Glock - 2kg stojina spouště

Glock a spol.


SJirka
Příspěvky: 97

Příspěvek#1 » úte 10. led 2017, 18:57

Zdravím přátelé, nyní si kupuji Glock 19 gen4 a potřeboval bych vaše názory na výměnu stojiny spouště za 2kg. Dnes jsem si před koupí byl glocka vyzkoušet a vše naprosto super, až na tu tuhou spoušť. Na můj vkus dosti ztuha a byl to zkušební glock, který už má něco za sebou. Přemýšlel jsem tedy že si ji nechám rovnou vyměnit za 2kg, aby to šlo volněji, ale pak se zase vyskytly názory, že coby začátečník to není bezpečné. Zbraň mám převážně na střelnici, ale samozřejmě ji i čas od času vezmu za kalhoty.
Jaký je váš názor na 2kg stojinu u začátečníka z hlediska bezpečnosti?
Díky Jirka

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#2 » úte 10. led 2017, 19:06

Klidně ji tam dej. On ten odpor spouště zase neklesne natolik aby to odpaloval pouhý závan větru. Přesto že jsi začátečník tak předpokládám že se zbraní manipuluješ s prstem mimo spoušť a to je přesně ta nejdůležitější pojistka nejen u Glocku... Ještě bych tam dal nějaké ty custom pružinky a hurá trénovat. A až s toho bouchneš 2 - 3 tisíce tak stojinu vyndat a zaleštit místa která jsou "odřená" atd.....

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#3 » úte 10. led 2017, 20:51

Nech ji klidně vyměnit. Má stejně víc než 2kg. Je to bezpečné dost, ani ta 2kg nestřílí na pohlazení.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#4 » úte 10. led 2017, 22:13

Když jí budeš mít v těch kalhotách v adekvátním pouzdře, je úplně jedno jakou máš spoušť, ta se sama od sebe nezmáčkne... Pokud si to chceš jen strčit za pásek, nebo do nějakýho hadru, pak je taky skoro fuk, co ti dříve nebo později vystřelí, hlavně aby to bylo někde doma v soukromí...;-) Jinak ta stojina, pokud je to origo Glock, zas takovej rozdíl není... Ani na měřidle, ani na pocitu...



SJirka
Příspěvky: 97

Příspěvek#5 » úte 10. led 2017, 22:24

Cetl jsem zase ted hodne o tom, ze se s lehci stojinou prodluzuje chod spouste, coz zase vadi hodne lidem. Ted co je lepsi, lehci s delsim chodem nebo tvrda a kratky chod :-D Mozna jako zacatecnik to nejdrive vezmu parkrat na strelnici a zkusim si zvyknout, kdyz to nepujde, necham vymenit....



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#6 » úte 10. led 2017, 22:37

Nevím, no. Já mám od začátku originál na G19, ze začátku šla ztuha, ale zaběhla se a nemám s tím problém, střílím s tím i tréninky IPSC a rezervy mám určitě jinde než ve stojině :-). Já bych tam nechal originál, naučil se trochu střílet a správně spouštět a pak bych eventuelně ladil spoušť. Tím samozřejmě neříkám, že je to kravina, každý podle svého vkusu, že? :-)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#7 » stř 11. led 2017, 08:22

A na kolika je asi ta origo?



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » stř 11. led 2017, 09:29

Origo je mám dojem 2,5 kg



SJirka
Příspěvky: 97

Příspěvek#9 » stř 11. led 2017, 09:39

Ano, je tam 2,5 kg stojna.



AgN75cZ
Příspěvky: 65

Příspěvek#10 » stř 11. led 2017, 10:33

Já jsem si ji nechal vyměnit při koupi.Originál mám v sáčku jako náhradu. Stálo mně to 3 stovky, kdy mi puškař zaleštil jednotlivé místa, aby to nikde nedrhlo. Když si ji při registraci prohlížel policista/střelec tak to zhodnotil jako dobrá práce. Při spouštění jde krásně hladce.

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » stř 11. led 2017, 11:55

Výměnu a zaleštění zvládnete i doma. Dělal jsem to tátovi na G17 a byla to otázka 20 minut (když hodně).



SJirka
Příspěvky: 97

Příspěvek#12 » stř 11. led 2017, 12:40

A čim prosím zaleštit, abych to nezničil, nějakým konkrétním přípravkem?



SJirka
Příspěvky: 97

Příspěvek#13 » stř 11. led 2017, 12:43

Takže je tedy lepší podle většiny majitelů Glocků vyměnit stojinu za 2kg a vyleštit styčné plochy, i když mám zbraň nejen na sport ale i na nošení.
Jak koukám, pro většinu lidí je to automatická úprava nových glocků, tak proč tam tedy dávaji 2,5kg stojinu?

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#14 » stř 11. led 2017, 13:25

Asi, že je to myšleno jako primárně služební krumpáč. Jinak z výroby je 2,5kg, ale naměřeny skoro 3kg. Ta 2kg taky nemá 2 ale cca 2,3kg



SJirka
Příspěvky: 97

Příspěvek#15 » stř 11. led 2017, 13:27

Proto asi uz na 43 davaji lehci stojinu, s tou se pocita spise pro civil nez pro sluzebni pouziti. Pak uz chapu, proc vetsina lidi meni za lehci stojinu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů