Heckler & Koch P30 / P30S / P30L / P30 LS

Glock a spol.


Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#1111 » pon 5. lis 2018, 14:13

Re kalič, čekáte rok na HK P30 LS SD???? :( to jako fakt :cry: No tak to nechci vidět dostupnost náhradních dílů :o Mám s tím jednu nedobrou zkušenost,,,myslel jsem,že se situace zlepšila,ale co tady čtu tak as ne :twisted:

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#1112 » pon 5. lis 2018, 16:56

S politováním musím konstatovat, že za 5 dnů to bude přesně 13 měsíců. NP mi propadlo 9.10., tak jsem si nechal vystavit další. Ale dle Jakuba Dražana prostě do republiky nepřišel od Hecklerů za celý rok ani jeden kus dlouhého SD s pojistkou. Můžu koupit samotnou hlaveň 5,08" a nechat si tam namontovat tu nerezovou spoušť na moji starší P30 LS. Nebo koupit bezpojistkovou P30 L SD a dát tu spoušť tam. Ale ani jedno nechci. Tak znovu dál čekám. Nejde ani tak o 200,- Kč kolek, jako o ten čas strávený na PČR.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1113 » pon 5. lis 2018, 18:14

2 Phoenix: Díly jsou skladem v ČR. Máme už skoro úplně vše, na co si vzpomeneš. S P30LS SD je to tak jak píše Kalič. Bohužel. A bohužel to vypadá, že v H&K se ta objednávka pro jistotu ztratila úplně, protože poslední měsíc dělají, jako že o ničem neví.

Nutno ale dodat, že P30LS SD je úplný atyp, který nenaleznete v katalogu a nemá ani objednací kód. Jednou se nám ji sem podařilo na přání dostat v podobě jednoho kusu (před oním jedním rokem, kdy se pak objednala druhá pro Kaliče) a od té doby zatím bohužel nic.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1114 » úte 6. lis 2018, 02:59

Pistole v LEMu s manualni pojistkou je nesmysl. Proc asi nejsou klasicke manualni pojistky na 95 % strikeru? Pojistka ma smysl na SA 1911/2011 apod. Na moderni byt kohoutove a byt SA/DA taky naprosta zbytecnost, ktera jenom prekazi vysokemu uchopu a nechtene se to omylem zajistuje.
Nemluve o tom, ze z technicke podstaty veci ta spoust na pojistkove verzi se neda vyladit tak dobre jak na bezpojistkove, protoze je trosku jinac konstruovana. Uz jen z toho duvodu bych se na nejaky pojistkovy mamon vyprdnul. Lpet na pojistce u moderni spolehlive pistoli s funkcni blokaci uderniku je asi stejne rozumne, jak trvat na zasobnikove pojistce co mely stare pistole, aby mi zasobniky nevypadavaly na zem, aby se nahodou nezaspinily...
Je to jen nauceny psychicky blok - domenka, ze nezajistena pistole je nejak nebezpecnejsi pro uzivatele nez zajistena. A ze kazdy den minete stovky ci tisice tunu a vic vazicich "projektilu" doslova o centimetry, co jezdi 100 km/h a vice uz nechava dane pojistkomilce naprosto v ledovem klidu...protoze maj naucene, ze to je pohodicka. Ale protoze jim kdysi nekdo nakukal, ze pistole bez pojistky je fujfuj, tak ouvej ouvej.
Schvalne jen tak ciste pro zajimavost - Kalici, kolik jsi z te tvoji P30LS nastrilel za ten posledni rok+ cekani na jednorozce P30LS SD? Dovolim si tipnout neco mezi 400-800? Kdyby to totiz bylo 8000 nebo vic, tak uz mas davno tu vyladenou P30L SD a neresis takovou zbytecnost jako je pojistka na pistoli v LEMu :-).



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#1115 » úte 6. lis 2018, 10:25

Re MKabar -s tou pojistkou naprostý souhlas,vyjma Coltu 1911, jeho klonů a většiny pušek, kde to má své opodstatnění...Pojistka většinou překáží ,,komfortnímu,, úchopu , může se i nechtěně zablokovat ... Je samozřejmě problém předělávat někoho,koho to před xxx lety někdo učil s pojistkou,protože tenkrát se pistole bez pojistky v podstatě nevyráběly....A dnes je jich mraky ;) Paradoxně bezpečnější a čitelnější mi připadá nošení pistole bez náboje v komoře která nemá pojistku než pistole s nábojem v komoře zajištěná pojistkou (možná :mrgreen: )-např v tlustých rukavicích se ta pojistka dost špatně čte :|



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1116 » úte 6. lis 2018, 15:28

Mám SFP9 - tedy bez pojistky. Nedávno jsem si byl zastřílet z 1911 od Remingtonu a hnedle se mi podařilo si pojistku nechtěně zablokovat při úchopu. Dvakrát. Takže za mne bez pojistky...



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#1117 » úte 6. lis 2018, 16:20

Phoenix: Já jsem ten šťastný majitel, kdo tu P30L LS SD má. Plus úpravu na spoušti. Taky jsem na to čekal docela dlouho, ale tedy ne až tak. Tuším, že to bylo únor-září, ale nepamatuji se již přesně. Nicméně pojistka mi nikde nepřekáží a nestalo se mi zatím ani jednou, že bych si ji nechtěně zablokoval. Jinak stále spokojenost, až na to, že se po (doslova) pár stech ranách z ničeho nic rozletěla krytka závitu. Což mi připomíná, že bych měl asi opět napsat Hawkovi, jestli už se dá objednat ta jejich...

Kalič: držím palce, ať se dočkáš brzy

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1118 » úte 6. lis 2018, 16:33

2 mihlit: koukám, že jsme spolu už delší dobu nemluvili :-), ozvi se mi. Dáme ti novou tu origo nebo naši. Máme jak s plochým, tak "vykousaným" čelem ;-)

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1119 » stř 7. lis 2018, 01:02

Me taky rupla letos krytka, ale po trech letech verne sluzby...
Ja si kdysi LSko s pojistkou zajistoval nekolikrat za jeden LOSik pokazde pri prebijeni...
Od te doby mam na pojistky maximalni alergii. A tricina je zrovna pistol, kde to nejde dat jednoduse pryc.

Jinac prvni scislovanou P30L SD ma kamos a dotahli jsme ji kdysi jeste ze Slovenska a cekal osm mesicu.
A ja mam prvni P30L se zavitovkou, ale hlaven byla dokoupena zvlast a cekal jsem jen 4 mesice na lauf.



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#1120 » čtv 8. lis 2018, 10:07

Pokud jsou díly skladem,pak je to fajn,protože nebýval problém čekat 2 měsíce na zápalník (je to pravda nějaký ten rok nazpátek.... Chci se zeptat,na stránce jednoho prodejce HK jsem narazil na popis u verze spoušťáku V 3 že při předepnutém kladívku i při zajištění pojistkou nelze zbraň zasunout do pouzdra :cry: nějak jsem to nepobral....Co tomu vložení do pouzdra zabrání???? Nehledě na různé druhy pouzder... :roll:

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1121 » čtv 8. lis 2018, 11:25

To že nemáš kladivo na ozubů ale natažené. Je stejně bezpečné (v uvozovkách) jako ji tam dát nataženou nezajistenou.

Od toho je V1.



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#1122 » čtv 8. lis 2018, 11:49

To chápu v tom mám jasno,ale chci vysvětlení věty , NELZE ZASUNOUT DO POUZDRA!!!??? (Co tomu zasunutí technicky zabrání...!!??Alespoň tak ta věta zní..



Pajdalek
Příspěvky: 69

Příspěvek#1123 » čtv 8. lis 2018, 11:58

Špatné vybrání pro pojistku na pouzdře se sweatguardem.



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#1124 » čtv 8. lis 2018, 12:16

Ok díky , už chápu ;)

Uživatelský avatar
Horacio
Příspěvky: 70

Příspěvek#1125 » pát 9. lis 2018, 06:41

S tím pouzdrem to nebude tak úplně pravda, já mám P30S V3 a pouzdro vyrobené se sweatguardem přímo na zbraň takže žádný problém.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti