Glock - 2kg stojina spouště

Glock a spol.


pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#61 » stř 21. úno 2018, 15:17

Já si do G17 pořídil ZEV V4 stojinu, sadu závodních pružin ZEV a titanovou blokaci zápalníku od Wolfa. Spoušť je teď naprosto luxusní, ale z cca 2000 nábojů jsem měl asi 6 s naťuknutou a neodpálenou zápalkou, tak tam budu vracet standardní pružinu zápalníku. Vyšlo to asi na tisícovku a podle mě se to fakt vyplatí.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#62 » stř 21. úno 2018, 17:52

No já nevím, domnívám se, že Glock je klasická služební a obranná zbraň a její spolehlivost by měla být na prvním místě. Taky by mi bylo líto nasypat do ní litr za fičůry, to bych ty peníze raději vrazil do nábojů a prostřílel. Ta sada Lone Wolf (stojina+pružina) stojí pár fufňů a funguje, střílím z toho kde co a nikdy se nestalo, že by to něco neodpálilo.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#63 » stř 21. úno 2018, 18:43

Kdybych koupil jenom tyhle dvě věci, tak to vyjde skoro na stejno. Pružina zápalníku byla v sadě, tak jsem ji vyměnil taky. Chtěl jsem to dlouhodobě vyzkoušet. Ta stojna V4 s pružinou spouště měla největší vliv, ostatní až tak ne. Hádám, že ta sada Lone Wolf bude fungovat stejně dobře.

Kdybych používal měkčí zápalky, tak by byla nula závad. To ale nechci řešit, tak tam půjde originální pružina. Poučení pro mě z toho plyne, že pružinu zápalníku se nevyplatí měnit.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2418

Příspěvek#64 » stř 21. úno 2018, 18:53

Taky jsem zkoušel pružinu úderníku 4lb a bylo to fajn jen v letních vedrech (skoro terčovka). Jakmile se na podzim ochladilo k 10°C začaly poruchy. Naklepnutá zápalka, ale neodpáleno. Vrátil jsem se k sériové pružině, jen ji zkrátil asi o 3mm. Mnohem vetší efekt udělá dobře vyleštěný a zaběhaný spoušťový mechanismus, než měkké/tvrdé pružiny.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#65 » stř 21. úno 2018, 20:18

Já doufám, že to někdo neoznačí za OT.
Letec12- dovolím si nesouhlasit, pružiny mají na chod spouště nezanedbatelnej vliv. A to včetně takový blbosti, jako je pružinka pojistky úderníku.
Každopádně pokud chcete používat slabší úderníkovou pružinu, musíte mít k tomu i úderník. Já mám komplet ZEV Fulcrum Ultimate včetně úderníku (pružina 3lbs) a funguje to naprosto spolehlivě s originál SB i přebíjenkama se zápalkama SB 4,4 SP.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2418

Příspěvek#66 » stř 21. úno 2018, 20:48

Ok, je to jen nedostatek písemného projevu. Ideálem je vyleštěný spoušťák, slabší pružina blokace, silnější pružina spouště a stojna 2kg, případně nějaká ještě jemnější jako je v setu ZEV Fulcrum Ultimate (kde je toho ještě víc).
Rozdíl mezi původní a 2kg stojnou je velký, ale bez vyleštění, nebo několika tisíc ran na zaběhání to není ono. To je vše co jsem k tomu chtěl.



janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#67 » pon 19. bře 2018, 22:39

Dnes mne konecne prisla 2kg stojina od Lwd. Po namontovani je to nasucho dost rozdil proti stojine glock 2kg. Uplne zmizel narust odporu tesne pred spustenim a i reset se zda lepsi. Uvidime na strelnici, ale musim rict, ze me to potesilo. Rozdil je lepsi nez jsem cekal. Pritom tvar rampy na stojine mne pripada stejny jak original glock. Material je asi nerez, na prvni pohled lepsi nez original



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#68 » stř 21. bře 2018, 14:16

Komu není líto peněz, může klidně utrácet. Výborného výsledku, naprosto srovnatelného, jako s použitím drahých tuningových dílů se dá dosáhnout i s origo Glock věcma. Vyleštit táhlo spouště, trochu ho přiohnout, aby se spoušťová pružina trochu natáhla, vyleštit styčné plochy 2kg stojiny, malinko vazelíny, aby to líp klouzalo, zkrátit pružinu úderníku a pružinu blokace. A máme tu hladký a lehký chod se super resetem za náklady 0,00 Kč 8-)
Provedeno na mých G19 i G17 a počet závad rovná se nule. S vlastními přebíjenými i továrními.
Leštil jsem jemnou brusnou brusnou pastou vše, co se o sebe tře, včetně čepu blokace a toho hrotu na táhle, co jej zatlačí.
Zkracovat pružiny s citem, ne rovnou o 5 závitů.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#69 » stř 21. bře 2018, 16:18

@Tomak: a muzes s takovym Glockem na LOS?



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#70 » stř 21. bře 2018, 19:09

Na LOS žádnej problém. Tam můžeš s čímkoli. Otázka je IPSC level II a výš. Ale myslím, že by to prošlo.
Nejsou to úpravy snižující bezpečnost nebo omezující pojistné mechanismy.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#71 » stř 21. bře 2018, 22:14

Ak by ta spust realne mala odpor 2kg, tak v IPSC by sa dala pouzit ta zbran len v Open a Standard, v Production nie, lebo je tam v pravidlach striktne vymedzeny odpor spuste na 2,27 kg. Ja mam na svojom Glocku 17 gen.4 2kg stijinu Ghost Edge vratane pruziny spuste, titanovy lesteny blokator udernika s jemnejsou pruzinou a vylestene pracovne plochy tiahla a aj tak merak ukazuje odpor 2,32 kg. aj ked pocitovo som to odhadoval na 1,6-1,8 kg. Mozem s nim strielat PRD. Vacsinou strielam Shadowom, ale obcas si nejaku klubovku a LOSku strelim Glockom.



BORN_TO_GRILL
Příspěvky: 43

Příspěvek#72 » čtv 22. bře 2018, 18:59

Jestli jsi do zbrane zasahl, tak urcite nemuzes strilet Production. Dle pravidel muzes pouzit na Standard, jestli ji hodis do krabice. Omlouvam se za offtopic...



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#73 » čtv 22. bře 2018, 19:41

IPSC mě vůbec netrápí. Kdybych ho střílel, neřeším 2kg stojinu v Glocku, ale pořídím jinou zbraň. Byl jsem na pár zavodech IPSC, ale nikdy se neměřil ani faktor. Důvody k úpravě mých zbraní byly čistě osobní, totiž spáchat si uživatelsky příjemnější spoušťový mechanismus.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#74 » čtv 22. bře 2018, 23:01

Na PRD beznom zavode IPSC by som nepresiel koli stojine Ghost a blokacii udernika. Vylestenie tiahla je povolene pokial nemenis uhly, ale len zalestis nerovnosti vzniknute lisovanim. Ale ako som pisal, G17 obcas pouzijem na nejakej klubovke alebo na LOS. Na bezne zavody mam SP-01 Shadow

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz, tata7474, Šon11 a 7 hostů