Heckler & Koch P30 / P30S / P30L / P30 LS

Glock a spol.


Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#181 » úte 17. bře 2015, 14:52

Zdravím,
přemýšlím nad koupí pistole H&K P30 (v 9mm Luger). Chtěl jsem se zeptat, zda s ní má zde někdo na fóru nějaké zkušenosti, popř. zda je možné v této cenové relaci sehnat i něco lepšího?
Díky za odpověď.



vomicz
Příspěvky: 35

Příspěvek#182 » úte 17. bře 2015, 17:37

Zdar,
mám P30L, vystříleno mám přes 5000 já a údajně kolem 4000 předchozí majitel a pistole nejeví nejmenší známky problémů. Co se střeliva týče, zatím žrala všechno, co jsem do ní nacpal - tovární SB, Magtechy, Black Mamba, přebíjenky od Alsy, Limitu, i moje vlastní. Jediné závady, které jsem zaznamenal byly důsledkem přebíjení, nikoliv špatné funkce zbraně.

Ergonomicky pro mě super, sama od sebe sedí v ruce výborně a s gripama si člověk může docela vyhrát. Snad jediná věc, která mi na ní trochu vadí je příliš dlouhá páka vypouštění závěru - člověk se musí naučit nepokládat na ní palec, aby si závěr po posledním vystřeleném náboji neshazoval.

Chování při střelbě mi přijde srovnatelný s jinýma full-size devítkama, který jsem zkoušel - takový průměrný. Asi jsou pistole, který se chovaj líp, ale určitě jsou i takový, který se chovají hůř. A jak jsem psal výš, zatím jsem nenašel nic, co by se mně osobně drželo líp.

A nosím jí prakticky denně, aniž by mi připadala nějak zbytečně velká/těžká/neohrabaná.

Takže tak :)



Abdulexe
Příspěvky: 47

Příspěvek#183 » stř 18. bře 2015, 07:05

Mám P30tku v 9mm taky už nějakej pátek a za mě držení super. Nějaká ta zbraň už mi taky prošla rukama ale na tuhle se toho moc nečape. Jen mi přijde, že je tady problém něco sehnat a když to seženeš tak je to za hrpunu ale stojí to za to!!!

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#184 » pon 23. bře 2015, 01:47

Mam zrovna novou P30L, zachyt zaveru jsem okamzite vymenil za kratky z modelu LS. A taky pruzinu blokace uderniku za lehci a az schrastim jednu pitomou malou pruzinku co mi chybi, tak to prekopu do V4.1 LEMu s kratkym chodem konecne. Zitra nebo pozitri jdu narazit nove stavitelne LPA svetlovodne, cervena mucha a zelene hledi, ukoristeno na IWA za 50 Ecek, normalne chcou 110. Pak poslu foto.

Lka ted fajne zlevnili, stala me 21922 misto 24700. Kupovano primo u zdroje ve Waltertradingu.
Jeste cekam od Vanoc na druhy 5.08" lauf se zavitem (cena pouze o 500 Kc vyssi nez v USA neboli 6000 Kc).
(Mimochodem HK45 i HK45c uz jsou taky za 22 misto 30, ty zlevnely uz na podzim, kdyby chtel nekdo petastouru).

Jinac stara P30LS (cert vem tu svinskou pojistku :-D) po peti letech a 14-15 tisicich ranach mela tri zaseky ted v posledni dobe na LOSiku - dodrbana munice z prebijeni, dve nedorazene zapalky a jeden krivy naboj. Jinac bez zaseku 100 % a to jsem to cistil tak asi co tri mesice, 1000-1500 ran bez cisteni bezne, rekord byl asi 2200-2300. Misto cisteni jsem vzdycky dolil balistolu na potrebne mista a slo se strilet :-). Vsechny dily puvodni (teda krome pruzinky blokace uderniku, tu jsem dal lehci aby byl lehci odpor spouste). Ted slouzi dal u kolegy, 100 tisic nastrili uplne v pohode, jenom je treba co 25 tisic vymenit vsechny pruziny. A TRS pruzina spouste by se mela menit co 12000, ale v te moji stare porad drzi (a to se susenim ma nalitane urcite nakych 30000).

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#185 » pon 6. dub 2015, 20:45

Zdravím,
snad se to na fóru už někde neřešilo. Pokukuju po P30 a VP9 (rozhodnutí asi až na střelnici).

U P30 se trochu ztrácím ve verzích, resp. v tom, kdy má tu páčkovou pojistku (jestli ji MKabar nezmiňuje v předchozím komentu u P30LS?). Na některých videích funguje jako pojistka a vypouštěč na ozuby zároveň, někde jenom jako pojistka, ale na většině fotkách českých majitelů (předpoklávám V3) ta páčka vůbec není.

Děkuji za objasnění :-).



Abdulexe
Příspěvky: 47

Příspěvek#186 » pon 6. dub 2015, 21:04

já mám vypouštění kohoutu na bezp. zub vedle kohoutu...



Hatikva1
Příspěvky: 43

Příspěvek#187 » pon 6. dub 2015, 21:38

Decocker je vlevo vedle kohoutu. Pojistka na těle. Mám P30L V3. S pojistkou je to vždycky "S".

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#188 » pon 6. dub 2015, 23:08

P30 je kratka, P30L dlouha, S znamena Safety/pojistku - cili pak bud P30S a nebo P30LS. Na zaveru je ale i na LS verzi jenom Lko, cili prukaz zbrane je na P30L, i kdyz to je LS. Zadna P30 nema vypousteni pres pojistku, verze V3 SA/DA ma tlacitko vzadu vlevo vedle kohoutu. Packou pojistky se dolu vypoustel kohout na USP i na HK45/HK45c - ten byl zrejme na tom zminovanem videu, ma stihlou pojistku jak P30.
Verzi s pojistkou nedoporucuju, akorat to prekazi a je to k nicemu. Kratka verze je taky celkem zbytecna, rukojet je identicka jak na Lku, Lko je lepe vyvazene a ma delsi lauf a zamernou, mene se zveda.

Co se tyce spoustovych mechanismu, tak P30 existuje ve verzich V0, V1, V2, V3, V4, V4.1 CH a V6.
Do Ceska se dovazeji pouze V3 SA/DA verze at uz kratke nebo dlouhe, s pojistkou nebo bez. Ceny stejne.
V0 je LEM s vypoustenim bici pruziny, V1 lehky LEM, V2 tezky LEM, V4 stredni LEM, V4.1 CH svycarsky LEM s kratkym chodem spouste (reset je ale stejny) a V6 je DAO. Pruzinky v jednotlivych LEMech u P30 se ted lehce zmenily, kdyby to nekoho zajimalo, mam tabulku. Nejlepsi dostupna spoust pro P30 je V4.1 CH kratky svycarsky LEM (navrzeno pro svycarskou policii). Spoust ma drahu 10 mm misto 15 mm celkem. Reset je stejny jak u ostatnich verzi vcetne SA/DA neboli dlouhych 7 mm (opet zamerne takhle od zacatku navrzeno pro nenmeckou a norskou policii).

Uz tyden se nemuzu dostat k pretluceni moji nove P30L V3 na V4.1 CH kratky LEM, az se k tomu konecne dokopu, tak poslu nejake fotky. Taky budou nove miridla svetlovodne konecne a par dalsich drobnosti.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#189 » úte 7. dub 2015, 18:32

Díky moc za souhrn,
pročítal jsem si dřívější příspěvky a je tu díky tobě fakt množství skvělých informací.

Zmínil jsi to na co jsem se chtěl potom zeptat, ohledně doporučení zda Lko nebo klasiku. Počítám s používáním na střelnici, LOSíky hlavně a příležitostné nošení. Právě a jedině při nošení by ta L mohla být méně vhodná? Na základě toho co jsem tu četl za předchozí zkušenosti? Jinak samá pozitiva a sociální jistoty? :)

Jinak od té pojistky (S) nakonec tedy asi ustoupím, ale jsem hračička a každý hejblátko navíc se mi zdá fajn. Např. při předávání zbraně na střelnici kolegovi, který nechce na nic radši sahat a střílet. Každopádně jsem jí v ruce ještě neměl, tak nevím jak moc tam ta pojistka překáží v úchopu např.



ludek75
Příspěvky: 15

Příspěvek#190 » úte 7. dub 2015, 20:36

Ještě doplním P30L má novou cenovku viz.dovozce :shock:

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#191 » úte 7. dub 2015, 23:28

ludek75 píše:Ještě doplním P30L má novou cenovku viz.dovozce :shock:


A kdo je prosím dovozce H&K do ČR?

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#192 » stř 8. dub 2015, 00:52

Waltertrading. Nove Lko stoji 21900 misto puvodnich 24700, coz je fajn.

http://waltertrading.cz/pistole/p30l-v3 ... &results=2

Mistni produkce v podobnych cenovych relacich se jaksik nechyta v kvalite matrose a spolehlivosti.

LSo jsem nosil pet let (kydex od Hucka Finna - spica) a ted nosim Lko, v noseni neni zadny rozdil mezi kratkou nebo L - rukojet je stejne velka a to je to, co vetsine lidi zavazi v aute (i s 10° sklonem v kydexu). Jestli ma zaver a lauf o 1,5 cm vic je uplne jedno na noseni. A ta delsi je lepsi na strileni.
P30 mel kolega, zveda se to vic nez Lko, na LOSik ber urcite Lko. Nebral bych ani VP9 na LOSik, Lko mi vyhovuje vic (netriska to tak pri vystrelu do ruky). Lko se sice zveda vic nez G17 G4, ale je to mekke a v pohode ten zpetny raz. A extra pohodlne se to drzi narozdil od kopytka Gecka.

Sko fakt nebrat, ta pojistka je nehorazna prisernost. Ja si to kdysi koupil pred 5 lety kvuli kratkemu zachytu zaveru, bo jsem osel nevedel, ze do Lka jde dat ten kratky ze, jaksik me to nenapadlo.
S tou pojistkou jsem si to kazdy LOSik omylem sikovne zajistil minimalne jednou, rekord byl 4x. Ted bez pojistky je konecne svaty klid :-). Kratky zachyt zaveru mam zas, takze pohodicka.

Uplne idealni to ale bude, az dorazi Dawsony s cervenou svetlovodnou muchou a pretlucu to konecne do toho kratkeho LEMu V4.1 CH. Uz tyden a pul se k tomu nemuzu dostat casove to prekopat, je to docela laborace kvuli TRS pruzine spouste, solidni drbacka, zbytek by mel byt v pohode. S LEMem to bude fajne na LOSiku, uz zadne 5 kg DA :-). Mam do toho par dalsich vychytavek typu niklovane Match sear pruzinky, lehke pruziny blokace uderniku a nove tezsi TRS pruziny spouste - rychleji resetuje spoust, idealni pro rychlou strelbu. Origo V3 SA/DA ma lehkou pruzinu spouste i bici pruzinu, akorat blokaci ma tezkou. Budou i fotky z konverze na V4.1 CH.

A schrastim konecne i prodluzovaky (+5) na zasobace z USA a upravim origo podavace (+2). Plus par dalsich detailu. Finalni verze bude P30L Ultimate HM (Home Made) s 5" laufem :-). Aneb kdyz se v HK neuracili vyrobit mi P30 Expert na prani, tak si spravny cesky kutil musi poradit doma sam.



Abdulexe
Příspěvky: 47

Příspěvek#193 » stř 8. dub 2015, 04:28

A tedy je tu někdo kdo dokáže sehnat cokoliv ?

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#194 » stř 8. dub 2015, 07:45

MKabar, respekt, frajer :D.

Jinak díky za zmínění VP9. Další z dilemat je právě VP9 vs. P30 (nyní teda už L :D). Tu VP9 (SFP9) mají teď na vyzkoušení do neděle v Leiku v Plzni.

Jinak koukám, že na ten LEM se fakt hodně těšíš, tak jsem pak zvědavej na ten report z přestavby :-)



ludek75
Příspěvky: 15

Příspěvek#195 » stř 8. dub 2015, 08:41

HK P30 L je správná volba :)
pistoli vlatním rok,vystřeleno 1700ran a žádná závada prostě HK
HK.JPG
1.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů

cron