Heckler & Koch P30 / P30S / P30L / P30 LS

Glock a spol.
Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1186 » pon 25. lis 2019, 00:35

Jinac tu srovnavate jabka s dynema apod. Porovnavat plastaky at uz HK ci Glock a dalsi s celoocelovou pistoli, ktera je nabita prakticky 2 x tezsi a jeste ma nizsi zaver (oproti HK) je nesmysl.
S2 je nekde jinde a stejne jako se na nej zminovane plastacky nechytaj, tak S2 se zas nechyta na poradny 2011.
P30L nedoporucuji zacinajicimu strelci, nic poradne netrefi kvuli mizerne tovarni spousti.
S2 je sportak bez blokace uderniku, takze nevhodna na noseni kdyz neberu v potaz velikost a vahu.

Uživatelský avatar
Ptak666
Příspěvky: 56

Příspěvek#1187 » pát 29. lis 2019, 07:42

Zdravím Vás. Mám to tu načtené asi už dvakrát. Ale spíš bych potřeboval tak nějak utvrdit nebo nevím jak bych to napsal. Mám čerstvě zbroják a vystřelil jsem si za svůj život asi jen ze dvou zbraní. A to Shadow a OCZ P-07. Shadow pro mě katastrofa. Strašnej úchop, na mě moc těžká a prostě nic moc. P-07 na uchop lepsi, lehci, pohodlnejsi. Své střelecké dovednosti na terč ani zmiňovat nebudu. To si myslím, že nemá vůbec význam. Prostě se mám co učit.
Celou dobu co jsem se učil na testy a vše okolo jsem každý den hledal něco co by bylo pro mě. Musím říct, že dávám první na "krásu" a pak to ostatní. Vím, asi to není zrovna nejlepší přístup a budu asi ukamenovanej ale mám to tak. Tak že jsem měl v plánu koupit P-07 nebo P-09 ( něměl nikdy v ruce) nebo P-10 ( taky nikdy neměl v ruce) od naší zbrojovky. A pak jsem zahlédl právě HK. A to P30 L. V mém okolí mám obchod, kde mají tyto zmiňované. Bohužel střelba nepřipadá v úvahu. Tak že jen si to vzít do ruky a buď sedí nebo ne. První volba byla na HK. Prodavač vysázel na stůl vše co od HK má. Bohužel "mou" P30 L zrovna ne. Že není skladem ale že má jen P30. Prostě jsem se do HK zamiloval na první pohled. A hlavně, tak P30 mi sedla do ruky jak prase. Prostě super. Jak kdyby jsme k sobě prostě patřili :D Já vím. Trapné... Ale takhle jsem to prostě cítil, že je ta pravá.
Nechal jsem si tedy ještě na stůl vysázet zmiňované zbraně od naší zbrojovky. Když už jsem tam byl tak abych taky "vyzkoušel".... No, nevím jak to napsat. Ale když jsem vše od zbrojovky vzal do ruky, tak mi přišlo, jak když držím lešenovou trubku. Prostě katastrofa. Oproti HK šílenej rozdíl. Nechci házet nic na zbrojovku, to ne. Ale prostě mám asi nějaké postižené ruce nebo nevím. Prostě CZ ne :/ Bohužel.
No ale abych se už konečně nějak dopracoval k jádru věci ( nejsem moc dobrý pisálek). Prostě mi P30 přišla taková malá :/ A já si nechal objednat eLko. Nošení ani tak nepreferuji, spíš tu střelnici a nějakej ten drill. Ale nyní jsem se dočetl, že P30 eLko "není vhodné pro začátečníky" . Že nic nenastřílím.
Otázka tedy zní. Když nemám žádné návyky, dá se na zbraň zvyknout (přilnout).? Dá se ta spoušť nějak nahradit za lepší " sportovnější "? Měl bych spíš koupit P30 a eLko odřeknout? Mě se líbí větší zbraně. A jako laik jsem myslel, že když budu mít delší hlaveň, tak budu "přesnějsí" ( ta zbraň samozřejmě). Není tomu teda tak? Myslíte si, že jsem vybral špatně?



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1188 » pát 29. lis 2019, 08:34

A zkoušels nějaký striker? Třeba SFP9 od Hecklera? Je levnější a má níž osu hlavně k úchopu než P30.
Než něco koupíš, tak si to někde osahej a vystřel si z toho alespoň 20 ran. Já jsem si před nákupem první zbraně chodil na střelnici půjčovat na vyzkoušení. Měl jsem CZ P10, HK P30, HK SFP9, Walther PPQ, Walther PPS M2, Glock 19, Glock 17 a další. Pak jsem se vrátil k SFP9, protože se mi líbila a dobře se mi z ní střílelo. A tu jsem koupil.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 640

Příspěvek#1189 » pát 29. lis 2019, 09:22

taky bych doporučil spíše striker, ale pokud ti jde o to jak vypadá, tak si vyber očima a nic jiného neřeš... časem si pořídíš další na střílení a ještě další na nošení :)

celkově to začátečníci hrozně hrotí, ale o nic nejde, pořiď co se ti líbí a střílej... časem zjistíš co potřebuješ a vyzkoušíš i jiné zbraně, a pak už druhou koupíš přesně pro své potřeby - názory někoho cizího (včetně mne) tě vůbec nijak neposunou, jenom ti budou motat hlavu

PS: budeš-li chtít ladit HK, máš tu k dispozici Hawka
Naposledy upravil(a) Mac.42 dne pát 29. lis 2019, 09:29, celkem upraveno 1 x.



MontyCZ
Příspěvky: 20

Příspěvek#1190 » pát 29. lis 2019, 09:26

Ptak666 mám P30L jako první pistoli, šel jsem po kvalitě a všechny si ohmatal, ale střílel jsem s ní až poté co jsem si ji koupil. U druhé už jsem si zašel na střelnici a nechal si vyskládat kandidáty a z každé jsem vystřílel 20 mábojů...rozhodování bylo jednodušší. Záleží odkud jsi a jaké máš možnosti si to vyzkoušet. Pokud píšeš že o výsledku v terči nemá cenu psát tak je to spíš o něčem na naučení se, než ladit spoušť.

Uživatelský avatar
Ptak666
Příspěvky: 56

Příspěvek#1191 » pát 29. lis 2019, 12:00

To Indian : Nezkoušel. Mě se líbila prostě jen ta P30 eLko. Máme u nás střelnici, kde si mohu zbraně vyzkoušet. Ale HK nemají. Tak že jsem si ho šel nejprve ohmatat a tam rovnou ohmatal i ty CZ a HK vyhrál.

To Mac.42 : Asi máš pravdu. Dlouho jsem přemýšlel jestli jsem napsat abych nebyl jako ostatní. A nebyl tu pro smích. Protože všichni říkají, že se zbraň musí vyzkoušet střílením... Bohužel u toho HK tu možnost nemám a nejsem ten typ člověka a někoho otravoval. :/ Nejde mi to moc přes hubu. To se spíš takhle zeptám a něco vydedukuju. A jestli to bude dobře nebo špatně je už věc druhá :D

To MontyCZ : A mohu se zeptat, jaké byly Tvé první zkušenosti a dojmy s HK P30L? Jsi asi něco já. Píšeš, že byla Tvá první. Tak proto se ptám. A ano, výsledek v terči je bída. Ale jde mi spíš o to, jestli se dovedu v mém případě něco přiučit a naučit když bude mít jako svou první zbraň HK?!

Jinak Vám díky za Vaše info !!



MontyCZ
Příspěvky: 20

Příspěvek#1192 » pát 29. lis 2019, 13:40

Za mě jsem v rámci výcviku prošel poměrně dost ČZtama a měl jsem pocit, že potřebuju něco s kohoutem, decockerem atd, všechno ergonomicky dokonalý, abych mohl hodně věcí ovládat a řešit. Na střelnici jsem chodil s tím, abych tu zbraň dostal do ruky a naučil se procesy a zautomatizoval si to. Za výsledky v terči se stydět nemusím. To, co jsem chtěl, mi HKčko splňuje, za dva roky jsem neměl ani zádržku (cca 3000 výstřelů). Po roce jsem si koupil Glocka 43X, co kdybych chtěl někdy nosit a od té doby střílím spíš z něj (ale nenosím).



jees
Příspěvky: 32

Příspěvek#1193 » pát 29. lis 2019, 21:21

Ptak666 píše:A mohu se zeptat, jaké byly Tvé první zkušenosti a dojmy s HK P30L? Jsi asi něco já. Píšeš, že byla Tvá první. Tak proto se ptám. A ano, výsledek v terči je bída. Ale jde mi spíš o to, jestli se dovedu v mém případě něco přiučit a naučit když bude mít jako svou první zbraň HK?!


Já jsem na HK P30L také začínal. Pokud si mohu tipnout, tak budeš strhávat dolů doleva (pokud jsi pravák). Mohlo by to vypadat nějak takto - fotka je z mých začátků s P30L :)

20140325_165551.jpg


Holt V3 je tvrdý spoušťák dělaný pro policejní použití, takže na nějakou mířenku to určitě není, zvláště pro začátečníka.
Doporučuji vyměnit minimálně pružinu blokace úderníku za lehčí variantu (na fóru se to tu řešilo několikrát) - sníží se odpor spouště cca o 0,5 kg a trochu to pomůže.
Úplně nejlepší ale je nechat si kompletně přestavět spoušťák na LEM 4.1 - to je pak úplně jiná pistole a výsledky se zlepší razantně.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Ptak666
Příspěvky: 56

Příspěvek#1194 » pon 9. pro 2019, 13:19

Tak už jsem konečně vlastníkem P30 eLka. A už proběhlo seznamování na střelnici. Mám na Vás otázku. Asi možná hloupou ale přesto. Jak je moc stoprocentní Decocking ( bez. Vypouštění kohoutu) ? Může vystřelit když je náboj v komoře? Jaká je pravděpodobnost? Prostě se mi vypouštět doma moc nechce. Na střelnici jsem zkoušel několikrát a samozřejmě nic. Ale...

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#1195 » pon 9. pro 2019, 13:37

Decocker je spoľahlivý na 105 % s 2 % error margin. Proste neexistuje šanca že by táto zbraň pri decocknutí vystrelila, pravda ak zbraň nebola napadnutá kutilom alebo brutálne poškodená. Zvuk to má odstrašujúci, ale naozaj sa nie je čoho obávať (tým nehovorím že nie je nutné dodržiavať správny muzzle control).

Určite je neporovnateľne bezpečnejšie s nábojom v komore decockovať ako spúšťať kladivo manuálne. Odložiť zbraň s nábojom v komore a natiahnutú, to za bezpečné nepokladám, jedine že by si mal S model s manuálnou poistkou. A aj natiahnutá a zaistená je menej vhodné a bezpečné riešenie ako v decocknutom stave. Vypustenie bicieho mechanizmu tiež uvoľňuje tlak v pružinách a to predlžuje ich životnosť. Decocknutie je tiež určite lepšia voľba ako rana istoty na vypustenie mechanizmu, ak zbraň odkladáš prázdnu do trezoru.

Decocker je super vychytávka, neboj sa to používať :)
PS: Gratulujem ku kúpe a mám otázočku, ako šlo to strieľanie s Lkom? Hodíš sem, prosím, nejaké terče?

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#1196 » pon 9. pro 2019, 15:03

Presne tak, u vypousteni packou u tehle zbrane nehrozi nechteny vystrel. Konstrukcne je to zcela podchycene, ze se neni ceho bat. Ale ty rany kladiva jsou celkem neprijemne, takze to omezuju.
Ja osobne tohle vypousteni pouzivam jen na zavodech, kdyz zacinam s nabojem v komore a zpustenym kladivem. Tak decock je idealni...

Ale kdyz zbran nosim normalne nadrcnutou, tak si doma v klidu vypustim pres palec pomalicku kladivo a nezustane ani na bezpecnostim ozubu.

Arc: Ne ze bych ptakovi666 bral dovednost ze strelby, ale jak psal sam, je zacatecnik a zbran teprve osahava a uci se, takze si myslim ze takove terce by asi nic nedokazovaly o presnosti tehle zbrane...
Dal bych tomu cas = par tisic vystrelu a pak teprve sem prubnul nejake fotky tercu :-)

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#1197 » pon 9. pro 2019, 16:32

Ptak - aj keď Pomeranc spúšťa kladivko manuálne... ja naozaj doporučujem radšej používať ten decocker, predsa len celý život mať každé ráno hlasné cvaknutie je lepšie ako 10 rokov každé ráno ticho až raz BOOM, ale samozrejme každému podľa seba. Zvuk toho cvaknutia je hlasný, ale zase nič tak strašné. Spustiť kladivko manuálne samozrejme celkom bezpečne viem, cvičil som to ešte kedysi na plynovkách, ale so zbraňou čo má decocker... je proste škoda túto naozaj super technickú a 105 % bezpečnú vychytávku nevyužiť.

Pomeranc - viem že Ptak začína a že ten strelecký výkon nepovie až tak veľa o tej zbrani, ale to je práve to čo ma zaujíma - ako sa jemu, ako novému strelcovi, začína s p30 L. Chcel by som to trochu porovnať s mojimi začiatkami s p30 klasickou, keďže som L tiež zvažoval ale dal som prednosť štandardnej veľkosti. Ja sám som tiež začiatočník, aj keď sa v teoretickej rovine o zbrane a ich problematiku zaujímam už veeeľmi dlho, v praktickej rovine som amatér - ZP mám asi rok a zatiaľ strieľam len druhú 250 ks krabicu S&B. Pôsobím na tom fóre sebavedomejšie, čo? :D

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#1198 » pon 9. pro 2019, 18:30

Kazdy den nadrcavat by me nebavilo, navic naboje dostavaji pokourit a to vypousteni taky dostane trosku zabrat. Z dlouhodobeho hlediska, to neni idealni varianta.
Ja nadrcnu a nechavam zbran nadrcnutou stabilne. Je to tak lepsi, navic si clovek dava v podvedomi to, ze ji ma stale nabitou.
Ale samosebou moznosti noseni je hodne, takze si kazdy zvoli to, co mu nejlepe sedi.

:-D bud v pohode, znam nekolik lidi, co maji pistoli a moc nechodi strilet. ALe jestli zbran nosis, tak bych doporucil vice trenovat z mnoha duvodu :-)

Uživatelský avatar
Ptak666
Příspěvky: 56

Příspěvek#1199 » úte 10. pro 2019, 06:42

Tak Vám pánové děkuji za info. Přeci jen ale radši budu vždy mířit do toho nejvíc nejbezpečnějšího prostoru, když budu vypouštět kohout přes Decocker a ještě si tam dám možná ještě palec ;)

Co se týče toho HK, tak ještě dodám že jsem si doma zkoušel střenky a narval jsem tam ty nejmenší. Zbraň mi sedí do ruky jako prase. Vážně. Jak kdyby Edmund a Theodor dělali tu zbraň jen pro mě :D Prostě luxus. Mám z toho strašnou radost. Protože co jsem vše zkusil tak katastrofa.
Druhá věc je ta, že nevím jestli je to to nejhlavnější aby zbraň seděla co nejlépe do ruky. Jelikož když sáhnu na spoušť tak musím hóóódně krčit prst abych se dostal prvním článkem na spoušť a mačkal ji jak se má. ( Jestli teda zase neexistuje nějaké jiné pravidlo nebo jiný instruktor který bude říkat něco jiného).

A nyní něco k té první střelbě. Na přípravném kurzu mě vždy učili stát v mírném předklonu a ruce natažené ( natažené co to jde, asi tak jsem to pochopil). Což mi přislo trochu nepohodlné. Ale což. No, nastavil jsem si terč na 15m a zaujal zmíněnou pozici a pálil. Šlo to všude :lol: :lol: Katastrofa. Musel jsem se sám sobě smát a trochu jsem se i styděl a ohlížel ( se zbraní stále namířenou na terč pro rejpaly) jestli se někdo nekouká. :D No děs. Zkoušel jsem i rychlou střelbu ( to bylo zajímavé že při rychlé střelbě ( vždy 5 ran) šli první dost ke středu a zbytek všude i mimo terč). Tak že na ten terč není jen "mířenka".
IMG_4620.jpg



Druhý terč jsem si dal na 10m :oops: Já vííím :cry: . A změnil jsem postoj. Zkusil jsem si udělat nějakej svůj lepší postoj a hlavně jsem ruce neměl úplně natažené. Spíš jsem pravou ruku zapřel jakoby o lopatku ( nevím jak to vysvětlit). A hned to bylo lepší. Nevím jestli to bylo tím, že jsem to stáhl na 10m nebo tím postojem ale prostě jsem měl všeobecně lepší pocit. Tak že to je asi ve stručnosti vše z mé první střelby z HK. Mimoto, snad se mi podaří vložit obrázky protože co se týče fóra nejsem moc zběhlej.
IMG_4621.jpg


Jen mám ještě jednu takovou zkušenost a nevím jestli to není normální u všech zbraní nebo jen HK nebo jestli je to vada... Ale... Po vystřílení zásobníku, zůstane závěr v zadní poloze ( klasika) a když jsem zásobník vyndal a vrazil druhej, tak se občas stalo, že se závěr při doražení druhého zásobníku sám spustil a dorazil. Nevím jestli je to normální nebo ne ale přišlo mi to praktické, že se nemusí schazovat případným natažením nebo záchytkou závěru.

Tak jsem přišel na to, jak vložit foto ale fotky jsou otočené a já nevím proč :oops: V PC jsou normálně. Foceno tel na výšku. Tak nevím. Kdyby někdo věděl jak to dát do kupy rád se přiučím.

IMG_4619.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
ErikCartmen
Příspěvky: 54

Příspěvek#1200 » úte 10. pro 2019, 09:55

to mi dělá i SFP9 a bude to spíš fíčura. Mě se ale podruhé povedlo, že zbraň po vystřílení zásobníku nezůstala na střelecké pokotovosti ale závěr zůstal standardně ve předu. To mi trochu znepokojuje :(

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů