Glock19

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1862

Příspěvek#181 » pát 26. srp 2016, 06:41

pedro!: Díky to bych byl moc rád. mě se líbilo video s TrugloTFX. ale bez vyzkoušení, že s něčím podobným by se mě střílelo líp se mě to kupovat nechce. Ty originál asi nejsou úplně špatný, ale kdyby to šlo vylepšit, proč to neudělat.



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#182 » pát 26. srp 2016, 06:54

Taky o nich uvažuju, poslední dobou mám problém při akčnější střelbě pochytat mířidla, po doběhu apod.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 331

Příspěvek#183 » pát 26. srp 2016, 08:05

V čem se vlastně liší TFX a TFO? Kromě 900 Kč jsou IMO TFX menší a mají ten bílý lem kolem teček. Ještě něco jiného?
Měl jsem trochu obavu, že mířidla budou moc velká. Muška je opravdu dlouhá jak Lovosice, ale zdá se, že to ničemu nevadí. Nemám pocit, že by muška byla příliš blízko hledí.
Zajímavé je, že mi je namontovali excentricky. Nejsou v ose závěru, ale posunutá o cca 1.5-2mm vlevo. Asi to tak má být; ta muška má jeden šroubek a nelze s ní při montáži nijak hýbat. Zvláštní, ale nemělo by to ničemu vadit. Pro praváka to vlastně může být i plus, že mířidla jsou přímo před okem a hlaveň může být ty 2mm vpravo od oka :).
No vydrž, musím počkat na PZ, pak si to půjdu všechno vyzkoušet sám a na druhé střílení se domluvíme.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#184 » pát 26. srp 2016, 08:11

No, jestli máš šejdrem vyfrézovanou díru na mouchu, tak přiměřeně k ní museli posunout i hledí...páč nevím, že by dělali i trugla pro leváky :lol:
Hele, můžeš vyfotit ten šroubek mušky uvnitř závěru? Tak nějak v ose, aby bylo vidět, jak je to cuklý ke straně.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 331

Příspěvek#185 » pát 26. srp 2016, 08:15

Odpol/večer dám foto.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 331

Příspěvek#186 » pát 26. srp 2016, 21:24

Sem asi pidlooký či jak se to píše, dneska mi to excentrické nepřijde :roll: To abych si na to vzal olovnici a vodováhu.

DSCN9534.JPG

DSCN9539.JPG

DSCN9540.JPG

DSCN9538.JPG

DSCN9536.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#187 » sob 27. srp 2016, 19:55

Nezkousel někdo majznout na klasická miridla třeba fosforeskujici barvu?



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#188 » sob 27. srp 2016, 20:49

tifik: s barvou to někdo řešil nedopadlo to dle očekávání pokud si pamatuju

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#189 » ned 28. srp 2016, 08:17

pedro!: Vypadá to na středu, i když jsou občas někde stíny, které opticky zkreslují.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#190 » pon 29. srp 2016, 08:41

No já nevím, mně na některých fotkách připadá, že hledí i muška je maličko doprava, šroubek si netroufám posuzovat. A co takhle to změřit, nebo porovnat s jiným závěrem?

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 331

Příspěvek#191 » pát 2. zář 2016, 20:49

No já to zase viděl šouplé doleva. Asi jsem na to koukal šejdrem. Fotka nejspíš není vzatá přesně z prostředka.

Teď k praxi. Dneska jsem měl svůj velký den, protože jsem byl poprvé střílet bez dohledu :-). Byl jsem na Avimu. Všechny 3 úkoly, co jsem si zadal, jsem splnil.

Prvním úkolem bylo přestat se bát vlastní zbraně. Přeci jen jsem si říkal, že z toho byly před rokem vystřeleny jen 2 náboje ve zkušebně a kdo ví, co to udělá. Po vystřílení 200 se už své zbraně nebojím.

Druhý úkol byl zjistit, zda se mi střílí příjemněji se 115gr nebo 124gr SB. Vybral jsem si 115gr.

A třetí úkol byl vyzkoušet v praxi ta mířidla, což je asi to, co vás zajímá. Nejdůležitější mi v podmínkách střelnice při mířence připadá ta skutečnost, že moucha je tenčí než u originál mířidel a jsou tedy po stranách mouchy větší mezery. U Glock mířidel tam prakticky mezera není a musí se srovnávat na neviditelné tečky.

Při zapnuté lampě byly tečky vidět, ale byly málo zřetelné. Tečky byly osvětlené, řekl bych, hlavně přímo žárovkou na stavu. Samy zářily jen velmi málo. Byly vidět, protože na ně svítila žárovka. Orientoval jsem se hlavně podle obrysu mířidel a těch mezer po stranách mouchy. Po zhasnutí lampy byly tečky dobře zřetelné, zářily, a obrysy byly ještě výraznější. Originál mířidla při zhasnuté lampě jsou vidět hodně špatně. Nevím, jestli při zhasnuté lampě mířidla pobírala světlo ze světlovodů nebo z tritia. Mohl jsem světlovody zakrýt, ale to mě na střelnici nenapadlo. Tak příště.

Za daných světelných podmínek, zejména při zhasnuté lampě na stavu bych jednoznačně preferoval TFO. Při rozsvícené lampě také, ale rozdíl nebyl tak výrazný, jako při lampě zhasnuté.

Zítra jdu zase střílet, tak třeba podám další část reportáže.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 331

Příspěvek#192 » sob 3. zář 2016, 19:25

Tak pokračuji s reportáží.

Magnum: venkovní střelnice, palposty jsou v polootevřené stavbě. Na palpostech relativní tma, venku tak, jak venku je. Dnes bylo polojasno. Dobře se mi mířilo přes obrys mířidel, tedy srovnat mouchu výškově na hledí a po stranách mouchy stejné mezery. Tečky nebyly vidět vůbec. Nevědět, že tam jsou, neměl bych o nich potuchy. Ač se to nezdá, tak přírodní sluneční světlo je mnohem intenzivnější než jakékoli umělé osvětlení na střelnici a zde na Magnum je opravdu velký rozdíl mezi intenzitou světla na palpostu a v prostoru terčů. Takže opakovaná zkušenost, že s Truglo TFO oproti Glock original se míří lépe hlavně proto, protože muška je tenčí a mezi muškou a hledím jsou po stranách mezery, které u Glock mířidel prakticky nejsou.

U lovčího Huberta (tunelová podzemní střelnice):
Na palpostech intenzivní zářivkové světlo, v tunelech tma a jen v oblasti 10m, 15m a asi ještě 25 je část tunelu osvětlena, aby byly osvětlené terče. Obrysy mířidel byly špatně čitelné, tečky naopak velmi jasné. Nutilo mě to mířit podle teček. Podle teček se mi nemíří špatně, ale podle obrysu lépe a přesněji. I v těchto světelných podmínkách lze mířit podle obrysu mířidel, ale je to obtížnější. Obrys je méně zřetelný a zářící tečky přitahují pozornost.

Můj prozatímní závěr_ S Truglo TFO se dá slušně mířit za všech světelných podmínek, se kterými jsem se setkal a které jsem tu popsal. Není ale pravda, že tečky jsou vždycky vidět. V podmínkých střelnice Magnum (a asi i obdobných střelnic) vidět nejsou.

Uživatelský avatar
Buker007
Příspěvky: 11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#193 » úte 13. zář 2016, 10:19

Stewie píše:Dnes jsem si trochu hrál....http://imgur.com/a/54lA5




A jak si to dělal?myslím jakou barvou?Já o tom také přemýšlím a napadl mě lak na nehty barva bílá...

Uživatelský avatar
Buker007
Příspěvky: 11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#194 » úte 13. zář 2016, 10:23

Melchisedech píše:Doufám, že to nebude bráno jako zakázaná reklama. Používám toto: http://sakalshop.cz/cz-detail-1196644-h ... 23-32.html.



Také o něm uvažuji,ale... Dělá se i takové pouzdro se svítilnou???

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#195 » úte 13. zář 2016, 11:05

Se domluv - obecně s kterýmkoli výrobcem. Pokud nemá stejnou baterku, tak mu svoji pošleš a on ti ji vrátí spolu s pozdrem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů