Opotřebení povrchu zbraně [Glock]

Glock a spol.


tajny-uzivatel
Příspěvky: 14

Příspěvek#1 » sob 5. lis 2016, 08:15

Ahoj,
mám Glock 17, gen 4, a pořídil jsem si kydexové pouzdro, se kterým jsem velmi spokojen. Je pohodlné a dobře drží zbraň. Ale už po pár vytaženích jsem si všiml, že mi pouzdro bude asi značným způsobem opotřebovávat povrch. A to hlavně určité body na závěru a lučíkovou část.

Načetl jsem si, že opotřebovávání se nevyhnu, ať budu mít jakékoli pouzdro, a že v případě kydexu se opotřebovaná místa nebudou rozšiřovat. Jsem ale docela puntičkář, tak mě zajímá, jestli se dá ono opotřebení někde nechat opravit, jestli s tím někdo má zkušenost a jaká je zhruba cena?

Díky. 8-)



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#2 » sob 5. lis 2016, 08:25

Da se udělat nová povrchovka, ale je to zapotřebí? Pistole ma mít bojovnickou patinu... :-)

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#3 » sob 5. lis 2016, 08:51

A to bys tu povrchovku opravoval pravidelně po každém použití pouzdra? 8-)

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#4 » sob 5. lis 2016, 09:00

Web RH Holsters FAQ
Bude kydex ničit povrchovou úpravu?
Samozřejmě k tření mezi pouzdrem a zbraní dochází, takže povrchová úprava je namáhána, což znamená, že k určitému opotřebení povrchové úpravy bude docházet.

http://rhholsters.cz/faq.php



tajny-uzivatel
Příspěvky: 14

Příspěvek#5 » sob 5. lis 2016, 09:15

Neříkám, že po každém použití pouzdra, jen se ptám, jestli je to možné, a jestli s tím někdo má zkušenost. Nedokážu si představit, jak to bude po čase vypadat, atd, takže je to spíše orientační otázka.

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#6 » sob 5. lis 2016, 10:04

Se svým G19 4Gen jsem absolvoval 4 kurzy dynamické střelby a povrchovka to lehce odnesla, jak tam vleze trocha písku, povrchovka ti o kydex sleze jedním zatažením a vytažením z pozdra, nicméně rez nikde. Je to Glock na nošení, žádný krasavec z trezoru. Dost nechápu, co řešíš. Na mazlení a opečovávání si kup něco vhodnějšího. U mých trezorovek by mi vadilo třeba i nechat plný zásobník, opotřebují se pružiny a zbraň pro mě ztrácí na hodnotě. Takhle mám třeba sbírku PPK, kupované na nošení, ale prostě jsem jim to nemohl udělat. :-) Tak s nimi raději ani nestřílím. Ano i já jsem tímhle způsobem posedlý, ale zjistil jsem, že nejlepší alespoň pro mě nosit Glocka a neřešit kraviny. Na střelbu určitě existují lepší zbraně, ale právě tahle nezničitelnost a snadná dostupnost náhradních dílů je pro mou posedlou mysl klíčová.

Uživatelský avatar
Rottwik
Příspěvky: 116

Příspěvek#7 » sob 5. lis 2016, 10:09

S tímhle nezbývá, než souhlasit. Bude to vypadat,jako by jsi tu zbraň používal. Neboj Jaromíre, na funkci to nebude mít vliv. A na funkci rostlináře už vůbec ne. . . :lol:

Uživatelský avatar
Tom Λ
Příspěvky: 57

Příspěvek#8 » sob 5. lis 2016, 13:01

můžeš si nechat udělat TiNi povrch (nitridace), ten bude o něco odolnější než origo, cena cca 1500, otázka je, jestli to má cenu :D Pistole na nošení prostě nikdy nebude úplně leštěnka, kor jak píšou kolegové po nějakých kurzech, kde se i válíš po zemi a dostaneš se, respektive zbraň, do kontaktu se škvárou, štěrkem, pískem a je to hned.



tajny-uzivatel
Příspěvky: 14

Příspěvek#9 » sob 5. lis 2016, 17:52

Díky :-)



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#10 » sob 5. lis 2016, 18:20

Já jsem řešil taky, sice mě to pořád vnitřně drásá, protože si nemyslím, že by glock byla lopata jak je tady s oblibou často psáno, ale jelikož si netroufám nosit v komoře v jiném pouzdře než v kydexu, nemám volbu :-)

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#11 » sob 5. lis 2016, 19:02

S tím souhlasím, na to co vydrží Glock vůbec není špatnej. A 43 je i docela pěkná pistolka. Dokonce bych si dovolil říct, že kdo to myslí s dynamickou střelbou opravdu vážně, u Glocka nakonec skončí. Bylo to hezky vidět na kurzu, v 1. měli účastníci všehochuť, od dvojky výš to byly skoro jen Glocky. Kydex taky považuju pro nošení s nábojem v komoře za nutnost. Díky tomu po příchodu dom ani nevybíjím, prostě celé vnitřní pouzdro i s G jde do trezoru. Lučík je krytý. Oděrky ke G tak nějak patří, neodpaněné Géčko indikuje střelce začátečníka. Takovou obdobu dušičkového řidiče či čepičáře. Navíc na Glocka i s odřenou povrchovkou šmatam spocenýma pazourama, včetně docela vydatného sušení a rez zatím žádná. U ostatních zbraní i s pěknou povrchovkou hned zasahuji mastným hadrem.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#12 » ned 6. lis 2016, 02:35

Tahám G19, případně B70 v látkových vnějších Dastách a také jsou na zbraních již po pár měsících viditelné známky "otěru". Ale já konkrétně jsem si pořizoval zbraně jako účelové nástroje, žádné krabicové "milášky" jenž bych při dlouhých zimních večerech leštil. G19 je pro mne jako zapalovač, akorát doufám, že jej nebudu muset používat tak často... a že nám město (Pce) za poslední rok docela "ztmavlo"...

Uživatelský avatar
Hans Gruber
Příspěvky: 94

Příspěvek#13 » ned 6. lis 2016, 22:44

Nitrid titanu - 4shooters, viděl jsem Glocky v bronzu, černé, nerez..opravdu vydrží.



Honza 777
Příspěvky: 23

Příspěvek#14 » sob 10. pro 2016, 20:08

Zpočátku mě taky štval každý škrábaneček. Ale s pořízením kydexů na všechny mé zbraně a neustálým nošením mě řešení stavu jejich povrchovky absolutně přestalo vzrušovat. Poměrně často je lehce přetřu třeba Ballistolem, ale jinak jsem to opravdu přestal řešit. Aspoň je vidět, že jsou zbraně používané. Trénuji tasení do zblbnutí a podle toho ty povrchy vypadají. Jsou to zbraně, ne modýlky letadýlek ve vitrínce.

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#15 » sob 10. pro 2016, 21:08

Jasne, skrabance resim na trezorovce, ne na nosene zbrani, nerezne to tak co.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů