Heckler & Koch P30 / P30S / P30L / P30 LS

Glock a spol.
Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#241 » pon 18. kvě 2015, 22:34

Tak jsem to poradne testnul s tim delsim laufem a magwellem (uz mam vypilovany velky hrbet na rukojeti aby tam pasnul magwell, normalne pasuje jenom na stredni) a vysledek predcil ocekavani. Doufal jsem ve snizeni zdvihu na uroven G17 G4 s velkym hrbetem no a vysledek je jeste lepsi - zveda se to jeste mene. I ta hlaven samotna bez magwellu pomaha docela vyrazne (bych neveril ze to vubec pujde poznat) a s magwellem je to uplne parada.



jees
Příspěvky: 32

Příspěvek#242 » úte 19. kvě 2015, 09:35

Tak konečně dorazily lehké pružinky blokace úderníku z HKparts.net.

New Style Firing Pin Block Compression Spring (FPBS)

Bohužel balíček zadrželi celníci, z čehož jsem moc velkou radost neměl. Ani ne tak kvůli doplacení DPHčka, jako spíše že jsem jim musel vysvětlovat, co že to tam vlastně mám :) No, moc příjemně mě teda nebylo, ale nakonec to klaplo a pružinky už leží na stole :)

Obrázek

Mám jich 6. Jedna je pro mě, druhou má zamluvenou ludek75. Takže zbývájí 4 pro případné zájemce.
Cenová kalkulace je následující:

37,44 USD Pružinky
4,99 USD Poštovné v rámci USA
10,56 USD Poštovné Shipito -> CZ
--
52,99 USD = 1287 CZK

229 CZK Doplacení DPH
99 CZK Česká pošta - Celní deklarace

Celkem 1615 CZK / 6 = 269 CZK za jednu pružinku

V případě zaslání poštou + poštovné v rámci ČR. Jinak osobní předání je možné přes týden v Praze, o víkendu většinou v Hradci Králové. Kdo má zájem, ať mi napíše SZ.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#243 » úte 19. kvě 2015, 14:25

Doufam, ze jsi jim rekl, ze to jsou nove specialni kvalitni pruzinky do znackovych prupisek :-D.



jees
Příspěvky: 32

Příspěvek#244 » úte 19. kvě 2015, 15:24

MKabar píše:Doufam, ze jsi jim rekl, ze to jsou nove specialni kvalitni pruzinky do znackovych prupisek :-D.


Heh, no tak nějakým podobným způsobem to probíhalo :D Říct jim, že je to do pistole, tak je to jako červenej hadr na býka :) Jsou to sice jenom blbý pružinky a ne hlavní části zbraně, ale riskovat jsem to nechtěl. Hádejte se pak s celníkama, že jo... :)



jees
Příspěvky: 32

Příspěvek#245 » čtv 21. kvě 2015, 21:34

Dnes jsem měnil tu pružinu blokace úderníku. Malá poznámka k výměně:

Při zpětné kompletaci vlastní blokace a úderníku, zůstane úderník vysunutý cca 0,5cm ven ze závěru. Aby šel zatlouct zpátky jistící pin, musí být úderník stlačen těch 0,5cm do své normální polohy. Ono je to i vidět, že když je úderník povysunutý, tak blokuje drážku pro jístící pin.
To je docela problém, když je u toho člověk sám... na to by potřeboval třetí ruku :) , která by držela úderník na místě. Takže buďto někoho požádejte, ať vám ten úderník přidrží, nebo ho nějakým jiným způsobem přidržte na správném místě. Já jsem třeba použil pro stlačení úderníku tyčku vytěráku zapřenou o hrudník :) Pak už ten jistící pin jde snadno zatlouct.

Co se týče vlastní spouště, tak při promáčknutí nasucho je znát mírná změna. Nicméně je to jenom můj subjektivní pocit. Uvidíme, jak se to bude chovat v reálu na střelnici. O víkendu snad vyzkouším.
Jinak mi psal ludek75, že má taky vyměněno a dnes už to byl vyzkoušet na střelnici. Prý super. Tak třeba tady taky napíše, jak se mu s tím střílelo.



KlokanXM
Příspěvky: 95

Příspěvek#246 » pát 22. kvě 2015, 19:19

super :twisted:

Pokud máš jednu volnou, rád se domluvím.



ludek75
Příspěvky: 15

Příspěvek#247 » pát 22. kvě 2015, 20:12

Ohledně výměny pružinky jsem pro vyrážení kolíků z HK použil průbojník 3mm,
je to ideální nařadí pro HK :-),
co se týče nové lehčí pružinky jsem velmi spokojen,domáčknutí spouště jde hladčeji a nestrhávám do leva :-)

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#248 » sob 23. kvě 2015, 17:00

Mirna zmena? Je to hodne znatelny rozdil. Hodne to pomuze proti strhavani doleva. A jeste potom takovych cca 1500 ran to trochu vyhladi a da se to, ale kratky LEM je jeste prijemnejsi nez V3 s lehkou FPBS.
Treti ruka na montaz neni treba, kdyz se zasune udernik a pak blokace, tak se to sprajcne trochu a pak to staci zatlouct a je to. A pri demontazi se nemusi vytloukat ten pin uplne cely ven, jenom tak, aby slo dostat udernik.



jees
Příspěvky: 32

Příspěvek#249 » ned 24. kvě 2015, 13:22

Jako jo, určitě tam pozitivní změna je. V sobotu jsem to byl vyzkoušet na střelnici a musím říct, že hodně dobrý. Za mě spokojenost. Výměna se určitě vyplatí.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#250 » ned 24. kvě 2015, 21:19


Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#251 » pon 25. kvě 2015, 11:39

Když tak koukám do toho katalogu, proč se sem dostávají jenom V3? Verzi V1 (LEM) objednat nelze?

Každopádně dle tabulky by se spoušť V3 v SA režimu měla chovat (stejný odpor) jako LEM, jeslti jsem to dobře pochopil?

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#252 » úte 26. kvě 2015, 23:36

Hlavne v tom katalogu maji P30LS a nove P30SK s pojistkama dodelanyma ve Photoshopu :-D. Maji dlouhe zachyty misto kratkych, na SKacku tu pojistku zmensili aby se vubec vesla. Tu fotku s dodelanou pojistkou na LSku maji na webu uz od sameho vzniku P30L/LS :-).

V1 LEM je sice paradne lehky, ale lehka pruzina spouste ma pomaly reset, lepsi je kombinace - vsechny lehke pruziny a pruzinu spouste (TRS) tezkou nebo novou stredni. Ja mam lehkou pruzinku blokace uderniku (ta uz se ted nedava vubec ani v Americe, misto toho je nova stredni vratna pruzina spouste ala TRS), novou stredni TRS pruzinu a puvodni modrou lehkou 12 lbs bici. LEM V4.1 ma mit 14 lbs tezkou bici, ale to pak jde zaver hrozne tezko a je to zbytecne. I ta bici ma vliv na odpor spouste, je sice stlacena, ale vyviji tlak na kohout ze (az pul libry rozdil). Jo a jeste tam mam niklovanou match sear pruzinku, to maj vsechny HK pistole stejne, ale to nejde poznat rozdil.

No kratky LEM V4.1CH se stredni TRS a zbytek lekhe pruzinky je o fous lehci nez V3 SA s lehkou pruzinkou blokace uderniku. A hlavne i kompletne novy kratky LEM je o trochu hladsi a mensi "the wall" tesne pred odpalem nez V3 po 14000 ranach. Tovarni Lko s tezkou blokaci uderniku je hodne tezka spoust u V3. Ta lehka pruzinka blokace je fakt dulezita zakladni uprava.

V1 sly asi jenom do Ameriky a jeste to byly jenom s pojistkou kusy, stejne je lepsi si normalni V3 prestavet (i kdyz konverze na LEM neni oficialne u HK podporovana narozdil od 45 rady a USP rady a P2000) a nechat tam puvodni sear s vypoustenim kohoutu. Muzu si stlacenou bici pruzinu kdykoliv vypustit bez vystrelu na prazdno. A DAcko pak funguje normalne. V Evrope mela byt i verze V0 se zachovanym vypoustenim bici pruziny v originale ale to bylo asi jenom pro ozbrojene slozky. No a kratky LEM V4.1CH byl pro svycarskou policii, tak nikde jinde nez ve Svycarsku tovarni P30L V4.1CH nejde koupit. Ale v Nemecku to na pozadani montujou primo v HK jsem slysel.

V4 nebo V2 LEM by mel jit normalne objednat, ale skvely nejmenovany cesky dovozce si zcela jiste najde nejakou vymluvu proc to nejde. Na jakykoliv dotaz na dily odpovi ze zjisti a uz se neozvou nikdy. Hold na pruzinkach neni vyvar jak na celem gveru ze. Tak mam rozdilove dily na V4.1CH LEM objednane na Slovensku, tam jsou znacne privetivejsi a snazi se sehnat i blbe soucastky a pruzinky apod.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#253 » stř 27. kvě 2015, 18:32

Mě už se blíží doba koupě P30L, tipuju do měsíce. Takže doporučuješ vyměnit jako první tu pružinku blokace úderníku jo? K sehnání kde?

Jinak díky za další informativní elaborát :-).

Btw - té dolepené pojistky jsem si taky všimnul, vtipné :D

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#254 » stř 27. kvě 2015, 22:32

Tuz nema jeste jees o par postu vyse nejakou volnou? Mel par kousku navic nedavno. Naprosty zaklad, vymenit okamzite a az pak strilet :-). Ja budu mit deset kousku az tak za necele tri mesice :-(.

Az mi prijdou V4.1CH rozdilove dily ze Slovenska, tak budu nejake sety posilat do USA pro kolegu a Bruce Graye a zpatky dostanu zbyle standartni LEM dily (vyjde to levneji, treba ta pruzinka blokace stoji 2 dolary v HK USA, na hkparts.net je predrazena za 8 a neco tusim) a k tomu zasobu tech FPBS pruzinek a dalsich pruzinek typu niklovane sear pruziny a nejake TRSka do zasoby atd.



jees
Příspěvky: 32

Příspěvek#255 » pát 29. kvě 2015, 09:30

Bohužel, všechny lehké pružinky blokace jsou už rozebrané... jen se po nich zaprášilo :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů