Canik TP9 (SF, SFx, SF Elite, V2, ...)

Glock a spol.


prokop
Příspěvky: 1

Příspěvek#16 » stř 12. zář 2018, 14:31

Měl jsem možnost vyzkoušet Canik TP9 SF. Takže moje dojmy.
Úchop a držení při střelbě jsou pro mě, resp. pro mojí ruku naprosto vyhovující narozdíl od Glocku, který mi prostě nesedne a bohužel i některých ČZ. S velkým gripem velice pohodlné. Intuitivní držení a ovládání prvků je příjemné. Samotná střelba je bezproblémová a přesná jak při mířené střelbě, tak při rychlopalbě. Myslím, že skutečně velký plusem je spoušť, která dost překvapila. Minimální odpor a velice krátký reset je dle mého názoru naprostá bomba. Zcela jistě má vliv na přesnost střelby která se, v mém případě, určitě zvyšuje.
Za cenu 13 900,- Kč včetně plastového pouzdra s pojistkou a pádlem na opasek je to myslím dost slušné. Kapacita zásobníku 18 + 1 je taky plně dostačující myslím pro každého. Velikost oproti běžným kompaktům jako je ČZ P 07 nebo G19 o fous větší, ale s kydexem v běžném oblečení, taky téměř neviditelná.
Za mě tedy maximální spokojenost a příjemné překvapení.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#17 » úte 18. zář 2018, 12:11

Od dnes můžete vyzkoušet všechny dostupné zbraně CANIK v olomouckém Gunsport Timpo!

FB event: https://www.facebook.com/events/300240247198344/



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#18 » úte 18. zář 2018, 12:28

Už jsem se tam nahlásil na zítra. Dám vědět dojmy... :-)



pedrosadc
Příspěvky: 70

Příspěvek#19 » úte 18. zář 2018, 15:55

Co severní Čechy nebudou někde na zkoušku.



jantar
Příspěvky: 123

Příspěvek#20 » úte 18. zář 2018, 16:39

Má to dážkovanou hlaveň nebo polygon?



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#21 » stř 19. zář 2018, 12:14

Dnešní čerstvá zkušenost s pistolemi CANIK v Olomouci.
I obsluha střelnice konstatovala (muž a žena), že je Turci překvapili. Příjemně!
Celkem jsem vystřílel cca 100 ran ze tří zbraní, což je málo na opravdové hodnocení, ale stačilo na dojmy.
TP9 SFx - s kolimátorem. Výborná spoušť na striker zbraň. Pěkné postříleníčko. Na kolim nejsem moc zvyklý na krátké, takže jsem někdy hledal, kde sakra ta červená tečka je, ale to je věc cviku a zvyku. Super zbraň (obzvlášť za tu cenu. Asi se z ní vynikajícně střílí i s mechanickými miřidly.
TP9 SF Elite: neuvěřitelně jemná spoušť, velmi dobře se mi z ní střílelo, dá se srovnat s některými laděnými spouštěmi. Dal jsem si terč na "kombatovou a obrannou" vzdálenost cca 8-9 m a při docela slušné rychlopalbě (rozostřená miřidla, ostrý terč) jsem měl vše s velkou rezervou v černém. (17 ran za cca 20-30 vteřin odhadem). Zapomněl jsem dodat, že totéž jsem provedl i s TP9 SFx.
I mířenka na cca 20 m byla OK. Výstřel příjemně překvapí, takže jsem nic nestrhával. Na těch 20 m soustřel tak asi na plochu dlaně. (A to jsem z toho střílel poprvé v životě :-)
TP9 V2: překvapila nejvíc. Pozitivně! Má skrytý kohout, takže není striker. Je DA/SA. Má velmi zajímavé vypouštění kohoutu (který nevidíte) tlačítkem na horní straně závěru. Potom máte naládováno v komoře a první rána jde DA. Spoušť na DA má logicky delší chod, ale dobře překonatelný, takž po kratším tréninku by to bylo úplně OK. Střelba v SA překvapila dobrým chodem spouště. Moooc se mi líbila. Je nejlevnější a nebude to špatná volba. Jsem přítelem strikerů, ale tohle by mne vůůůbec neurazilo. A kdo má rád DA/SA, pro toho to bude super volba.

Rozborka jednoduchá u všech zbraní.
Mohl jsem si sundat závěr ne TP9 V2 a na SF Elite. Uspořádání některých konstrukčních skupin mi připomínalo částečně Hecklera, částečně Walther. Možná by se tam našlo i něco dalšího. Důležité pro mne jako zákazníka ale je, že se s tím mooooc dobře střílí. A k ceně od cca 13 TIS. Kč za V2 je ve výbavičce do života i vnější kydex s pádýlkem (což samo by stálo 1500 až 2000 Kč). Kydex ostatně mají ve výbavičce všechny typy.
Shrnutí - osobní dojmy: nejlíp se mi střílelo s SF Elite (protože mi víc vyhovovala obyčejná miřidla namísto kolimu), ale na druhém místě bylo TP9 V2 (toto byl přitom pro mne na počátku outsider - než jsem si z toho vystřelil).
Všem doporučuji jít si to vyzkoušet na nejbližší střelnici, kde je a nebo bude předváděčka. Momentálně v Olomouci, kde budete určitě vítáni velmi přátelskou obsluhou.
A Hawkovi přeji ať s tím udělá v Česku "díru do světa", protože to vypadá, že natrefili na zbraně s excelentní poměrem cena/ výkon.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#22 » stř 19. zář 2018, 17:48

2 Indian: díky za super recenzi :-), hodím to pak do koutku i na web.

Kdo se bude účastnit MČR LOS 2018 tuto sobotu, tak ve slosovatelných cenách bude čekat CANIK TP9 V2 v barvě DESERT!

Obrázek

Jinak příchod TP9 Elite Combat se očekává v listopadu.

Obrázek



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#23 » stř 19. zář 2018, 19:50

2 Hawk: Rádo se stalo. Kdyby to stálo za houby, tak bych to zkritizoval. Ale ono to fakt bylo super postříleníčko. :-)
Zajímalo by mne, jestli je nějaká kalkulovaná a případně testovaná životnost zbraně - kolik asi výstřelů...

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#24 » stř 19. zář 2018, 19:56

Teď trochu lituju, že nezávodím... Ta desert se mi fakt líbí.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#25 » stř 19. zář 2018, 20:04

No, mně taky. Ale í v té černé je hezká...



Střelec
Příspěvky: 1667

Příspěvek#26 » čtv 20. zář 2018, 06:53

Jsou někde k vidění rozpady TP9V2? Zajímalo by mě, jak je konstrukčně řešeno SA/DA. Podvědomě nemám ke strikerům důvěru a toto by mohlo být řešení. Jen to existovat v subcompactu...



romv
Příspěvky: 29

Příspěvek#27 » pon 1. říj 2018, 21:11

To Indian : Zajímalo by mne, jestli je nějaká kalkulovaná a případně testovaná životnost zbraně - kolik asi výstřelů...

Ahoj v USA jsem se dočetl, že např u SFX je záruka 60000 výstřelů. Zhlédl jsem videa, kde IPSC střelci dělali sumárum po 10000 a 20000 výstřelech a bez sebemenších problémů. Na Turka to vypadá na velmi dobrou kvalitu, která je za louží dost rozšířená. Co jsem četl v Canik skupině, kde píšou majitelé všech zde prezentovaných Caniků, tak si je chválí.



romv
Příspěvky: 29

Příspěvek#28 » pon 1. říj 2018, 21:14

pedrosadc píše:Co severní Čechy nebudou někde na zkoušku.


Jsem z Děčína...případně by nebyl problém se domluvit na střelnici nebo SFX prezentuji na Kurzy Střelby Děčín.



pedrosadc
Příspěvky: 70

Příspěvek#29 » úte 2. říj 2018, 10:29

Jsem taky z Děčína, kdyby jsme se mohli sejit u Luboše, tak by to bylo fajn. Teď tam byl v sobotu kurz, přišel jsem asi hned po vas.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#30 » úte 2. říj 2018, 11:10

ROMV: ano v USA se hovoří o záruce 60 000 výstřelů. Dává ji ale prodejce v USA, nikoliv fabrika. Upřímně, my bychom tu záruku taky dokázali dát, ale je vždy trochu problém, jak ten počet výstřelů prokázat :-). Typicky H&K uvádí záruku jenom 10k výstřelů, ale je to taky neprokazatelný. Zatím jsme žádnou reklamaci na CANIKy nemuseli řešit, takže to necháváme otevřené. Zatím šlapou jako hodinky :-).

Přikládám rozkres TP9 SFx. Všechny rozkresy a české návody dáme brzy na web http://www.canikarms.cz
Obrázek

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů