Heckler & Koch P30 / P30S / P30L / P30 LS

Glock a spol.


Luboš16
Příspěvky: 111

Příspěvek#976 » stř 13. zář 2017, 12:27

Tak jsem se po více než roce a 11.250 výstřelech rozhodl udělat malé shrnutí zkušeností s HK P30 SK ve verzi V1. U pistole jsem v průběhu užívání vyměnil pouze pružinu úderníkové pojistky, což přineslo znatelné snížení odporu spouště a niklovanou match sear pružinku, zde jsem subjektivně změnu nezaznamenal. Dále jsem namontoval stavitelné hledí z důvodu užívání přebíjených nábojů a nutnosti změnit nastřelení. standardní botky zásobníků je nahradil originálními prodlouženými botkami a dokoupil jsem další dva zásobníky, které jsem doplnil botkami +1. Po každodenním nošení v kydexovém pouzdře nese povrchová úprava kovových částí pouze minimální stopy ošoupání, tyto jsou pouze na pravé horní části závěru a na ostrých hranách závěru na jeho bocích, dále je na vyvýšeném výstupku oleštěn levý záchyt závěru. Plastové díly rámu jsou bez poškození. Po uvedené porci výstřelů jsou veškeré vůle beze změn a i přesnost je stále stejná. V důsledku střelby došlo na funkčních plochách pouze k oleštění povrchového černění beze stop odírání materiálu, jediné výraznější stopy užívání jsou na uzamykací kulise, která je součástí vratné pružiny. Hlaveň je stále zrcadlově lesklá, bez vůlí v uložení v závěru. Od počátku zbraň střílela továrním střelivem bez závady, pouze přebíjenky bylo nutno více podsypat, než se trochu unavila vratná pružina, jinak docházelo k nepravidelnému vyhazování nábojnic a k nedotažení závěru. Do současné doby jsem neměl žádnou závadu způsobenou zbraní. Pistole je dobře ovladatelná a dostatečně přesná i na vzdálenost 25 metrů, používám ji při našich klubových závodech a mezi výsledky dosaženými ful size pistolemi se rozhodně nekrčím na konci a horší zásahy rozhodně nejsou vinou pistole. Pro doplnění přikládám fotografie.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#977 » úte 26. zář 2017, 19:22

Je nějaké nové info ohledně zkrácení resetu na P30?

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#978 » úte 26. zář 2017, 20:15

Ten je davno hotovy, jsi zaspal? :-D
S nerez ocelovou spousti mam na P30LU zkraceny pretravel, nulovy overtravel dolicovany na miru, absolutne hladky chod (vylestene vsechny potrebne dily) a reset po vymene control leveru za novy upraveny nerezovy cca 2,5 mm o fous kratsi nez SFP9 8-). Spoust je o skoro centak vic vepredu :-P.
Akorat jsem se jeste porad nedostal udelat poradne fotky a videjko.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#979 » úte 26. zář 2017, 20:21

Samotna spoust to zkrati asi o 20 % a pak to jeste vytuni novy control lever.
Jinac Expert uz je v SAO a taky s ocelakem, taky dodam videjko az bude cas.

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#980 » stř 27. zář 2017, 07:37

Sakra, to jsem teda fakt přehlédl. Je pravda, že jsem před časem koketoval s tím, že si pořídím P30L SD, a až na něm si upravím reset spouště. Jenže když už jsem ho potom držel v ruce, zjistil jsem, že má delší páky pro shození závěru než moje P30 LS a nekoupil jsem to.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#981 » stř 27. zář 2017, 07:41

Kalič: Myslíš záchyt závěru? Ten mi Hawk měnil za kratší...

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#982 » stř 27. zář 2017, 07:57

Jo, záchyt závěru. Snad jsem to ve spěchu nenapsal až tak blbě. Na mojí P30 LS vypouštím bříškem palce silné ruky (v mém případě pravé), ale ten dlouhý mi sahal až mezi klouby.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#983 » stř 27. zář 2017, 08:03

Mně původní na P30 V3 taky sahal ke kloubu palce a trochu vadil při úchopu. Hawk mi dal levý záchyt z SK,který je na bříško palce. A ještě mi ukazoval fakt ultrakrátký, který končil hned za zobáčkem záchytu.

Pro představu - pravý původní, levý zkrácený..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Tom Λ
Příspěvky: 57

Příspěvek#984 » stř 27. zář 2017, 08:44

Ty originální dlouhé zachyty si drží fakt většina lidí, jednoduché řešení - vyměnit za krátké z pojistkového modelu (S ne SK) nebo pokud to chci levně, tak uříznout a načernit ten kousek na řezu. Mě to na Lku vyhovovalo nejvíc stejně jako to má P.V. Tzn. na každé straně jinak dlouhé.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#985 » stř 27. zář 2017, 09:44

Pardon.. Z eSka... :angel:

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#986 » stř 27. zář 2017, 11:25

Já to mám na LS takhle:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#987 » stř 27. zář 2017, 11:34

Hawk mi ukazoval i záchyt, který končil +/- u té červené čárky (foto). To už mi přišlo moc... :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#988 » stř 27. zář 2017, 14:37

Kalici, nekal uz tak prosimte :-D, jak bych tu snad za poslednich 5 let nepsal x tisickrat, ze na P30 vsech verzi bez pojistky je zaklad dat lehkou blokaci (to uz je ted standart zdarma u novych kusu, ale pouze v tom jedinem nekompromisnim HK obchode...) a kratky zachyt zaveru z pojistkoveho modelu (nebo to urezat, ja osobne se chystam ten dlouhy smiknout na ctvrtinu dlouheho tedy polovinu kratkeho). Kdokoliv kdo nema S velikost ruky si ten zachyt bude chytat pri vysokem uchopu. Ten tovarni ultrakratky uz neni za co zmacknout, je to fikle hned za tim zubem co chyta zaver presne jak na obrazku, to uz se da ovladat jedine pres zaver, vylozene zachyt, bez vypousteci funkce.

Jinac na jakoukoliv P30 doporucuju 10-8 Performance miridla, konverzi na kratky LEM V4.1 (ponechani vypousteni napnute bici je zalezitost osobni preference, ja to tam mam, kohout na kratkem LEMu vycniva i kdyz je dole, takze to chrani pred nechtenym vypustenim) bo proc strilet prvni ranu v DA, kdyz to jde v LEMu bez DA s lehkou spousti (konverze do LEM je mozna u vsech kohoutovych HK). A jako tresnicka na dortu ocelova rovnejsi spoust (prst pri odpalu o centak vic vepredu, centak siroka, zdrsnena, nerez ocel) - zkrati pretravel a reset o cca 20 % a ma nulovy overtravel dolicovany na miru na kazdy jednotlivy kus zbrane a k tomu upraveny control lever taky z nerezovky, ktery dale zkrati reset pod delku resetu na standartnim SFP9SF. Slibil jsem kamosovi z USA video zrobit, tak az to natocim, tak to tu sem taky hodim, akorat to bude anglicky. Jinac zkraceni resetu bez vymeny spouste je take mozne samozrejme, vymenou pouze control leveru, ale ta spoust je dulezitejsi uprava, nez ten samotny reset. Cim vic ohybate prst pri odpalu a celou ruku, tim vic strhavate. S temer rovnym ocelakem je to uplne jina pistolka ;-).
Pri montazi spouste a kratkeho resetu zaroven lestim asi 6 dulezitych stycnych mist pro zcela hladky chod.
Takhle vytunit P30 lze v Praze nebo Ostrave. Co se provoznich vlastnosti tyce - na 2 x P30L SD Ultimate a 2 x P30SD Ultimate kusech z meho okoli uz nastrel prekracuje 5000 urcite, realnejsich spis ale bude cca 7 tisic ran. Spolehlivost stejna jako original. Novy upraveny control lever je zcela bezpecny - stejne jako original zvedne blokaci az v momente uplneho stisku spouste, casovani je bezchybne.
HK nikdy nevyrobil civilni poradnou spoust na P30, tak ted uz existuje.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#989 » stř 27. zář 2017, 20:40

K vaší debatě, vyfotil jsem vám ten tovární "extra short lever" - záchyt.
Obrázek

2 Luboš: Parádní recenze! Tak ať dál slouží a dělá radost. Jako bonus přikládám prototyp návleku na SK pro 13 ranný zásobník z USPc.
Obrázek

Přihazuji ještě taky první prototyp krytek závitu ;-). Do výroby už jdou taky prodlužováky na zásobníky +3 a +5 ran! Upozorňuji, že se jedná o prototypy bez povrchovky a dodělků, takže finále bude samozřejmě v barvě atd.
Obrázek



Stanley 69
Příspěvky: 3

Příspěvek#990 » stř 27. zář 2017, 21:28

Proboha jakej ,,učeň" to stružil,????? To ani barva nezakryje

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 hostů