10

Mám kydex od Raven Holsters a naprostá spokojenost. Lze jak do kalhot, tak zvenku, jde zastrčit košile pokud je v kalhotech. Drží dobře zbraň.

Pouzdro s pojistkou odjišťovanou ukazovákem bych nedoporučoval. (bylo to první co jsem měl a už jen leží někde ve skříni)



walda
Příspěvky: 12

Příspěvek#640 » pon 22. srp 2016, 10:45

Díky za rady,chtěl jsem na nošení a abych měl zbraň v pouzdře zajištěnou proti vytažení,doplním je to má první zbraň zbroják mám čerstvej,po dlouhém přemýšlení to vyhrál Heckler Koch,takže pro mně každá rada dobrá,moc díky :-)

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#641 » pon 22. srp 2016, 13:19

Kdyz uz chces mit tu pistoli v pouzdre zajistenou, tak ji preventivne radsi ani nenabijej pro sichr a kdyz to shrneme, tak ji uplne pro maximalni jistotu nechej nenabitou doma a nestratis ji, ani ti nevystreli omylem atd. :-). To je jak se zabezpecenim PC - nejbezpecnejsi je odpojene od Internetu a elektriny... :-D.
Jestli si koupis nejake super pouzdro s pojistkou, tak dej vedet datum nakupu, vypisem sazkovy kurz, do kolika dnu/tydnu skoncis s prostrelenou nohou. Strilim od 15 (je mi 31), prosel jsem docela velkou radou odbornych (zadne komercni sracky na tahani penez z laiku) seminaru na spoustu temat tykajicich se prace s pistoli atd., na LOSiku mam tusim 0.91 s na vystrel (P30L) z pod vesty s nabojem v komore na Alfu, ale pouzdro s pojistkou bych se neodvazil vzit na LOSik ani na vycvik, ani kdyby mi vyrobce chtel za to zaplatit. Mam rad svoji nohu i prsty. 1000 x to vytasis zpravne a pak te neco vyvede z miry, zleknes se jineho vystrelu, slapnes na sutr, ujede ti noha, nebo se ti bude chtit kychnout nebo neco proste a strelis se do nohy a pak je jenom otazka jestli si prostrelis stehno a lytko nebo k tomu priberes i koleno prijednom. BlackHawk krapy jsou zakazane v 90 % dobrych streleckych skol v USA. Valna vetsina zraneni pri treninku na strelnici za poslednich cca 8 let, co to sleduju byla ve spolupraci s BlackHawk Serpou. Podstrelili se i instruktori z desetiletimi praxe. Nikdo neni neomylny. P30 sice nema kratkou a lehkou spoust jak nektere ladene strikery, ale i tak bych to fakt neriskoval zvlast v tvojem pripade. Cim mensi zkusenosti a cim mensi trenink, tim vetsi jistota a tvrzeni, ze me se to prece nemuze stat, vim co delam...auvajs moje noha...
A vycvik neni jeden dva sranda kurzy, jak si vetsina mysli, ale trenink min. jednou tydne min. rok-dva a vic. To potom muzes rict, ze mas aspon nejake zaklady dobre nachozene a bude to fungovat i ve stresu atd.
Na noseni si nechej udelat na miru kydex, dole uzavreny, 10° dopredu naklon, plny velky sweatguard a jsi vklidu. Pistole z toho nevypadne, muzes delat kotouly, plazit se, skakat, nic se nestane s dobrym kydexem (mam to otestovano x set krat) a na ulici ti ji nikdo vytrhavat nebude, kdyz nevi, ze ji mas, kdyz ji mas schovanou. Nemas to na stehne na taktice do sluzby.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#642 » pon 22. srp 2016, 13:37

Problém je, jak začátečník pozná kvalitní kurz od sranda kurzu... :(

Jinak já mám pouzdro od KM Sadlery a z něj taky snadno nevypadne, ale je tlustší než kydex...



walda
Příspěvky: 12

Příspěvek#643 » úte 23. srp 2016, 10:36

MKabar díky za vyčerpávající radu a budu objednávat kydex :-) zlepšovat a sbírat zkušenosti chci abych si nepřipadal jako úplný tele :-) a když nevím zeptám se :-)

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#644 » úte 23. srp 2016, 11:20

Tak zítra konečně dorazí!

Detaily na https://www.facebook.com/nocompromise.house/

Obrázek

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#645 » čtv 25. srp 2016, 19:01

Celerrimus píše:Dobre odpoledne preji,
stal jsem se majitelem P30SK V3 (vubec moje prvni pistole). Zbran chodi jako svycarske hodinky a jen bych mel nekolik dotazu:
1) Chtel bych prikoupit vice zasobniku. Volal jsem do Walter trading a pry cena za jeden zasobnik je cca 2100, coz me teda prekvapilo. Daji se v USA nebo v Evrope koupit alternativy s dorucenim do CR? Nenasel jsem. Idealne aspon jeden s prodlouzenou botkou.


Nevím jak SK, ale na L jsem dnes koupil zásobník za 1.384,- Kč v obchodě Beareka... :oops: Jestli mají i na SK, nevím... :oops:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů