Heckler & Koch P30 / P30S / P30L / P30 LS

Glock a spol.


Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#1126 » pát 9. lis 2018, 10:18

To jsem si myslel , že pokud to bude např od RH na zakázku, tak tam bude širší vybrání a musí to tam jít...Máte někdo prosím spoušťák V2 ??? Je to má jediná volba , ale mám strach, že ten chod je strááášně dlouhej, a že budu strhávat...(oproti Glocku kde nemám problém)

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1127 » pát 9. lis 2018, 19:00

2 Phoenix: V2 se na civilní trh nedodává. Můžeš volit mezi V1 a nebo modifikací V3 na V4.1, případně dále jak už kluci napsali použít naši spoušť na zkrácení chodu a resetu.

Kydexové pouzdro ti také rádi vyrobíme (přímo na prodejně má dílnu OnGear Kydex Holsters) i na pojistkovou verzi.

Rádi ti také názorně ukážeme, pro NEnosit nataženou a zjištěnou (tj. nedecocknutou) V3.



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#1128 » ned 11. lis 2018, 11:58

Ok díky, pokud se rozhodnu rád nabídky využiju ;)

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1129 » ned 11. lis 2018, 23:00

Rozdil mezi LEM spoustemi V1, V2 a V4 je pouze v odporu danem kombinaci pruzin. Vsechno to je tovarni dlouhy lem bez vypousteni napnute bici pruziny. Vyrabi se uz jen V1 tovarni lehky LEM. V2 a V4 uz neni.
(Jeste byla vojenska V0 s palecnikem a pojistkou, nedostupne na civilnim trhu, pouze P2000 se objevila).
Konverze s V3 SA/DA na kratky "svycarsky" LEM V4.1 je nejlepsi volbou - jednak je pocatecni chod 10 mm misto 14 mm jak u ostatni LEMu a DA a jednak se da naprosto nejlepsi mozna kombinace pruzin a muze zustat vypousteni bici pruziny (kohout je dole, ale i v LEMu jde napnutou bici vypustit). Pak to mate klasicke DA akorat zkracene na 10 mm misto 14 mm. No a vsechny LEMy maj stejne jak V3 SA/DA maji reset 7 mm.
S NCH spousti a upravenym control leverem se reset zkrati asi na 2,5 mm a chod spouste asi na 8 mm pri prvnim stisku (cili jak v SA) a pak uz se strili na ten kratky reset no a bod odpalu se posune o notny kus dopredu (diky temer rovne spousti) a taky to ma nulovy overtravel.

Chtit tedy V2 je za A) s prominutim nesmysl a za B) to jde udelat s tovarni V1 pouhou zmenou TRS pruziny spouste z lehke za nejtezsi heavy TRS pruzinu (a kdybys to chtel mit dukladne supertezke tak jeste krome ponechani tezke blokace uderniku tam dat 14 lbs bici pruzinu a muzes posilovat). Jinac na konverzi na kratky lem z V1 je stejne treba vymenit kohout a hammer catch a pruzinu tahla spouste takze to vyjde zcela stejne financne jak konverze z V3 na V4.1 kratky LEM (pruziny jsou uz korunove polozky) no a ocelova spoust a control lever je nasledny krok na max vyladeni.

Navic kdyz si koupite V3 a date kratky LEM, tak to kdykoliv jde vratit zpatky na V3 SA/DA. A ocelova spoust a zkraceny reset muzou byt i u V3 SA/DA, ale v kratkem LEMu je to proste nejlepsi.

Abych to nejak zhrnul pro lepsi prehled (uz jsem to tu psal milionkrat ale je to hodne zpatky):
V1 - tovarni lehky LEM 14 mm prvni chod (i DA rezim pri druhem stisku), reset 7 mm, bez vypousteni
V3 - klasicka SA/DA 14 mm chod DA, 8 mm chod SA, 7 mm reset (vyrobeno dle pozadavku armady/policie)
V4.1 - kratky svycarsky LEM - 10 mm prvni chod i DA, 7 mm reset, vahove stredni jak V4 puvodni LEM

NCH vytuneny kratky LEM - prvni (+DA) stisk 8 mm, reset 2,5 mm, odpor 2,5 kg, dokonale hladky, 0 overtravel, 0 pretravel, bod odpalu vepredu posunuty dopredu na uroven SFP, moznost zachovani vypousteni pri konverzi z V3, krome kratkeho LEM kitu vymenena spoust a control lever (mozno pouzit i u V3 SA/DA)

U ocelove spouste nelze pouzit lehkou TRS pruzinu spouste, neutahne ji. Musi byt stredni vytvorena pro kratky LEM, ta tam musi byt i s tovarni spousti, s lehkou by to blblo i s tovarni spousti. Pri kratsi delce chodu je nutna vetsi sila prenasena na tahlo spouste. To je cele.

- oznaceni 4.1 je lehce zavadejici, kratky jde udelat i s V1 ci V2, idealni je ale pouzit nejlepsi moznou kombinaci pruzin (stredni TRS nutna pro kratky lem a ocelovou spoust, lehka blokace, niklovana sear a klasicka 12 lbs modra bici), pak to je proste kratky LEM s custom kombinaci pruzin + custom ocelovou spousti a resetem

V pripade dotazu napiste, vysvetlim. Ta vytunena spoust posune tu pistoli na uplne jinou uroven.
Furt to neni naladeny sportovni special s 1 mm resetem a 0,9 kg odporem, ale je to spolehlive kladivo bez tezkeho prvniho DA vystrelu na velmi slusne urovni.



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#1130 » úte 13. lis 2018, 11:57

Takhle jsem to nějak potřeboval vysvětlit ;) super díky

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1131 » ned 25. lis 2018, 23:51

Zajímalo by mě, v čem spočívá problém natažené a zajištěné V3? Blokuje manuální pojistka jen pohyb spouště / spoušťového táhla, nebo i sear? Druhý případ je sice významně lepší, ale oba považuji u pistole s funkční blokací za dostatečné. A nebo jde spíš o lidský faktor?



Vojtakl
Příspěvky: 1

Příspěvek#1132 » pon 26. lis 2018, 08:21

Ahoj :) jsem novým majitelem P30L V1 z Brna a nemůžu si ji vynachválit. Chtěl bych pořídit nějaké pohodlné IWB pouzdro na skryté nošení. Máte prosím nějaké zkušenosti nebo tipy?



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1133 » pon 26. lis 2018, 10:15

Dobrá pouzdra dělá OnGear a nebo taky RH Holsters. Jsou k nalezení na netu.



namork1
Příspěvky: 15

Příspěvek#1134 » úte 27. lis 2018, 21:07

Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat - jaké kompenzátory se nabízejí k P30L, dá se něco takového sehnat v ČR? Díky

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1135 » pát 30. lis 2018, 10:55

Jediny fakt poradny compik na HK je od Parker Mountain Machine (uvedeny nedavno na trh) pro VP9:

http://www.parkermountainmachine.com/st ... 21%21.html

Nemam vyzkousene, jestli pasne na P30L, ale snad jo. Cumak zaveru by mel byt stejne zkoseny.
Jeste ho nemam, ale bude po novem roce. Az ho sezenu, tak postnu foto. Vypada fajne.

Mel jsem compik z hkparts (maly, miniaturni smesne sroubecky) i Texas Black Rifle Company (glokacky), to jsou jedine, co se delaly na evropsky zavit. Ted je jeste Sparc M od Arc Division na EU zavit na Glocky. Zadny nedrzel bez lepeni, sroubky tam jsou naprosto k nicemu, pokud neni v hlavni zapich (coz neni samozrejme, pokud to neni custom upravena hlaven). Povoli se to po par ranach bez podlepeni.

Ten Parker Mountain je taky dostupny na evropsky zavit (origo HK hlavne v USA maji evropsky 13,5x1LH jelikoz jsou vyrobene v Nemecku). Nema zadne zbytecne sroubky (stejne nic neudrzi a okamzite se bez lepeni povoli po par vystrelech), dodava se k nemu 12 distancnich podlozek o trech tloustkach na presne vymezeni vule - aby compik byl presne kolmo a zaroven nadoraz (stejne jako crush podlozky na puskove compiky, celkem zaklad, ktery zadny jiny vyrobce tehle pistolovych compiku nedodava) a mala lahvicka rocksetu - lepidlo na puskove compiky, ktere odolava extremnich teplotam, ale zaroven to jde s pouzitim urcite sily povolit/urvat.

Videjko od vyrobce z montaze na VP9 (akorat verze s US zavitem na neorigo americkou hlaven):

https://www.youtube.com/watch?v=PlTNiertC-M&t=1s

Funkcnost (alespon tech co jsem zkousel) je ve zmirneni impulsu zpetneho razu, je to jak by jste strileli cajicky laborace (se slabsi vratnou treba z tezkeho TSka) nebo 7,65 Br. Na zdvih pistole to prakticky vliv nema - bezne devitky nato nemaji dostatecny vykon, aby se to nejak zasadne projevilo na snizeni zdvihu. Alespon ja jsem zadnou zmenu ve zdvihu nepocitil. Me pomaha magwell, jelikoz vytvari dodatecnou oporu pro malicek. Compiky na open specialech fici vetsinou na 38 Super ci 40 SW apod.

Existuje jeste jeden novy compik na glocky, ktery jako jediny jde namontovat bez lepeni (ma pruvlecnou tlacitkem aretovanou matici), ale je to pouze zase na americky zavit a myslim ze i custom zavit ohledne delky atd. Na beznou tovarni hlaven to snad ani nejde nahodit. Cili pro nasince k nicemu.
http://killer-innovations.com/shop/glock-compensator/



namork1
Příspěvky: 15

Příspěvek#1136 » pát 30. lis 2018, 12:44

Ahoj, díky za info. Zkoušel jsem taky něco hledat a zaujalo mě toto, mám hlaveň bez závitu https://www.matchweight.com/collections/heckler-koch-match-weight-compensator/products/heckler-koch-p30l-match-weight-compensator?variant=3218278467

Máte ho někdo? Díky

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1137 » pát 30. lis 2018, 13:23

Jo máme ho. Vůbec za to nevyhazuj peníze :-). Jakýkoliv kompenzátor v devítkové ráží je prakticky zbytečný... O závaží nemůže být řeč, vzhledem k tomu, že je to z hliníku.



namork1
Příspěvky: 15

Příspěvek#1138 » pát 30. lis 2018, 14:30

No právě, je to z hliníku. Díval jsem se na jejich stránky a na P30 dělají ocelový, na P30L jen hliníkový což nechápu.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1139 » pát 30. lis 2018, 21:17

HKparts dela tez uz i ocelove i s pridavnym railem ty zavazi, ale je to za a) zcela k nicemu a drahe a za b) nejsem si jisty, jestli je vubec vhodne vsechny ty radoby cool "zavazi" pouzivat bezpecne s normalni hlavni. Ono totiz puvodni USP Match se zavazim mel 154 mm nebo kolik dlouhou hlaven, ktera koncila zaroven s tim zavazim. A H&K uvadelo, ze se NESMI strilet s tim match zavazim na normalnim USP s normalni kratkou hlavni, ktera konci se zaverem a nejde az na konec zavazi. Nikdy jsem nezjistil proc. Asi tam vznikaji nejake tlaky co se prenaseji dolu na ram bych rekl. I zavitova hlaven dosahuje jen asi do poloviny tech "zavazi". Podstatne praktictejsi a uzitecnejsi doplnek je magwell, i ten novy slim prekvapive celkem funguje, jsem myslel, ze to je jen na efekt oproti velkemu, ktery pouzivam uz 3 roky asi.



elefant
Příspěvky: 3

Příspěvek#1140 » čtv 10. led 2019, 12:28

Nič lepšie som nemohol urobiť, ako si na nosenie zaobstarať superspoľahlivé kladivo Heckler & Koch P30SK.
Týmto sa chcem poďakovať celému portálu ZK za pomoc pri výbere (samoštúdium), aj prispievateľom nielen v tomto vlákne. Píšem to ale s oneskorením, túto super tuti ultra mega bezpečnú a spoľahlivú pištoľku na nosenie už mám viac ako pol roka. :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti