Glock - 2kg stojina spouště

Glock a spol.


Henry
Příspěvky: 359

Příspěvek#46 » sob 8. črc 2017, 23:24

No videl jsem jen jednou pripad kdy strkal glocla do vyklechtaneho kozeneho pouzdra a vysla rana ale tam by nepokohlo ani 5 kilo na spousti. Jinak nevim nerikam ze se to nemuze stat ale je otazka jestli 1.5 nebo 2 kila bude takovy rozdil. Jo a jeden myslivec mi jednou rikal ze az mi upadne glock a bude se napichovat na vetev ze to vystreli ale zatim se mi to nepovedlo.



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#47 » ned 9. črc 2017, 08:08

Zavadit o odev a dalsim katastrofam se predchazi tim, ze se divam, kam ten kram strkam a ne zvysovanim odporu spouste. Ovsem to s tou vetvickou me pobavilo. Zakladem vseho je pouzivat hlavu a necumet na taktikul gays, kteri se velmi vaznym pohledem otoci zbran vyhozim okenkem nahoru, ceknou ji po vystrelu, rozdivaji se kolem sebe v rozsahu 1001 stupnu a se stejne tvrdackym,ale tentokrat uprenym pohledem dopredu, ne na pouzdro, rychle zastrci naslepo bambitku do pouzdra.



UmpalumpaNo1
Příspěvky: 4

Příspěvek#48 » ned 16. črc 2017, 10:21

Ahoj,
mam glocka 26 gen4. S ohledem na vahu tehle mensi pistole jsem po kratke chvili menit stojinu za 2kg. udelal bych to urcite i u 19ky. Prvních dvě stě nábojů u 26ky a přetlačování 2,5kg(určitě je to více) proti plasťáku bylo opravu nepříjemné. Po doladění na 2 kg jsem spokojený i pro nošení, lítá to kam má na 5,10,15. Úprava za pár minut.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#49 » pon 7. srp 2017, 17:17

Před časem se v tomhle vlákně diskutovala sada Lone Wolf stojina 3,5 lb se spoušťovou pružinou 6 lb. Cena na Brownells Česko byla dobrá, tak jsem objednal hned dvě, protože mám G17 a G19. Začal jsem s G17, montáž úplně v poho, za pět minut hotovo. Zkouška na sucho, dlouhá dráha, klap. Spoušť znatelně lehčí než původní, ale delší dráha. Na střelnici jsem pak zjistil, že dráha je dlouhá u první rány, ale reset je pak v pohodě, spoušť není třeba pouštět daleko dopředu. Do G19 ji asi nedám, G17 bude takhle na střelnici v pohodě, ale nosit nadrcnutou G19 s tímhle tuningem bych se bál.I když je fakt, že nadrcnuto nenosím...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#50 » pon 7. srp 2017, 18:16

Standardní zápalníková pružina by měla být 5,5lb, tuningové jsou 4 a 6lb. Ano, dráha je u 2kg stojny delší než u standardní. Dá se to upravit jinou spouští. Já si koupil ZEV (stavitelná) a zkrátil tak "pretravel" asi o 5mm. Celkovou dráhu cca z 12,5 na 7,5mm. Zev má upravený z výroby jazýček co zabírá za blokaci zápalníku. Tím ji nevyruší z funkce i když je chod kratší. Jen pak má spoušť asi o něco větší odpor.

Obrázek



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#51 » úte 8. srp 2017, 09:22

Henry píše:Porad ale nevim proc by jsi nenosil naboj v komore a nebo ze to neni dobry na obranu?

Ten náboj v komoře je dle mě irelevantní. Na obranu to není dobrý v tom smyslu, že člověk ve stresu a napumpovaný adrenalinem ztrácí cit a s velmi lehkou spouští může dojít k nechtěnému výstřelu, protože v tuto chvíli střelec jen přesunul prst na spoušť a vlivem nervů ji mohl omylem namáčknout tak, až vystřelil. Zkus si třeba zajet jako naprostý nováček na nějaký LOS, kde ta nervozita už malinko pracuje. A uvidíš, že s tou spouští zacházíš úplně jinak, než při střelbě do papíru v klidu na střelnici.
Ale obranou vůči tomuhle není ani extrémně tvrdá spoušť. Spouště typu new york, které měly odpor přes 5kg se taky neosvědčily, ale zase z jiného důvodu....



Henry
Příspěvky: 359

Příspěvek#52 » úte 8. srp 2017, 11:56

Xerxes: Tak jestli máš prst na spoušti když nechceš střílet tak to si vystřelíš ani nevíš jak. Prst na spoušť jde až když vím že střílím ne?



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#53 » úte 8. srp 2017, 12:54

Ano, takhle by to obyčejně mělo fungovat. Ve stresu jen, pokud máš nadrilováno. Ale nedělám si iluze, že to takto dělají všichni...Ve spoustě případů "selhání pistole" si troufám tvrdit, že člověk prostě nedržel prst mimo spoušť :lol:



Henry
Příspěvky: 359

Příspěvek#54 » úte 8. srp 2017, 14:17

Ano v tom máš pravdu a souhlasím ale právě je to o tom to natrénovat ne? Taková chyby může být potom fatální a je pozde. Co potom lidi co nosí třeba pistole 1911? tam spoušť fatk dráhu 12,5 mm jako glock nemá.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#55 » pát 11. srp 2017, 12:28

Odpověď na dotaz z jiného vlákna.

Glock, takřka bez rozdílu velikosti, dokáže už z výroby zasahovat s rozptylem pod 3cm/25m. Cokoli nad toto číslo je dáno mou nešikovností. Se standardní spouští a stojnou jsem strhával. Po vyleštění mechanismu do zrcadlova se to zlepšilo, ale významně tomu pomohla až výměna stojiny za 2kg (přeleštit) a spouště od ZEV (obr. výše - základní sada, bez pružin a pod). Strhávání do stran prakticky ustalo. Důvodem je plochá přední hrana jazýčku spouště (viz.foto níže), takže už tolik nezáleží na tom když na ni položím prst trochu jinak. :)
Stejně jako ZEV poslouží i jakákoli jiná s plochou přední hranou jazýčku.

2017-08-11_10.29.41-584x539.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Czgunova
Příspěvky: 142

Příspěvek#56 » sob 16. zář 2017, 07:51

Pokud máš zbran v pouzdře nemůžeš zavadit o oděv
Na G26 je spoušť tvrdší,viz.manuál uváděný výrobcem...ochozenim se trochu spoušť zlehčí.

Uživatelský avatar
Czgunova
Příspěvky: 142

Příspěvek#57 » sob 16. zář 2017, 07:54

Viz foto
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#58 » stř 21. úno 2018, 09:33

Zdravím, uvažuju, že na svůj G17 gen3 pořídím stojinu Lone Wolf 3.5lb, co mají na brownells. Je nějaký znatelný rozdíl v chodu spouště proti stojině Glock 2kg ? Je mně jasné, že oproti standardní stojině 2,5 kg to rozdíl bude, ale mám v G17 namontovanou 2 kg stojinu, tak jestli si tou Lone Wolf nějak pomůžu?



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#59 » stř 21. úno 2018, 11:49

Dobrý den vespolek, mám G 17 a G 19, do obou jsem po dlouhém zvažování dal sadu od Lone Wolf jak to poslal Rimmer ve svém odkazu.3,5 lb podle mojeho subjektivního pocitu určitě nemá, ale je výrazně příjemnější než origo. G 19, když byla nová, měla spoušť katastrofickou, kdo si ji půjčil říkal, ty vole, ta má nejmíň čtyři kila. Montáž (výměna) je otázkou několika minut a musí ji dát každý, nic na tom není. Chod je (opět subjektivně) o něco delší, ale nijak mi nevadí. Myslím si, že dávat tovární 2kg místo 2,5kg jsou vyhozené peníze. Vše, co jsem napsal, je můj osobní názor a pocit a netvrdím, že se shoduje s názory ostatních. S nábojem v komoře nenosím a dokud se nebudou po ulicích potulovat ozbrojené tlupy, ani nosit nebudu, takže otázka nechtěného výstřelu mě zatím netrápí.



janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#60 » stř 21. úno 2018, 12:43

Díky za info, zkusím to. G17 mám primárně na střelnici, běžně ho nenosím. Podle mě i tovární 2kg stojna znamená znatelné zlepšení, a jestli je ta Lone Wolf ještě o tolik lepší, tak to musím zkusit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů