Měkčí vratná pružina

Glock a spol.


Vindex
Příspěvky: 68

Příspěvek#1 » sob 23. pro 2017, 14:49

Zdravím,

Glock 17 gen 5 má poměrně tvrdou vratnou pružinu. Některé operace s natažením závěry za určitých okolností jsou s tím obtížně proveditelné (dělá to žena, příp jednou rukou, slabou rukou etc.).

Poradíte prosím, kde hledat náhradní pružinu, která by byla měkčí (=snazší natažení závěru)? Příp. jaká klíčová slova pro to použít?

Diky.
V.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#2 » sob 23. pro 2017, 15:02

Klíčová slova jsou "Glock recoil spring 17lb, 15lb, 13lb" ...atd. V tuhle chvíli máš asi smůlu, gen 5 má "dual spring" a ještě je zřejmě brzo na aftermarket díly.



Vindex
Příspěvky: 68

Příspěvek#3 » sob 23. pro 2017, 15:18

Petzold píše:Klíčová slova jsou "Glock recoil spring 17lb, 15lb, 13lb" ...atd. V tuhle chvíli máš asi smůlu, gen 5 má "dual spring" a ještě je zřejmě brzo na aftermarket díly.
Super, díky.



jantar
Příspěvky: 123

Příspěvek#4 » sob 23. pro 2017, 15:35

To Petzold:Jde do gen.5 dát třeba vratnou pružinu z dřívějších generací?



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#5 » sob 23. pro 2017, 16:16

Jelikoz g17 ma jine uzamceni nez predchozi generace, necpal bych tam neco,co tam nepatri. Jinak bych si s tim moc nehral,protoze je klicova soucastka,ktera ovlivnuje cely chod zbrane od spolehlivosti az po zivotnost.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#6 » sob 23. pro 2017, 17:42

Z gen.5 má vratné brko kompatibilní s gen.4 jenom G19.



romv
Příspěvky: 29

Příspěvek#7 » úte 27. lis 2018, 16:56

Dobrý den,
nechce se mi zakládat nové téma, tak snad nebude vadit, když budu pokračovat zde. Služebně i soukromě vlastním x let G17 a G19. Chtěl bych jsem se Vás zeptat, jak moc zlepší natažení zbraně a její lepší ovládnutí po výstřelu vratná pružina s redukcí zpětného rázu DPM Systems (cca kolem 2000,- Kč). Četl jsem různě po fórech v USA a jsou jako vždy dva tábory. Jde mi o využití na IPSC a LOS. Nechci, prosím diskuzi jestli ano či ne..té už jsem si přečetl dost, spíš mi jde o názor toho, kdo něco podobného má prakticky vyzkoušeno a může napsat, zda to je lepší a za ty peníze se to vyplatí. Případně jestli máte vyzkoušené na závodech jiné vratné pružiny. Bohužel dnešní omezení neumožňuje objednání v USA, tak jsem našel jen toto na Glockshop a pak na Brownells od Wolfa, ale ty mají hodně špatné recenze. Velmi dobré mají sprinco, ale ty mimo USA nepošlou. Díky za Váš praktický názor.



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#8 » úte 27. lis 2018, 17:11

romv - jsou měření a pak jsou subjektivní názory. Když se ptáte na subjektivní názory lidí, Vy sám můžete mít na stejnou věc úplně jiný subjektivní názor a může Vám vyhovovat něco jiného, než jinému člověku.

Co hodně napoví je fakt, jestli nějaká objektivní měření účinků uvádí výrobce. Kdyby nějaké měřitelné a demonstrovatelné účinky existovaly, velice rádi by se jimi pochlubili.

Právě jsem viděl "test" na youtube, který je zábavný tím, že pán má s pistolí s DPM pružinou nejenom nižší zdvih, ale také zřetelně více vyrýsované svaly na předloktí... :D

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#9 » úte 27. lis 2018, 22:05

Knope, všechno špatně. Kolega se neptal na tvůj názor, kterým u ostatních tak opovrhuješ, ale na zkušenosti, které zjevně nemáš ;).
DPMS mám a rozdíl je to jen drobný, rozhodně ne takový jako bývá v reklamě. Natažení závěru je oproti tovární pružině vždy těžší. U jednoduché vinuté pružiny lze pocítit rozdíl výrazněji než třeba u dvojité, kterou mají novější modely pistolí (př. Glock gen4+). Rozdíl DPMS (trojpružina) a dvojpružina už je malý. Mám ji na malém G43 a jediný rozdíl mimo vyšší sílu při natahování závěru je, že se pistole v ruce miň kroutí.. zvedá se jen nahoru dolu a nestáčí se v ruce doleva.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#10 » stř 28. lis 2018, 11:13

Předně je třeba říci, že žádná taková udělátka "neredukují zpětný ráz", fyzika se nedá osouložit. Jen ten ráz rozkládají do delšího časového úseku a ten má pak jen jiný průběh. Knop má v tomhle víceméně pravdu. Je to subjektivní, každý to vnímá jinak. Pokud někdo dobře zvládá zpětný ráz pistole, zejména při rychlých dvojstřelech a potřebuje aby byl závěr "rychle vzadu a rychle vepředu" tak ho tohle zařízení spíš zpomaluje. Zkoušel jsem na různých zbraních, spíš ze zvědavosti, jak Sprinco, tak DPMS, za ty peníze se to IMHO nevyplatí. Já doporučím ty prachy rozdělit na 50 Kč za posilovací kroužek na prsty a předloktí a zbytek vrazit do střeliva. ;)

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#11 » stř 28. lis 2018, 11:37

Souhlasím, že to za ty peníze nestálo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů