Glock19

Glock a spol.


Střelec
Příspěvky: 1672

Příspěvek#331 » pát 14. úno 2020, 18:30

Vyzkoušeno bylo, je psáno v úvodním příspěvku. To, že byl soustřel vlevo jsem bral jako chybu střelce, pak uloženo. Více zkoušeno až od přelomu roku...

Ad výměna mířidel, popravdě bych čekal, že v MPI je toto rutina, jestli to dělal nějaký patlal, samozřejmě nemůžu vědět.

Uživatelský avatar
S0far
Příspěvky: 115

Příspěvek#332 » sob 15. úno 2020, 20:08

Koukal jsem, že FS/MOS verze gen5 už nemá ten půlměsícovej výřez v zásobníkový šachtě a zkosení vepředu na rámu konečně koresponduje se zkosením na závěru. Nechci ale objednávat FS/MOS a četl jsem nějaký informace, že by tenhle upravenej rám měl bejt i na obyčejný G19 gen5. Jenže jsem nikde nanašel oficiální vyjádření, datum, nic. Nemáte někdo nějaký zákulisní informace jestli to je pravda a případně kdy by měl tenhle rám nahradit ten starej?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#333 » sob 15. úno 2020, 21:05

Ano, je to tak. Nejnovější verze Gen5 má přední drážky na závěru (tj. FS - front serrations) a má přesně tento rám, nehledě na to, jestli to je nebo není verze MOS.
Skladem ho mají například v Glockshopu v Brně.

https://glockshop.cz/news/glock-19-gen5 ... e-verzi-fs

Uživatelský avatar
S0far
Příspěvky: 115

Příspěvek#334 » sob 15. úno 2020, 21:08

To je taky jedna z verzí co jsem si chtěl ověřit. Znamená to, že G19 se už bez FS dělat nebude? To budu muset vzít ten starej..



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#335 » sob 15. úno 2020, 21:15

Nevím to úplně jistě, ale vzhledem k tomu, že Glock byl už snad jediný výrobce, který FS na svých pistolích neměl - a loňské novinky G43X a G48 už je mají od začátku, nejnovější G44 taky a navíc teď i nejnovější verze Gen 5, tak věřím tomu, že je Glock bude odteď dávat na všechny zbraně. Já osobně se bez nich obejdu, ale chápu, že je to trend a jsem docela rád, že se k tomu konečně po letech odhodlali...

Uživatelský avatar
S0far
Příspěvky: 115

Příspěvek#336 » sob 15. úno 2020, 21:21

Něco na tom bude, měl jsem objednanou obyč gen5 a po tejdnu mi prodejce volal, že budou až začátkem března a jen FS. Krok nejspíš správným směrem, za mě ale mohli nechat volbu i bez FS. Nejsem fanoušek presschecku ani nenatahuju za přední část, takže mi jsou drážky vepředu k ničemu a ani vzhledově se mi to nelíbí.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#337 » sob 15. úno 2020, 22:33

Já mám gen4 a upgrade neplánuju, bez FS jsem se léta obešel. Osobně se mi vzhledově i docela líbí, ale nebyl by to pro mě rozhodující faktor. Ale co vím jistě je to, že bych se obloukem vyhnul tomu výřezu v gripu co je na těch prvních gen5. To byl opravdu krok vedle a je to vyloženě nepříjemný při střelbě. Tak jestli můžu radit, přestože se Ti FS nelíbí, přijde mi to menší zlo než ten výřez, kterej na malíčku ucitíš při každým výstřelu...

Uživatelský avatar
S0far
Příspěvky: 115

Příspěvek#338 » ned 16. úno 2020, 00:01

Mám s tím napráskáno asi 250. Asi mám nějaký křivý prsty, ale ten výřez mi nějak extra nevadí :lol: . Plánuju ale zkusit botku "Pearce Grip", mělo by to bejt ještě lepší.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#339 » ned 16. úno 2020, 00:25

Jasný, ono to samozřejmě není zdaleka taková hrůza jak jsem to popsal. Já jen kdybych řešil výběr z těchto dvou, tak bych si prostě vybral verzi bez díry.... když už kvůli ničemu jinýmu, tak třeba i proto, abych nemusel dávat na zásobník ten Pierce grip se špuntem. Přecejen dávat to třeba na 6 zásobníků se už prodraží. A i když to nemusí vadit přímo při střelbě, tak při nějakém dynamičtějším přebíjení to umí skřípnout prst. Ale jak říkám, konec světa to není. Jestli už ji máš tak není co řešit a tak jako tak je to prostě dobrá pistole ;)



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#340 » ned 16. úno 2020, 08:22

Ta botka bude stipadlo do malicku, brrr. V lepsim pripade jen pri prebijeni, v horsim i pri strelbe.

Uživatelský avatar
S0far
Příspěvky: 115

Příspěvek#341 » ned 16. úno 2020, 15:16

Honzajan píše:Ta botka bude stipadlo do malicku, brrr. V lepsim pripade jen pri prebijeni, v horsim i pri strelbe.


Odhad, nebo máš vyzkoušeno?

Uživatelský avatar
S0far
Příspěvky: 115

Příspěvek#342 » pon 17. úno 2020, 15:23

Tak jsem dneska vyzvedl a musím říct, že jsem příjemně překvapenej, někdo se v Rakousku nejspíš chytl za nos a ten rám vpředu upravil, půlměsíc na šachtě ale zůstal. Nevadí. Nahodim Pearce botku a dám vědět jak to vypadá :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#343 » pon 17. úno 2020, 15:32

Každopádně typickej Glock, něco releasne jako beta verzi a pak to za pochodu upravuje, až je to po několika letech to, co te mělo být hned na začátku. Tak máš asi mezityp na kterým už zakulatili předek, ale ještě zapomněli zacpat půlměsíc :)
Každopádně gratulace!
Jinak kdyby ti ta díra vadila, tak ještě druhá varianta je zásobníková šachta (magwell). Tuším magpul dělá něco speciálně pro Gen5 a zacpe to ten otvor. Výhoda je, že pokud máš víc zásobníků, nemusíš ty Pierce botky dávat na všechny. Navíc tady už to skřípnutí zásobníkem nehrozí (u té botky teoreticky ano). Nevýhoda je, že to trochu zvětší spodek rukojeti a může to být víc vidět pokud to máš na nošení, hlavně v létě pod trikem atd.

Uživatelský avatar
S0far
Příspěvky: 115

Příspěvek#344 » pon 17. úno 2020, 16:39

Díky díky :) Jo magwell už jsem taky okoukával, ale mám to i na nošení a když jsem viděl jak to pak vypadá, tak jsem to zamítl :)



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#345 » pon 17. úno 2020, 16:51

S0far píše:
Honzajan píše:Ta botka bude stipadlo do malicku, brrr. V lepsim pripade jen pri prebijeni, v horsim i pri strelbe.


Odhad, nebo máš vyzkoušeno?

Kvalifikovany odhad g26 a g30.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 29 hostů