Heckler & Koch P30 / P30S / P30L / P30 LS

Glock a spol.
Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#16 » úte 1. kvě 2012, 00:17

MarK píše: ale praktické pro vysoký úchop to moc není.

No a na LS zase nekomu (s mensi rukou) muze zavazet ta pojistka pri vysokem uchopu s palci dopredu (nejmodernejsi a nejlepsi uchop, nejnizsi zdvih hlavne). Takze si nevyberes :-).
Ale kdo je zvykly na macatou pojistku z USP/Experta, tak si te pidi na P30 ani nevsimne.

Ergonomicky je P30LS porad spica, i kdyz po trose hrani s Expertem s Pachmayr navlekem
bych bral P30LS s Extra Large hrbetem a boky, kdyby existovaly. A to mam rukavice do fitka jenom L, nemam zadnou extra velkou tlapu, zadne XXL rukavice apod.

Kdyz se zbran nekdy vyjimecne odklada nabita pri strelbe na pultik, tak ji vzdy zajistim, aneb zaloha zalohy jakozto zpravny ITak...no ale jak uz jsem rikal, bez pojistky bych se obesel, chtel jsem LS prave kvuli kratsimu zachytu zaveru, na Lku mi prisel proste zbytecne natahnuty.
Kazdy ma hold jiny vkus.

Asi prave pro strelce s malou rukou to udelali ten dlouhy zachyt. I kdyz to asi museli navrhovat fakt pro trpasliky ci co. Moje slecna strili bez problemu s Large profily a to ma 168 cm ne dva metry :-). Jinac dalsi 3 slecny Medium a 1 taky Large profily. Celkove 0 pro Small.
Takze ja osobne bych Large oznacil za Medium a Medium za Small.

No a Pachmayr se navlek na P30/L/LS nechysta vyrobit. Ptal jsem se na letosni IWA.
Na Glocky Gen3/4 delaj s prurezama na vybrani na prsty, ale P30 je profilovana i z boku, tak asi proto nic. Napadlo me, zkusit to ze srandy necim omotat cvicne, co to zrobi.
Akorat jsem jeste zatim nenasel nikde doma zadny vhodny matros na omotavku.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#17 » úte 1. kvě 2012, 12:34

Já používám střenky S ;)
Umožňuje mi to i s mými malými dlaněmi úchop v ose a zároveň dobrý dosah na spoušť. Mnohem lepší než s glockem (Gen3). Ale vše je hlavně o úchopu.

Na druhou stranu jsem s těmi střenkami nijak neexperimentoval, prostě jsem nasadil S, sedlo mi to a už zůstaly.

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#18 » úte 1. kvě 2012, 12:36

tak si je zkus ještě zkombinovat, někomu to pak sedí ještě líp. Z těch tří částí můžeš dát každou velikost jinou a složíš to

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#19 » stř 29. srp 2012, 21:42

Maly tuning spouste u V3 SA/DA P30 pro pripadne zajemce.
Pro V3 SA/DA jedina jednoducha dostupna domaci uprava pro zlepseni spouste
vymenou jedne pruzinky.

Ve vsech V3 SA/DA P30 je z vyroby silna pruzina blokace uderniku, tahle:
http://www.hkparts.net/shop/pc/Firing-P ... 3p1603.htm
Pokud ji vymenite za lehkou z V1 LEM spouste:
http://www.hkparts.net/shop/pc/Firing-P ... 8p1955.htm
Odpor se snizi z cca 5,5 na 4,5 libry, o cca 400-500 g lehci.
Fotka pruzin na porovnani:
http://i691.photobucket.com/albums/vv27 ... 0fpbsl.jpg
Part number potrebne lehke pruziny je tedy 209296.
Pruzina spouste je v P30 uz nejlehci varianta, takze ta se nemeni.

Majitele P30 V3 s vymenenou pruzinkou vsichni spokojeni a pochvalovali si to.

Jednoduche graficke znazorneni chodu spouste po vymene (prevzato z HKPro fora):

Kód: Vybrat vše

PRED VYMENOU:

^ vaha spouste
|                             *
|                             **
                              **
                              * *
                              * *
                              *
                            **
                          **  <- tohle se nelibilo
                        **
                  ******
            ******
      ****** <-- volna cast chodu
******
                            ----> smer pohybu spouste


Po vymene za lehkou pruzinu blokace uderniku:
                           
                        *
                        **
                        **
                        * *
                        * *
                        *
                  ******  <- misto se vzrustajicim odporem temer pryc
            ******
      ******
******

Tak ted nezbyva nez doufat, ze tu pruzinku pujde u Walther Trading objednat. Napisu tam zase.
S prodlouzenym zachytem zasobniku z HK45c pro USP/Experta/P2000SK jsem neuspel posledne.
Vymenu pruzinky s Rabbitovym navodem na P30L zvladne snad kazdy.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#20 » čtv 30. srp 2012, 11:40

Tak pruziny budu objednavat pristi tyden, v HK maji pry ted dovcu.
Zjistil jsem dalsi info ohledne TRS pruziny (Trigger Rebound Spring/casto take uvadeno Trigger Return Spring). Pry v americkych P30 je z vyroby lehka verze z LEM variant, ale v ostatnich neboli Evropskych jsou pry tezke. Takze vymena TRS pruziny spoust take odlehci pro nase Evropske verze.

Lehka verze TRS pro USP pouzitelna v P30 (neni to "tovarne spravne") PN 209266:
http://www.hkparts.net/shop/pc/Light-Tr ... 8p2081.htm
Tuhle pouzil Rabbit predpokladam a funguje ocividne bez problemu.

Lehka verze TRS primo pro P30 PN 234389:
http://www.hkparts.net/shop/pc/Light-Tr ... 5p1801.htm
Jak nepujde tahle objednat u Walter Trading, tak objednam tu USP verzi.

Az bude po vymene, napisu nejake dalsi info.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#21 » pát 31. srp 2012, 08:18

Ahoj MKabar, rád tě vidím aktivního na tomto fóru. :) Já bych si od každé vzal tak 2-3 kousky. Hlavně ta blokace úderníku jde dost tvrdě. Když to zkusíš na sucho bez ní, je to docela jiná spoušť. Až to tam s někým domluvíš a ta osoba už bude mít představu, o čem je řeč, můžeš mi dát kontakt na ní do SZ? I oni budou rádi, když toho budou moct vzít víc naráz.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#22 » pát 31. srp 2012, 15:51

V HK maj dovolenku do 3. 9.
Pristi tyden mi to pozjistujou u Walteru a daj vedet ceny.
Priobjednam ti to taky klidne, neni problem. Zatim mam 4 objednavky. Ja + dva kolegove z Ostravska + MarK tady z fora. Pak se domluvime, kolik toho budes chtit a az mi to secko naraz poslou, tak ti to poslu v obalce (MarKovi tez), stejne chodim kazdou chvilu na postu posilat baliky, takze zadny problem.

Jo jinac kdyby uplne ciste nahodou prece jenom nekdo mel tu lehkou pruzinu spouste ve V3, tak se nic nedeje, protoze stejne Tod Green doporucuje menit pruzinu spouste co 12000 ran (a ten rozhodne vi o cem mluvi, co se tyka P30). Jinac z tovarny doporucujou vymeny vsech pruzin co 25000 ran. Takze nahradni pruzina spouste neni vubec na skodu.

Kdyby chtel jeste nekdo nejaky dilek na HK prihodit do objednavky, tak mi klidne pisnete SZ, u Walteru budou jenom radi, ze se to vyridi naraz.

A jeste prijednom se poptam, jestli jde objednat kombinaci kratka P30S V1 lehky LEM. Pro slecnu.
Za tyden dela zbrojak a v rijnu se nakupuje nova pistolka. Uvazovane PPQ jsem uz zrusil.
Kratsi P30 s lehkou LEM spousti bude pro ni idealni, ale ona sama chce mit pojistku (ja bych ju tam nedaval, zvlast na LEM, no ale nejak jsem se nedopatral, ci takova kombinace existuje).
P30 se neocifialne da prekopat na LEM (a dokonce bych rekl, ze je to pak jeste lepsi nez tovarni verze, ale zase ten kit soucastek sehnat by byla desna operace v CR...).

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#23 » ned 21. říj 2012, 16:30


Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#24 » stř 24. říj 2012, 09:45

HK Pro Shooting Team USA - John Rasmussen videa:
http://www.youtube.com/user/razzman12345

P30LS v akci napriklad:
http://www.youtube.com/watch?v=SUopLSX4UZE&feature=plcp

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#25 » stř 24. říj 2012, 10:42

Tak to není tovární reset :D
Nebo má prsty hbité jak Miculek :mrgreen:

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#26 » stř 24. říj 2012, 11:24

Takhle rychle strilet z P30LS zvladnu taky a od sameho zacatku co ji mam bez zvykani na spoust, reset mi pri tomhle vubec nevadi, ale samozrejme netrefim pak ani vrata od stodoly :-D, nedostatek treningu dynamicke strelby hold no.
Na strelnici si uz par lidi kdysi myslelo, ze mi to zakulometilo (dycky jsem ukazoval deset rychlych ran nejakemu prvostrelci ci prvostrelkyni).
Nekde pisou ze borci maj P30LS V3 klasicke SA/DA jinde ze maj LEM V0 - LEM s vypousteci pakou (nemecka varianta, do USA se normalne nedodava). Zbrane jsou bez uprav, jenom musky Dawson Precision (cervena svetlovodna - chystam se na nu a hledi chci 10-8, od Dawsonu je moc velke, jenom to bude problem sehnat zase v CR, zkusim na IWA pristi rok si to domluvit, ze bych to koupil tam).
Reset neni zas tak dulezity, Todd Green s P30 LEM (reset stejne dlouhy jak V3) dosahoval ve FASTu stejne spickovych casu, jako s HK45 (polovicni reset), S&W MP ci G17.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#27 » stř 24. říj 2012, 11:27

Rasmussen jednu dobu zkousel poladeny spoustak a spoust se stavitelnym dorazem od B. Springfielda, ale uz to vyhodil a ma tam zase tovarni vnitrek bez uprav kvuli pravidlum.
Ptal jsem se na to primo jeho na hkpro foru. Takze zadny zkraceny reset nema ani natom novem videu. Kdo umi ten umi a nam ostatnim zbyva jenom cumet :-).



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#28 » čtv 25. říj 2012, 16:08

Přesně tak, podle mojich informací mají firemní spoušťák, tedy i reset. Taky bych to netipoval ...

Jinak HK konečně "zvažuje" výrobu P30 Tactical. Pokud se vše podaří, objeví se snad v průběhu 2013. To by asi minimálně znamenalo laděnou spoušť s krátkým resetem a hlaveň se závitem. Trošku mi to zkřížilo plány. Chtěl jsem zrovna kupovat P30LS a teď abych čekal, jak to dopadne.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#29 » pát 26. říj 2012, 00:04

"Tactical" je davno na svete s domaci vyrobou, na hkparts.net prodavaji Lkove hlavne s dodatecne (mimo HK) dodelanym zavitem, jako hlavne se zavitem pro kratkou P30. No ale pred par dny se na hkpro foru mihla informace, ze originalni tovarni Lkove hlavne se zavitem jsou uz "jenom" sest mesicu vzdalene...tak snad to tentokrat uz vyjde. Hlavne jinych znacek pro P30 jsou onicem, nejsou polygonalni, nevydrzi tolik a nejsou tak presne a musi se dopasovavat.
Pokud se nekdy objevi vylepseny spoustak, strcit ho do P30L/LS pujde vzdycky.
L/LS je zaklad, ber hned a na nic necekej, co vim, tak LSka jsou jenom tri v CR, zbytek lidi ma Lka.
Mam v planu P2000SK a pak jsem puvodne chtel HK45, ale misto neho jsem si to rozmyslel na P30S pro slecnu, at to mam kompletne v devitce kvuli cene munice, no ale samozrejme pripadna P30LS Tactical by dostala okamzite prednost :-).

Jinac jsem byl opet uz asi popate odkazan na pondeli ohledne pruzinek u Walteru...

Novou musku a hledi a vsechny nahradni pruziny do cele pistole si zkusim radeji domluvit na IWA.
Servisni interval je 25000 na komplet vymenu vsech pruzin vcetne vratne. Pruzinu spouste ale doporucuje Todd Green vymenit po 12000. Jinak v moji V3 je na 98 % lehka pruzina spouste,
tak budu menit jenom pruzinku blokace uderniku az ji konecne sezenu.

Btw vcera jsem vyhral P30 tricko ve vikendove foto soutezi HK Pro Shooting Teamu :-).
http://us.hkwebshop.com/mmanager/show/b ... _popup.tpl



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#30 » pát 26. říj 2012, 01:13

O tech hlavnich vim. Ale prave, je to dodelavane a logicky pouze na P30. Na tu to zrovna opravdu nechci. P30S uz nejakou chvili mam, takze LS bych rad ve verzi tactical uz z tovarny. Proto si asi pockam.

P2000SK zvazuji take. Hodlam tak nahradit svou lehce doladenou RAMI, kterou chce ma draha. :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů