Heckler & Koch P30 / P30S / P30L / P30 LS

Glock a spol.


Trudoy
Příspěvky: 1

Příspěvek#1 » pát 19. úno 2010, 09:58

Dá se u nás někde koupit HK P30 s CDA (LEM)? Díky

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » čtv 8. dub 2010, 10:13

Čau, zatim jsem snad nikde nezáhledl, že by měli jinou verzi než V3, ale myslim si, že například u brymové by se dalo dohodnout objednání V2, nejspíš s nějakou zálohou

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » pon 17. kvě 2010, 13:31

mám dotázek, chtěl bych odlehčit spoušť a dát slabší pružinu závěru. nevíte o někom v praze či okolí, co by to zvládl? popřípadě mohl pružiny dodat?

Uživatelský avatar
HAGE242
Příspěvky: 5

Příspěvek#4 » stř 2. čer 2010, 22:50

Zdravím, mám zájem o tento (čistě dle mého názoru) skvostný kus položeleza, bohužel je pro mne velký problém najít více informací / zkušeností majitelů. Máte někdo P30L a můžete se prosím popřípadě podělit o zážitky? Budu velice zavázán, zatím jsem našel nabídku pouze u Brymové, ale po mém telefonátu jsem tak nějak na rozpacích s tímto obchodem, asi jsem se netrefil do nálady pana prodavače. Všem předem moc děkuji za rady popřípadě nějaký odkaz (prosím ne youtube).

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » čtv 3. čer 2010, 09:12

zdarec. Mam P30L a shodou okolností od Brymové. Kupuju tam prakticky všechno a musim říct, že pan prodavač je drobek odměřený, ale jinak profík a dá se s ním mluvit (působí trošku "namachrovaně" když se zeptáš na blbost, ale každý máme své).
Jinak co ti napsat, je to krásná zbraň, která perfektně sedne do ruky a díky třem velikostem střenek S,M,L se dá přizpůsobit na jakoukoliv ruku. Jsem levák, takže pro mě velké plus oboustranné ovládání. Střelba s ní příjemná a pokud netrefim, vim že je to rukama. Oproti celokovu samozřejmě větší zpětnej ráz, ale i moje lepší polovička (160cm) z ní dokáže střílet. Mám z ní odstříleno cca 1600 a jediná stopka byla při první stovce seklá hylzna při výhozu. Na nošení taky není problém a začal jsem s ní střílet LOSy a taky v pohodě. Bere prakticky všechno i přebíjené, jen jsem četl, že nemá ráda subsonicky, ale ty jsem nezkoušel
Naposledy upravil(a) rabbit3278 dne čtv 3. čer 2010, 12:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
HAGE242
Příspěvky: 5

Příspěvek#6 » čtv 3. čer 2010, 18:36

Moc všem děkuji.
To rabbit3278- já jsem také levák a ještě mám menší pazoury, třeba HK USP byla moje první volba,ale kolega mi jí laskavě zapůjčil a i přes neskutečnou přesnost mi prostě neseděl úchop, jak říkám - menší pracky - velký problém pro mne. Jdu definitivně do P30L, těším se jak malej Jarda. Tak ještě jednou dík a ať se daří. Čágos.

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » stř 20. říj 2010, 13:36

tady jsem narazil na docela slušné video, kde se dozvíte zběžně asi všechno o téhle zbrani včetně spousty výstřelů při pohledu ze všech možných stran

http://www.youtube.com/watch?v=Fa0rfeQ4 ... re=related

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » čtv 9. čer 2011, 21:08

Tak jsem se dneska nudil, tudíž jsem rozebral "jemnou mechaniku" a zkusil poladit spoušť. Moc majitelů téhle krásky není, ale pokud někdo projeví zájem, jsem ochotem udělat podrobný návod jak to provést. DA jsem neřešl, to je hlavně o pružinách, ale v SA jsem se dostal k odstranění toho nepříjemného skoku, jakoby ozubu a spoušť jde plynule a i když nemam měřák, jsem tak na poloviční váze na spoušť :-)
Mám P30L V3

Edit: popřípadě na srazu rád ukážu co a jak

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » úte 8. lis 2011, 15:49

Tak jsem konečně tuhle krasavici ve verzi L taky pořídil (od IWA jsem po ní toužil).
Na moje malé ruce je možnost nastavení střenek skvělá. Ale mám trochu problém se záchytem závěru - i přes krátké prsty si při klasickém obouruč úchopu "thumbs forward" přidržuju záchyt a často se po vystřílení zásobníku nezachytí. Zkoušel někdo zaměnit dlouhý záchyt za záchyt z S verze, který je o něco kratší? Jsou kompatibilní?

Rachtající pravá strana záchytu mi taky trochu leze na nervy - přecijen u zbraně této třídy a takového výrobce je to trochu zvláštní... Dá se sice sundat a funguje to bez problému i tak, ale je to jen obcházení problému.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » úte 24. dub 2012, 15:50

Článek: Kompletní rozborka a sborka pistole H&K P30L
Rabbit3278 nám zaslal svůj návod na kompletní rozborku a sborku německé pistole H&K P30L, popis funkce jednotlivých součástek i návod, jak si odlehčit spoušť.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#11 » ned 29. dub 2012, 20:48

Ahoj,
zachyt z S ci LS verze tam pujde dat bez problemu, akorat tam proste bude vybrani v ramu navic.
Viz:
http://i179.photobucket.com/albums/w307 ... 0032-1.jpg
Vice fotek:
http://www.hkpro.com/forum/hk-handgun-t ... -hk45.html
Akorat ze na tech fotkach to ma asi rezane, jelikoz to je jeste kratsi nez na LS normalne.
Ja osobne si poridil pred dvema lety prave P30LS verzi ani ne tak kvuli pojistce (bez ni bych to prezil), jak kvuli tomu kratsimu zachytu zaveru. Je to hezci. Na Lku je zbytecne moc dlouhy.
Par fotek:
http://img18.imageshack.us/g/hkp30ls01.jpg/
Jo a jeste jsem chtel podotknout, ze na moji LS verzi pravy zachyt zaveru neni vubec volny a netriska, ani nic takoveho.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » pon 30. dub 2012, 13:21

Díky za info. Teď to jen musím někde sehnat, aby to nestálo 100 EUR :P

MKabar píše:Je to hezci. Na Lku je zbytecne moc dlouhy.
Mně to přijde hezčí na verzi bez pojistky, ale praktické pro vysoký úchop to moc není.

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » pon 30. dub 2012, 21:04

Jinak Marku, veškeré náhradní díly seženeš od Waltertrading. Sice to bude tak na měsíc, ale berou od HK a seženou všechno

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#14 » pon 30. dub 2012, 23:54

No a nebo to proste rizni. Rizni rovne a pak zapiluj do stejneho uhlu zkoseni jak zleva a je to.
Delkove bych to dal jak na P30LS, na tech fotkach z HKPro to ma uz trochu moc kratke bych rekl.
Muzu zmerit presne rozmery te origo kratsi verze na moji P30LS, jestli chces.
A nebude to stat nic, teda za predpokladu, ze mas dobrou pilku, sverak, pilniky a smirgly :-).

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » úte 1. kvě 2012, 00:00

No hlavně mám levé ruce :D A nerad řežu do původních součástek, které nemám dvojtě. Takže si seženu ten krátký.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti