Sig Sauer P320 (nebo Glock 19)? Vse v 9x19

Glock a spol.


mossad37901
Příspěvky: 14

Příspěvek#1 » sob 24. pro 2016, 01:56

Zdravim Vas. Mel bych zajem o tuto zbran, resp. vybiram mezi touto a Glock 19, nebo necham na doporuceni jinou. Spise se klonim k Sigu, aniz s nim mam zkusenost. Je to jen kvuli tomu, ze Glock je hodne rozsiren, tak jen takove zcereni vody (snad rozumite). Jake se Sigem mate zkusenosti? Chod spouste, presnost, drzeni,... Dekuji moc za jakykoliv nazor, zkusenost. Preji pekne Vanoce.



jirka119
Příspěvky: 7

Příspěvek#2 » sob 24. pro 2016, 08:27

Jestli máš dost peněz,tak jednoznačně Sig,když teda pominu skutečnost,že by za něj byli dva Glocky.Ale kvalita to je samozřejmě neoddiskutovatelná.



tazi
Příspěvky: 142

Příspěvek#3 » sob 24. pro 2016, 09:06

Co to? Dva glocky za stejnou cenu? Kde? Jedu tam.
Kolik stojí G19?
Sig P320 stojí nějakých 20 tisíc a v ceně jsou tři šuplíky a "fobus" pouzdro.

Jinak já mám P250 Compact, což je DAO, ale stejný plastový grip a do ruky sedne jako prdel na hrnec. Spoušť je naprosto luxusní, plynulá a jemná už z fabriky. Jo, na těch 4,5 kg je potřeba si zvyknout ;)
Příští rok mám zálusk právě na P320 ve fullsize.



jirka119
Příspěvky: 7

Příspěvek#4 » sob 24. pro 2016, 10:10

Tazi-no,tak to jsem se řádně sek.Nic ve zlým.



tazi
Příspěvky: 142

Příspěvek#5 » sob 24. pro 2016, 15:06

V pohodě ;) Ono s nějakým kovovým Sigem by to byla pravda.
Ale plasťáky jsou za cenu blízkou Glocku.
<noflame>
Jen nemusíš hned ladit spoustak a kdoví co ještě Glockari řeší hned po nákupu ;)
</noflame>



jjoozziinn
Příspěvky: 172

Příspěvek#6 » ned 25. pro 2016, 15:23

Mám a spokojenost. Spoušť i držení super. Jen ta dostupnost poněkud vázne.

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#7 » ned 25. pro 2016, 16:51

Pokud hodlas hodne strilet, sel bych do Glocka. V mem pripade sem taky vyzkousel nekolik exotik, vcetne Siga, ktery sem mel hned 2. Dilensky to zas takovy zazrak nebyl. Na pravidelny trenink a na noseni mam Glocky, jeden z nich je ta 19. Poridis-li 4. generaci, neznam nikoho, komu by do ruky nesedla. Navic dostupnost doplnku, pouzder a nahradnich dilu je nekde uplne jinde.

Dalsim argumentem je to, ze pokud by ti jedna z tech dvou pistolek nesedla, Glocka prodas s vyrazne mensi ztratou. Navic muzes koupit uz jeteho, u svatecnich strelcu jsou jich hromady, co nemaj nastrileno vic nez par krabek. Takze bych ho jako prvni plastak doporucil spis, treba na nem zjistis, ze proste musis mit toho Siga nebo uplne jinou zbran (to je asi pravdepodobnejsi), ale uz budes mit jasno, co chces.

Zastavam nazor, ze kdo to mysli s dynamickou strelbou vazne, driv nebo pozdeji u Glocka skonci.



jjoozziinn
Příspěvky: 172

Příspěvek#8 » ned 25. pro 2016, 19:36

Kámoš ač doufal že si zvykne mu glock fakt nesed a musel ho prodat. Kupoval ho kuli dostupnosti dílů a výdrži. Co tak člověk občas čte, tak 4 už co se týče kvality není to co bejvávalo.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#9 » ned 25. pro 2016, 22:43

Tak ono napsat se dá cokoli, tak holt si to pak můžeme i přečíst... Přesto se Glock dál vyrábí, prodává a střílí a střílí...



mossad37901
Příspěvky: 14

Příspěvek#10 » ned 25. pro 2016, 23:02

Dekuji Vam moc za nazory, zkusenosti.

Mel jsem asi 10 let Walther P99, prodal jsem ho a prisel (dedictvi) k CZ Phantom. Spise jako vzpominku si ho necham, ale na strelbu, vcetne soutezi, mi moc nevyhovuje (spoust, velikost). Mam jeste Ruger LCP, ale to je spis na noseni... Ta P320 (compact) by se mi libila spise z duvodu toho, ze neni tak rozsirena, ale to je spise pocit. Nemel jsem moznost ji vyzkouset a hlavne me zajimala zkusenost. Pokud ma ,,nikdenedrhnouci" spoust, je to jeden z mych velkych favoritu. Urcite privitam dalsi názory, zkusenosti. Dekuji moc.



jjoozziinn
Příspěvky: 172

Příspěvek#11 » ned 25. pro 2016, 23:36

Nedrhnoucí spoušť má. Odpor spouště od začátku až po výstřel je stejný a plynulý.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#12 » pon 26. pro 2016, 18:23

Bez toho, abys to vzal do ruky, to je jen teorie... Taky jsem koukal po Glocku kvůli rozšířenosti a dostupnosti dílů, ale nesedl do ruky. Sig na tom byl o něco lépe, ale na Walthera (kvůli možnému problému s hlavní jsem nevzal) a Hecklera P30 neměl... Takže ve finále jsem dal o cca 5tis. víc než bylo původně v plánu, ale nelituju.

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#13 » pon 26. pro 2016, 20:16

Stejne si ale myslim, ze u prvni zbrane je to stejne jedno. Ja koupil blbe stejne jako spousta mych znamych. Prvni pistole je spis na poznani toho, co vlastne clovek chce. Jde spis asi o to, aby se clovek eventuelniho omylu snadno zbavil. Docela napjate ocekavam cizu P-10, no pokud jde do pouzdra Glocka 19 a je udajne lepsi, ... :-)

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#14 » pon 26. pro 2016, 22:28

mossad37901: Stál jsem před podobným dilematem jako ty jen to nebylo u první pistole. A i díky tomu jsem se rozhodl pro P320. Je skvělá, sedí mi skvěle a spoušť mi sedla po vybalení z krabice. Hlavni mínus je u nás dostupnost jak samotné zbraně, tak dalšího příslušenství. Šel jsem do ni s vědomím že v případě že něco odejde bude to na dlouho. Pokud bych na tu obdobu neměl náhradu volil bych Glock. Ale nejlepší rozhodnutí stejně uděláš až vyzkoušením.



mossad37901
Příspěvky: 14

Příspěvek#15 » úte 27. pro 2016, 03:35

Style píše:mossad37901: Stál jsem před podobným dilematem jako ty jen to nebylo u první pistole. A i díky tomu jsem se rozhodl pro P320. Je skvělá, sedí mi skvěle a spoušť mi sedla po vybalení z krabice. Hlavni mínus je u nás dostupnost jak samotné zbraně, tak dalšího příslušenství. Šel jsem do ni s vědomím že v případě že něco odejde bude to na dlouho. Pokud bych na tu obdobu neměl náhradu volil bych Glock. Ale nejlepší rozhodnutí stejně uděláš až vyzkoušením.


Urcite bych ji chtel vyzkouset, napisu jestli ji nekdo nema v Praze, nebo okoli. Jinak dekuji moc za zpravy.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: audis, Roadrunner a 25 hostů