Heckler & Koch P30 / P30S / P30L / P30 LS

Glock a spol.
Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1066 » úte 27. úno 2018, 08:20

Ad zásobníky a jejich záměnnost P30 SK / SFP9 SK - vysvětlení here na našem YouTube kanále:

https://www.youtube.com/watch?v=uAFCdazSyLU

A ještě detail. Žádná VFP9SK neexistuje. Je to VP9 SK a je určená pro americký trh. V Evropě máme SFP9 SK (totožná). Doporučuju kluci nebuďte líní a pročtěte si tohle forum forum o SFP9. Jsou tu odpovědi prakticky na všechno a dokonce několikrát.

Obrázek

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1067 » úte 27. úno 2018, 12:54

K tomu "hacku":
Vyhradni a jediny oficialni dovozce HK do CR (firma Waltertrading s.r.o.) stanovuje oficialni maloobchodni ceny pro CR na zaklade cen stanovenych vyrobcem pro celou Evropu. Prodejci mohou prodavat draz, ale nesmi jit pod stanovenou oficialni maloobchodni cenu. Takze ten hacek nastane, ze az se oficialni dovozce dovi, ze to nekdo prodava pod stanovenou maloobchodni cenou, tak uz si pak dotycny prodejce nikdy zadne HK neproda, protoze uz zadne nedostane za poruseni obchodnich podminek s vyhradnim dodavatelem. To same plati u vsech zbrani, ne jen HK. Takze vsichni ochotni prodejci, co radi vyjdou po znamosti vstric se pak muzou spolehnout, ze az to stastny novy majitel vyzvani vsude na Internetu (i kdyz se predtim dusoval ze nikomu ani muk a sotva dojede domu uz to bude vedet pul planety), tak potom to bude mit ponekud nasledky. Zrovna nedavno se presne tohle tady v mem okoli stalo s Geckama. Takze si tady fakt nevymyslim blabobly v ramci nejake nesmyslne reklamy nebo tak neco.

Jinac samozrejme doporucuju si u vsech tech prodejcu se super vyhodnymi nabidkami na HK zakoupit i lepsi miridla, kydex na miru, nechat si treba P30 prestavet do kratkeho LEMu s idealni kombinaci pruzin, dat custom spoust slicovanou na miru, zkratit reset, vyladit SFP nebo USP, potunit zasobniky, atd. atd. Vsichni tomu zcela jiste detailne rozumi a maji vse skladem a vse hrave zvladnou a za supr ceny vse ve sleve samozrejme :-D.

K cenam HK - ano, ceny jsou opravdu mazec. 20 nebo 21 tisic za pistoli, ktera vydrzi cca 200 000 ran tzn. beznemu uzivateli cely zivot, je opravdu strasna zlodejna. Nejsem profi zavodni strelec a 100 tisic ci vic za sezonu fakt nedam, ale tech 10 tisic za rok tim laufem proleti na bezne treninky, strilecky a sranda zavody a kdybych ficel treba na nejmenovane superkvalitni domaci produkci, tak za poslednich 10 let co strilim uz bych mel tak neco mezi patou az osmou pistoli (prumerna zivotnost v haji za 2 roky cca 20000 ran), vse za skvelych 16-17 tisic kus, takze to se opravdu vyplati :-D.
A k tomu bych jeste usetril celkem balik na munici, protoze kdybych secetl vsechny ty reklamacky, tak by to jiste tak minimalne rok a pul bez pistole hodilo :-D. A to se fakt vyplati.

Nejmenovany custom HK shop (reklama je zde zakazana) sice poskytuje slevy na custom dily a doplnky pro sve zakazniky, ale to se asi nevyplati, kdyz jinde jsou takove super slevy a tuny doplnku skladem a vsude vi o HK vsechno. Jenom ja osel se v HK hrabu od 1999 uplne zbytecne, pritom stacilo se jit zeptat do nejblizsiho kramu na vsechno a jeste bych dostal slevu...no comment.

Misto nekonecneho spekulovani nad porizovaci cenou bych doporucil spocitat si, kolik vyjde 2-3-5 nebo 10 tisic kusu munice na rok, podle individualnich nastrelu a k tomu nejaky odborny trenink, naklady na strelnici, dopravu a dalsi vybaveni (bryle, pouzdra, sluchatka, svitilna, zasobniky) a pak se zamyslet, jestli to ma smysl vypisovat o tom stranky a stranky furt dookola na foru, nebo misto toho usetreny cas venovat nastudovani technickych parametru a informaci o danych modelech ;-).

Veskere nejen zakladni, ale i naprosto detailni informace o vsech modernich HK pistolich jsem tady psal jiz minimalne 10 x neli 20 x, staci si to trochu precist zpatky. Kdyby se tady vsichni neptali furt dokola na jedno a to same (misto precteni jiz uvedeneho), tak by tady nebylo 72 stranek nebo kolik a nemuselo by se to tak dlouho zpatky hledat. HK showroom je v Praze taky k dispozici, kde se dovite vse co se dozvedet lze (tzn. ne jenom razi), ale jsou tam asi nejake ty hacky, tak bacha...



Tomi_901
Příspěvky: 60

Příspěvek#1068 » úte 27. úno 2018, 14:48

...jen te musim doplnit, ze HK vubec nerezavi, jinak jsi to rekl vsechno :-)
Moje zkusenost: chodim i v zime na venkovni strelnici, HK P30 vpohode a Berettu M70 musim vecer vypucovat, jinak zacne na druhy den menit barvu.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1069 » úte 27. úno 2018, 15:59

Posílám fotku P30L SD s naší krytkou závitu. Konečně nám dorazily, skoro po roce opět :-). P30L SD je celkově o 15 mm delší na závěru a o dalších 15 mm na hlavni od full-size P30. Celkově je tam tedy rozdíl 3 cm na hlavni od běžné P30 a to už je docela znát.

Obrázek



Spirpin
Příspěvky: 120

Příspěvek#1070 » úte 27. úno 2018, 16:38

HawkCZ: Obě tabulky, tj. pro P30 i pro USP, jsou opsány z jejich návodů (mohu Ti poslat scany).



selag
Příspěvky: 278
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1071 » pát 2. bře 2018, 14:00

Tak ještě pouzdro a bude to komplet :-)
P30L s Viridianem X5L.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Dakota
Příspěvky: 22

Příspěvek#1072 » ned 4. bře 2018, 09:39

Ahoj, doporučíte mi pouzdro na standardní zásobník pro HK P30? Jaké používáte? Díky ;-)

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#1073 » ned 4. bře 2018, 13:31

Vnější RH..



jees
Příspěvky: 32

Příspěvek#1074 » ned 4. bře 2018, 18:08

Pokud nechceš custom made pouzdro z kydexu, tak ti mohu doporučit toto pouzdro od ESP:

https://www.obrana.cz/shop/372-rotacni- ... mh-14.html

Je to univerzál na 9mm. HK zásobník tam padne jak prdel na hrnec. Není to úplně na to nejutajenější skryté nošení, protože narozdíl třeba od kydexu to pouzdro více odstává od těla. Nicméně na druhou stranu se dá polohovat a manipulace se zásobníkem je komfortnější než u kydexu, který máš víc u těla. Já to používám na závody a funguje to dobře.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1075 » pon 5. bře 2018, 02:34

Taky pouzivam na zavody a treninky uz asi 7-8 let ty otocne ESPecka a furt drzi, ale preferuju tu starsi hrubsi verzi spony se stavitelnou sirkou opasku, jelikoz ta nova stihlejsi se strasne blbe nasazuje a docvakava dole (mel jsem jeden na zkousku s tou plochou a nekomu jsem to dal). To ze ten starsi typ odstava trosku vic samozrejme nevadi, nemam to na skryte. Pohodlne se to nacvakava na opasek.
Na noseni jinac samozrejme kydex.



keram
Příspěvky: 45

Příspěvek#1076 » pon 5. bře 2018, 21:03

"Vyhradni a jediny oficialni dovozce HK do CR (firma Waltertrading s.r.o.) stanovuje oficialni maloobchodni ceny pro CR na zaklade cen stanovenych vyrobcem pro celou Evropu. Prodejci mohou prodavat draz, ale nesmi jit pod stanovenou oficialni maloobchodni cenu. Takze ten hacek nastane, ze az se oficialni dovozce dovi, ze to nekdo prodava pod stanovenou maloobchodni cenou, tak uz si pak dotycny prodejce nikdy zadne HK neproda, protoze uz zadne nedostane za poruseni obchodnich podminek s vyhradnim dodavatelem. To same plati u vsech zbrani, ne jen HK."

A pokud to prodejce dá k soudu, tak vyhraje. Tohle totiž zkouší kde kdo snad ve všem. Ale je to kartel. A Němci s tím mají obrovské zkušenosti. Nedávno dostala německá společnost TTS Tooltechnic Systems (Festool, Narex...) obrovskou pokutu. :-) To jen tak mimo řeč.

Spíš jsem se chtěl zeptat, dost se mi líbí P30 nebo VP9. Poradíte něco v kompaktu? Mám menší ruce a určitě bych to chtěl pro skryté nošení.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1077 » úte 6. bře 2018, 08:12

Zkus P30 SK. Mám ji v nejužším výběru (taky vybírám něco na nošení). Taky mám malé ruce (resp. spíš krátké křivé prsty :D ) a padne mi do nich perfektně. A asi je to nejplacatější dvouřadá devítka, co jsem po Praze našel k otlapkání.



selag
Příspěvky: 278
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1078 » úte 6. bře 2018, 12:23

Dnes dorazilo pouzdro od OnGear. Měl sem už hodně pouzder od různých výrobců, ale tady se sluší smeknout. Opravdu velmi kvalitně zpracované, sedí jak ulité a že to nebylo jednoduché :-) Je na P30L s Viridianem X5L. Chlapi, fakt dobrá práce :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Czgunova
Příspěvky: 142

Příspěvek#1079 » úte 13. bře 2018, 06:40

Škoda že ty barvičky nejsou i u nás :-(
Vypadá to fakt super !
Odkaz zde: https://hk-usa.com/hk-models/vp9-sk/
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
DoM
Příspěvky: 103

Příspěvek#1080 » úte 13. bře 2018, 07:22

RAL 8000 verze se u nás snad prodávají. Tuším že Hawk měl na shopu velmi dlouho RAL SFP9 TB.. velmi vážně jsem o ní na podzim přemýšlel, nakonec šly finance jinam :/ Zajímalo by mě, jestli jí tam stále mají... :))

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 61 hostů