Laugo Alien

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií
Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#106 » pon 17. čer 2019, 19:05

Nevyvede, máš pravdu..



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#107 » stř 19. čer 2019, 18:02

Není taky HS XDM SA?

Osobně Laugu fandím, po dlouhé době něco opravdu nového. Když vidím takový Walther Steel Frame, není to v podstatě opačná strana téže mince? Speciál pro IPSC production... s podobnou charakteristikou spoustě.
Dle FB za tím stojí tlak CZUB, která právě jako první prosadila soutěžní speciál do Productionu... Podle všeho tlačí na úplný zákaz Aliena...zrovna od CZUB nechutně pokrytecké...



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#108 » stř 19. čer 2019, 19:46

Ale nikterak prekvapive.

btw...mate ho nekdo tady?

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#109 » čtv 20. čer 2019, 06:44

Co já vím tak je problém v tom že kolimátor se nepohybuje spolu se závěrem jako to je u zbraní klasické konstrukce, takže chtějí vyřadit Alien z divize PRD optic. Nic méně v divizi PRD (co já vím) snad žádný rozpor není. Měl jsem Aliena v ruce nedávno na jedněch závodech IPSC. Poprosil jsem majitele zbraně jestli by mi ji na chvilku nepůjčil na "ohmataní"... Chlapík byl velmi ochotný, půjčil, pistoli rozebral, ukázal, dostalo se mi spousta vysvětlení ke konstrukci a párkrát jsem si cvaknul spoušť. Musím říct že je to velmi zajímavá zbraň. Dílenské spravování na jedničku, krásně sedí v ruce, velmi příjemný checkerink, perfektní drážky na závěru pro natahování... byl jsem nadšen, fakt je to moc hezký. Střílel jsem s chlapíkem ve squadu a za celý závod jsem nepostřehl že by měl se zbraní nějakou závadu. Jestliže bude Alien vyřazen z divize Optic, tak to bude určitě škoda. Vzhledem k tomu že nemám žádné zkušenosti se střelou skrze kolimátor tak nedokážu posoudit na kolik to je výhoda že je nepohyblivý.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#110 » čtv 20. čer 2019, 06:55

kamos si ho rezervoval. Tesim se, ze ho zkusim, ale za ty prachy je to nesmysl. Resp. nesmysl pro nekoho, kdo nestrili zavodne. :)



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#111 » čtv 20. čer 2019, 09:14

Nebo nevi, co s penezma.

Ja ji drzel v krame na sucho a souhlasim s Albertem, velmi dobre padne do ruky, zpracovani dobre...ale rad bych si z ni nekdy picnul...neni v Praze na nejake strelnici?



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#112 » čtv 20. čer 2019, 09:46

Béďa: Dle mého soudu HS XDM Single Action je. Při zmáčknutím spouště se sice striker dozadu trošku napne tím jak klesá sear, ale myslím že se to nedá považovat za dopnutí jako u Glocku.

Co se Lauga týče mě ta cena tak mimo nepřijde s ohledem na to kolik stojí různé speciály.



Střelec
Příspěvky: 1665

Příspěvek#113 » čtv 20. čer 2019, 10:27

Alien se mi líbí. Kupovat nechci, ale rád bych si z toho někdy střelil. Jen se ale zeptám, pokud mi celý zpětný ráz jde do dlaně, nehrozí tzv. tenisový loket? Pokud si dobře představuju funkci, tak mi toto z toho vychází jako možné riziko. Vzhledem k tomu, že jsem na to trpěl, tak mě to napadlo, jinak bych si to asi neuvědomil.



moloto
Příspěvky: 47

Příspěvek#114 » čtv 20. čer 2019, 11:01

To ti vychazi spravne Strelce. IPSC profici co s nim nastrileli minule leto a podzim par tisic, meli bez vyjimky zanet slach. Takze GL. Pro svatecni strelce, trochu draha hracka a pro velkoobjemove treningy je to fyziologicky masakr. Ale drzi se krasne a je sakra rychla ;)



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#115 » čtv 20. čer 2019, 16:13

Podla tejto logiky je pre ruky najzdravsie strielat z revolveru, pripadne SIG226, kde je hlaven polozena co najvyssie. :-D
Sila posobiaca na ruky je rovnaka, akurat je absorbovana inym sposobom. Mne sa najlepsie s Alienom strielalo pri uchope ako v Opne, s pokrcenymi laktami.
Pri probleme s laktami ci zapastiami asi vo vseobecnosti strelba s kratkych neposobi liecivo. :-D :-D :-D



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#116 » čtv 20. čer 2019, 19:35

Kolik a za jakou dobu jsi z něho nastřílel a jak bys zhodnotil svoji fyzičku (samozřejmě hlavně ruce a paže)?



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#117 » čtv 20. čer 2019, 21:22

Golem
Komu si adresoval svoju otazku?
moloto
Mohol by si konkretne menovat tych profi strelcov co po testovani mali zapal sliach?



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#118 » čtv 20. čer 2019, 21:26

??? Předchozímu příspěvku, proto jsem neoslovoval a necitoval, co je na tom nejasného?



moloto
Příspěvky: 47

Příspěvek#119 » čtv 20. čer 2019, 22:05

Mrblue - radeji ne. Asi by nebyli radi.

Odesláno z mého MI PAD 4 pomocí Tapatalk



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#120 » čtv 20. čer 2019, 22:08

Oslovenie je v pohode, predchadzajuci prispevok sa necituje. :-)
Strielal som len raz a vystrelil som z Aliena asi 100 ran. Napriek tomu ze strielam Shadowa, tak po vyskusani Aliena tam bol naozaj wau! efekt. Pri drzani ako Shadow som musel mat neprirodzene vykrutene zapastia a nebolo to prijemne. Pri zmene uchopu uz to bolo fajn. Co sa proporcii tyka, asi som na tom dobre. Ale nemyslim ze na to aby niekto strielal Aliena musi byt kulturista.
Pri odhadovanej cene 3000 USD pre PRD (podla slov majitela firmy) to neni taka katastrofa.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti