Laugo Alien

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#91 » stř 13. bře 2019, 09:58

Tak to bych si taky rád zkusil, říkali že nejdříve na jaře v Praze.
Gewarosse - už jsou nějaké termíny ?

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#92 » pát 17. kvě 2019, 13:51

střílel, a je to fakt super... akorát já jsem houby recenzent, zase takové zkušenosti nemám

každopádně se ze záměrné prakticky nehne, zpětný ráz jde výrazně přímo do dlaně... úchop je velmi podobný Arsenal Strike-One (ostatně mají téměř shodné rozměry), jen vyvážení je silně ve prospěch Aliena (celokov vs. plast)

být to za 50k tak bych nad tím vážně uvažoval

mimochodem, pro zájemce, koukněte na prezentaci v Leiku



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#93 » pát 17. kvě 2019, 14:04

Tak predpokladam, ze v dalsich seriich pujde cena dolu. Ja drzel jen na sucho v ruce a uchop dobrej...



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#94 » pát 17. kvě 2019, 16:27

Je sance, ze bude prezentace i jinde, nez v Leiku? Nekde na Morave? Prostejov, Olomouc atd? :-)



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#95 » sob 18. kvě 2019, 00:06

Brno/Ostrava by taky nebylo na skodu.



RastoSB
Příspěvky: 12

Příspěvek#96 » ned 19. kvě 2019, 18:05

Ahoj, dnes jsem byl v Leiku a zkusil jsem Aliena. Za sebe musím říct, že se jedná o hodně povedenou zbraň. Byl jsem tam s kolegou, s kterým chodím nejčastěji na tyhle akce a oba jsme se shodli na výborném úchopu a to jsme váhově 80 vs 130kg.
Zpětný ráz velice příjemný, po zasunutí zásobníku závěr sám spadne. Rozptyl na celou dílku střelnice cca 20-25m do 10cm.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#97 » ned 19. kvě 2019, 22:27

Nebylo by na skodu rict, ze Alien ma problemy s olovenyma,poplastovanyma nebo pomedenyma strelama. Jedine, s cim neni problem je fmj. Mit ci nemit kanalek v hlavni,tot otazka...



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#98 » pon 20. kvě 2019, 06:24

Rozepíšeš to nějak?



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#99 » pon 20. kvě 2019, 07:37

Je to zbran na strelbu trilionu ran, cili ipsc. No a zkusenosti s waltherem ccp rikaji, vyse uvedene. Takze kdyz tyhle 2 faktory zkombinujeme, mame problem.
Reseni je snadne: Bud nestrilet tak moc a casto cistit nebo nepouzivat problemove strelivo, ktere ma tendenci ucpavat kanal pistu.



Poval
Příspěvky: 42

Příspěvek#100 » pon 20. kvě 2019, 19:22

Mac.42 píše:mimochodem, pro zájemce, koukněte na prezentaci v Leiku


asi tak... bol som tiez v Leiko vcera, a... no je to super. Alien sa zo zamernej skoro nehne. nejde to velmi popisat, proste, treba ho vyskusat. je krasne citit ako tlaci do ruky medzi palec a ukazovak - kvoli nizko polozenej hlavni. mam co to nastrielanie na svojej GP Q100, s tymto pri rychlejsej strelbe je to niekde uplne inde. a to som Aliena drzal v ruke prvy krat v zivote (a na dlhu dobu asi naposledy :( ). na Q100 mi malinko viac sedi spust, ale zbytok... skusal som to aj voci CZ Shadow 2 (akce v Leiko je na IPSC zbrane), tiez vyrazny rozdiel.

akurat ta cena :shock: . je fakt, ze za tych 120k mate otvorene mieridla, kolimator, puzdro, atd... ale zatial brutalne mimo moj scope. ak by bolo za 50k, tak snad... Ved v topguns maju potunenych Glockov (ZEV technologies) kludne okolo 60k-70k.

summa summarum - utekajte do Leika, je zbytocne o nom polemizovat, treba ho vyskusat.

btw -> thanks a lot Leiko ;-).

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#101 » pon 17. čer 2019, 14:55

Alien vyřazen z PRD optics..



oldFord
Příspěvky: 79

Příspěvek#102 » pon 17. čer 2019, 15:32

A v PRD zustava? (na IPSC.org v aktualnim PRD seznamu duben/kveten 2019 je porad uvedeny).

Neni zname, proc ho vyradili? (edit: Je to kvuli tomu, ze nema optiku na zaveru, ale na ramu?)

Diky za info!

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#103 » pon 17. čer 2019, 15:44

Nesplňuje "apendix D4a" kdy kolimátor není na pohyblivé části závěru ale jeho rail je pevně spojen s rámem. Osobně ani nechápu jakto, že je jako SAO v PRD...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



puntik
Příspěvky: 69

Příspěvek#104 » pon 17. čer 2019, 16:42

No ale glocky, cz p10c jsou taky jen “SAO”, ne?...a jsou v PRDu...tak proc by tam nemohl byt Alien...



oldFord
Příspěvky: 79

Příspěvek#105 » pon 17. čer 2019, 19:03

Prave ze Glocky a P10 jsou takove hybridni SAO/DAO. Před výstřelem je bicí mechanismus s přímoběžným úderníkem částečně napnut, při stisku spouště se dále napíná a pak je uvolněn.
Aliena jsem videl jen na patentovych nakresech, a tam to vypadalo, ze se to vnitrni kladivo stiskem spouste uz jen uvolni (ale jsem laik s humanitnim vzdelanim, budu jen rad, kdyz me nekdo pripadne vyvede z omylu).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů