Steyr nová řada (L-A1, M-A1 atd.)

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Tomcat68
Příspěvky: 40

Příspěvek#1 » sob 7. led 2017, 21:34

Zdravím, netuší někdo ze znalců, jestli někdo vyrábí karabinovou konverzi (PDW) na něco od Steyra? Konverzemi pro Glocky by se dala přehradit Vltava, dělají se i na CZ, Beretty nebo Jericha, ale na něco pro Steyra jsem zatím nikde nenarazil... Poradíte?



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#2 » čtv 12. led 2017, 11:15

Jediné, co jsem kdy viděl, byla přídavná pažba a i ta se dost blbě shání, protože se už nejspíš nevyrábí.

Uživatelský avatar
Tomcat68
Příspěvky: 40

Příspěvek#3 » čtv 12. led 2017, 21:00

No jo, ta přídavná pažba... všichni o ní mluví, ale nikdo ji nikdy neviděl... ;) Jenže abych si kvůli KK kupoval Glocka, to se mi věru nechce. Přitom si myslím, že kdyby se toho někdo chytil, tak ve Steyrech by něco takového určitě obchodní potenciál mělo, jejich poslední řada je hodně vydařená.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#4 » pát 13. led 2017, 11:07

Nejen, že jsem ji viděl, dokonce ji mám:) Největší chyba byla, že rovnou neudělali vpředu standardní rail (mám starší provedení). Mimochodem, už přes 4 měsíce čekám na pružinu spouště, která se ulomila (nebo ji předchozí majitel tunil?) Když jsem psal dříve v jiném případě CZ distributorovi rovnou, tak mi napsal, že mám zajímavý problém (řešil jsem nový vytahovač na starou verzi) a že se zeptá a ozve - neozval. Psal jsem přímo do Steyru, jestli by mi tu zajebanou pružinku mohli poslat, tak mě odkázali v kopii na distributora. Od té doby se vždycky jednou měsíčně zeptám, jestli už mají tu pružinu. Odpoví, že bude určitě v příští zásilce a že se mi ozvou. Asi provedu poslední zoufalý pokus a napíšu přímo do fabriky, jestli by mi to poslali přímo - ta pružinka má cenu menší než známka, co bude potřeba na obálku. Přijde mi, že Steyr o individuální zákazníky moc nestojí.

Když jsem koupil G26 z druhé ruky, tak jsem zjistil, že je oběhaná vratná pružina. Během dvou dnů jsem ji měl doma ještě s pár díly, které by se mohly taky hodit. Což mě vede k závěru, že jestli chci KK, tak G17 + Micro Roni :( Steyr se velmi dobře drží a pěkně se s ním střílí, ale zjistil jsem, že v podstatě stejně, ne-li lépe to jde i s G...

Uživatelský avatar
Tomcat68
Příspěvky: 40

Příspěvek#5 » sob 14. led 2017, 13:43

Ad CZ distributor - taky nemám moc pozitivní zkušenosti. A popravdě řečeno, přímo na Steyra jsem se obracel taky už asi třikrát, pokaždé mi odpověděl obratem robot, že můj dotaz evidujou a abych vzal na vědomí, že dotazů dostávají spousty a bude chvíli trvat, než se na mě dostane. Netušil jsem ovšem, že firemní definice "chvíle" je podobná, jako u nás byla definice "dočasného" pobytu spřátelených armád, ten trval 20 let...

Je to fakt škoda, že neumějí follow-up a vůbec marketing; zajímalo by mě, jestli to postihuje jen krátké palné, které jsou u Steyra taková "přidružená výroba", nebo jestli tak vyjebávají s klienty obecně.

A ta pažba se na ty starší Steyery montovala jak? Kdyby se na přední rail přidala taktitcká přední pažba, mohlo by to pak fungovat jako KK bez KK... Glocky prostě nemusím, přijde mi to jako škodovka mezi auty... neurazí, nenadchne, nacpat do něj můžeš klidně hliněnou kouli a pod ní nastrouhaný sirky a ono to vystřelí... :roll:



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#6 » pon 16. led 2017, 19:50

Ta pažba se strká do pažbičky zespodu a hořejšek je opřený o rám - akorát jsem si tam musel nechat udělat pojistný šroubek, jelikož prostě vypadávala. Když je pažba namontovaná, tak tam nejde dát +1 zásobník. Přesnost při střelbě z ramene se trochu zlepší, ale origo mířidla na tohle nejsou podle mě úplně vhodná.

Uživatelský avatar
Tomcat68
Příspěvky: 40

Příspěvek#7 » úte 17. led 2017, 14:34

Díky za info, myslím, že si už umím představit, jak to vypadalo. S těmi mířidly tomu rozumím, při použití pažby se přece jen člověk dívá z jiné vzdálenosti, než když střílí z ruky.

Asi svoje dilema vyřeším tak, že si jako krátkou pořídím Steyra a pak si našetřím na nějakou plnokrevnou dlouhou (třeba bren) :)



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » úte 17. led 2017, 14:50

Tomcat68: A to mi přijde jako nejrozumnější řešení...

Uživatelský avatar
Tomcat68
Příspěvky: 40

Příspěvek#9 » úte 17. led 2017, 18:11

:D Děkuju ti, náčelníku, že jsi se mě zastal

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů

cron