Glock Gen 5

Glock a spol.


wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#136 » čtv 22. říj 2020, 08:08

Teď je otázka jaký máš očekávání, ono to nikdy nebude cinkat jako xylofon :) ale pokud se závěrem hrkáš tak musíš aspoň cítit, že v tom ten zápalník volně běhá... tohle aspoň cítíš nebo se pocitově ani nehne?



hanzrr
Příspěvky: 66

Příspěvek#137 » stř 4. lis 2020, 09:22

Pořád stejný problém. Když závěrem zahrkám, tak to stále nic nedělá a aby se zápalník pohnul, musím mu pomoci prstem.

Má někdo nějaké další nápady?

Několikrát jsem i ověřoval funkčnost pojistek a ty fungují naprosto perfektně.

EDIT: Když tam vložím zápalník jen ve vodítku bez pružiny a bez misek, tak tam nádherně lítá.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#138 » stř 4. lis 2020, 09:57

Tak logicky zbývá už jen nadrozměrná pružina či misky nebo naopak úzký kanál. Přičemž všechno je skoro nemožné. Na glock zbrojířském kurzu jsem byl i svědkem, že někdo ty misky dal naopak a držely.. ovšem jejich průměr by to nezměnilo, takže tím to být asi nemůže. V kanále v závěru je ještě vložen plastový tunel, ve kterém to lítá. Nemá třeba nějaké otřepy nebo není křivý? To bych si představit uměl, je to taková laciná trubička. https://glockshop.cz/dily-zapalniku/101 ... lniku.html



hanzrr
Příspěvky: 66

Příspěvek#139 » stř 4. lis 2020, 10:02

Vse je ale origo. Zadny tuning a podobne neprobeh, tak mi ta pruzina nedava moc smysl.

Misky jsou tam uz treti origo par. Plasovy tunel tam u gen5 neni, resilo se to tady nekde na foru.



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#140 » stř 4. lis 2020, 10:49

U G45 mi zápalník "zvoní" i při malém pohybu dopředudozadu, dokonce i při překlopení zbraně. U G48 musím vzít zbraň za závěr a pořádně s ní zatřepat, aby bylo slyšet, jak zápalník cestuje.
Obě jsou čisté (jako vždy) a suché tam kde mají být suché. Na zápalníku G48 nevidím nikde žádné oleštění ani opotřebení, že by to někde o něco zachytávalo.
Možná jenom málo třeseš :-)
Možná má gen5 tak malé vůle, že tam vzniká vzduchový tlumič :-D.



hanzrr
Příspěvky: 66

Příspěvek#141 » pát 6. lis 2020, 16:36

Dnes dorazila nova pruzina, ale vymena nepomohla.

Jedine, co me jeste napada je problem se zapalnikem, ale to dost pochybuju.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#142 » pát 6. lis 2020, 17:05

Zkus napsat do MPI (oficiální dovozce do ČR). Třeba je to fakt normální.



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#143 » pát 6. lis 2020, 20:32

Není to zápalník, ale úderník, a u Glocku volně je. Je to prostě dáno jeho funkcí. To cinkání vlastní vahou žádnou zápalku nikdy neodpálí. Divím se, že se tu o tom vůbec tak dlouho diskutuje.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#144 » pát 6. lis 2020, 21:21

Vždyť tady se nediskutuje o tom, že je to problém, který může odpálit zápalku! Ale naopak o tom, že jednomu člověku to necinká a mělo by.
No a že to nemůže odpálit zápalku .. to platí pro pušky, které běžně mají volně plovoucí zápalníky, ale nemají zpravidla žádnou blokaci, takže tam zápalník tluče do zápalky - a opravdu se s tím počítá a není to problém. Tady s glockem to vůbec nesouvisí, ten má blokaci úderníku a "vlastní vahou" se zápalky nikdy nedotkne.



hanzrr
Příspěvky: 66

Příspěvek#145 » sob 7. lis 2020, 08:44

JakubDotPy píše:Není to zápalník, ale úderník, a u Glocku volně je. Je to prostě dáno jeho funkcí. To cinkání vlastní vahou žádnou zápalku nikdy neodpálí. Divím se, že se tu o tom vůbec tak dlouho diskutuje.


Miluju tohle forum. Kdyz clovek napise o radu, je to vzdy jistota 100%, ze se ozve nekdo jako ty, kdo ma potrebu poucit vsechny ostatni, ale k resene veci nic nenapise ;)

Btw https://glockshop.cz/dily-zapalniku/237 ... k-9mm.html



hanzrr
Příspěvky: 66

Příspěvek#146 » sob 7. lis 2020, 08:54

Sud píše:Zkus napsat do MPI (oficiální dovozce do ČR). Třeba je to fakt normální.



Napsal jsem primo na Glock. Jasne tedy je, ze to cinkat ma a problem je u me. Pro rekapitulaci bylo vymeneno vse - misky, pruzina, voditko, blokace, kanalek je nadherne cisty. Kdyz je zapalnik “sam” bez voditka, misek, pruziny, tak tam lita jedna radost. Posledni co me napada, tak je fakt problem na zapalniku, nebo se pri nastriku cerakote dostalo do kanalku, ale to mi pripadne nepravdepodobne, protoze to by uz davno bylo “odloupane” a pohledove neni nikde nic.

Zde odpoved z Glocku

Dear Mr. ...

Thank you for your enquiry.

Gen5 Pistols also have the so-called Glock sound.
Please send us your Glock Pistol for further inspections.

To return your GLOCK Pistol in correct way, please contact one of our GLOCK dealer in your country. Please find the contact details on our website, https://eu.glock.com/en/Contact-and-sup ... er-locator
Please note that we can only accept returns if we receive it through one of our GLOCK dealer.

We hope we were able to help you and thank you for your understanding.

Mit freundlichen Grüßen / Kind regards

GLOCK TechService Team

GLOCK Ges.m.b.H. | Gaston Glock-Platz 1 | 2232 Deutsch-Wagram | Austria | http://www.glock.com

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#147 » sob 7. lis 2020, 09:57

Kdybys měl někoho v okolí taky s gen 5, tak můžeš zkusit prohodit díly. Nebo nandat tvůj úderník do jeho závěru.



hanzrr
Příspěvky: 66

Příspěvek#148 » sob 7. lis 2020, 10:37

Jasny, napadlo me to. Kdybych nebyl trosku idiot, co se rad vrta ve vecech a hleda pricinu sam, tak jsem to davno odnesl do obchodu, kde jsem zbran jako novou porizoval a delali mi i cerakote a vse okolo a davno je vyreseno :)



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#149 » úte 26. led 2021, 11:22

Ví někdo něco o G26 GEN5 MOS? Nedávno jsem hledal, jestli náhodou konečně Glock neudělal 26 MOS a podle oficiálních stránek ano https://eu.glock.com/en/products/pistols/g26-gen5-mos

Jenomže nikde nemůžu najít, že by ho někdo měl, recenzoval nebo že by se někde prodával. MPI ho v sortimentu taky nemá. Přitom mi to přijde jako docela "událost", o které by se určitě na zbraňových serverech psalo. Kde se to seklo?



king
Příspěvky: 93
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#150 » úte 26. led 2021, 14:38

Byl jsem vice mene donucen ke kalibru 40 S&W, muj favorit je Glock 23. Nova Gen5 je (konecne) dostupna, nicmene oproti Gen4 jsou tu dva "problemy"
- chybi ten kolik/cep pod zaverem, v 9mm Luger Gen5 problemy asi nejsou, ale co 40 S&W...
- nova gen5 ma o 2mm sirsi zaver (tj. temer jako 45 ACP nebo 10mm, pouzdra na G19 se asi nedaji pouzit)
- diky sirsimu zaveru je gen5 o 82g tezsi, to uz je dost rozdil (605g -> 687g)
:-?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů