Laugo Alien

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#16 » pon 3. zář 2018, 07:14

Nevím, jak jsem přišel na to, že to je podobný Glocku, asi jsem měl upito :-) V poslední SR je o pistoli článek a asi začnu šetřit



vaclaff
Příspěvky: 149

Příspěvek#17 » ned 7. říj 2018, 14:45

Je to supr hracka, mel jsem ji v ruce, bavil se s vyvojarema, ale cena nepotesi, je videt ze miri na profiky. V kazdem pripade to je revolucni konstrukce. Vyborne vyvazena, spoust tak akorat. Prodej pry prelom 1./2.kvartal.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#18 » čtv 11. říj 2018, 23:09

na vedlejším foru píšou cena orientační 5000 EUR. Jiště jste to již četli. + nové video https://www.youtube.com/watch?v=Nn7Ofkm1bAE

Za mě jsem se zamiloval díky atypické kruciální kontrukci a jednou bych to chtěl mít, protože láska ke konstrukci. Ale ta cena ... ok kope to méně (z videií usuzuju kope o polovinu méně), ale že by to mělo mít 6x větší cenu než jiné pistole, to mi nepřijde adekvátní vynaložené peníze.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » čtv 11. říj 2018, 23:29

2 audis: Někdo tu pistoli zainvestoval, někdo platí lidi, kteří to vyvýjí, někdo platí stroje, které to budou vyrábět. To vše se z něčeho musí vrátit a pravděpodobně toho asi nebudou chrlit 100 000 kusů ročně, aby se to zaplatilo z kvantity.

Prostě to není v tuhle chvíli produkt cílen na řadového střelce, ale určitý průkopník možného nového směru. Ale upřímně, těch 5000 Euro mi nepřijde nějak přestřelených. Jenom je to prostě trochu víc, než jsme teď běžně zvyklý :-). Pokud jak tu kluci píšou, dostaneš tři závěry, tak už to začíná být hodně zajímavé.

Přirovnal bych to trochu k F.K. Brno, jenom ten koncept je v tuhle chvíli zajímavější.

Až se ukáže, že s tím bude půlka lidí v IPSC bude vyhrávat, tak už po běžnym kvéru nikdo ani neštěkne i kdyby to stálo dvakrát tolik a Alien bude na americký burze hned vedle Applu :-)
Naposledy upravil(a) HawkCZ dne čtv 11. říj 2018, 23:33, celkem upraveno 2 x.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#20 » čtv 11. říj 2018, 23:31

V baleni za tie peniaze dostanes telo a 3x zaver (Production, Standard, Open) Ta zbran je maloseriovy special. Ktore buchacky do Open stoja 750,- USD?

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#21 » pát 12. říj 2018, 06:29

HawkCZ píše:......Až se ukáže, že s tím bude půlka lidí v IPSC bude vyhrávat, tak už po běžnym kvéru nikdo ani neštěkne.......

já na to koukám trošku střízlivěji,
- STD v minoru je hobby varianta s tím se nic převratnýho nevyhrává
- nasazením kolimátoru na 9x19 pistoli se z ní plnohodnotný open nikdy nestane
- o zařazení do "production listu" nerozhoduje výrobce
- poloviční zpětný ráz to mít nemůže, fyziku neokecáš, to nemá ani uzamčená či bržděná karabina vůči blowbacku a tady jsou konkurenti uzamčeni. Pokud nezačneš transformovat zpětný ráz např na světlo či teplo, jde pořád o kinetickou energii

ale aby to nevyznělo zas jen skepticky, pořád tomu neupírám potenciál být skvěle ovladatelnou, kvalitně vyrobenou pistolí s úžasnou ergonomií a fungující "z krabice na 1000%

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2418

Příspěvek#22 » pát 12. říj 2018, 07:42

Ano, ale tady nejde o "zpětný ráz", protože ten sám o sobě takový problém u malé ráže není, nýbrž o klopný moment a ten nižší rozhodně bude.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#23 » pát 12. říj 2018, 10:14

vždycky jde především o zpětný ráz poněvadž jde o energii jež ve výslednici vektorů ten muzzle flip způsobuje.
Tím, že snížíš osu vývrtu o "cenťák" nezmizí, v teoretické rovinně logicky bude nižší ale o tom jaký to bude mít v praktické rovině důsledky lze jen polemizovat, to rozsoudí jedině timer.



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#24 » pát 12. říj 2018, 10:28

no, timer dokazuje, že důsledkem je poměrně výrazné zlepšení, viz. revolvery Chiappa RHINO vs. normální konstrukce.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#25 » pát 12. říj 2018, 11:05

On se někdo ze světové špičky IPSC v div. revolver nějak poměrně výrazně zlepšil použitím Rhina ? Tam jde hlavně o jiné věci, jako třeba laditelnost mechanismu a celkovou spolehlivost.

A bych nebyl úplně OT. Laugo je bezesporu významný a zajímavý počin, který určitě dá špičkovému závodnímu střelci nějakou výhodu. Ale mluvíme o "výhodě" na úrovni změny přítlaku křídla u F1, nebo kombinéze s menším odporem tření v olympijském sjezdu. Kdo je manták, málo trénuje, nezvládá zpětný ráz, přenosy mezi terči atd., toho ani Laugo neposune mezi elitu. A jak je na tom se spolehlivostí a odolností při nášvihu desetiticů ran za sezonu, to ukáže až budoucnost. Každopádně držím palce.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#26 » pát 12. říj 2018, 12:37

SlashKO píše:no, timer dokazuje, že důsledkem je poměrně výrazné zlepšení, viz. revolvery Chiappa RHINO vs. normální konstrukce.

s "normální konstrukcí" v majoru jsem dával El-prez za cca 6s, dáš to s Rhinem ?
Zástupy Rhinařů, co by vyhrávali jeden závod za druhým jsem nezahlíd tehdy ani letos.

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#27 » pát 12. říj 2018, 20:38

https://www.youtube.com/watch?v=Nn7Ofkm1bAE
https://www.youtube.com/watch?v=yV7aSDGGl1U

Je to zajimavy, hodne zbrani slatanych dohromady. Asi dalsi vyhoda bude, ze miridla nejsou na pohybujicim se zaveru a zaver je lehce brzdeni pistem. Cena asi muze byt problem, protoze konkurence s podobnou cenovkou je uz zavedena, kdyzto tohle je novacek. Jinak pod videm rikaji, ze se to vice zahriva uz po 3-4 zasobnicih, mozna bude mit problem jako u hk p7. Pry v 2019 prijde na trh 500 kusu.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#28 » pát 12. říj 2018, 23:55

ona to není česká firma? jestli jo, proč jsou prezentace v americe (tipuju z videí) a česky web a české informace není?
pouze pro to, že v americe bude (zatím) největší poptávka? :-(

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#29 » sob 13. říj 2018, 08:36

Jsem jen prostý pobíječ much, škol nemaje, ale, kdyby jsi vymyslel nějaký relativně kvalitní výrobek odlišný od konkurence, s vysokou užitnou hodnotou a chtěl se etablovat na trhu. Nabízel bys ho na trhu, kde jsou statisíce potenciálních zákazníků a kde ten výrobek stojí jednu průměrnou měsíční mzdu, nebo na trhu s desítkami potenciálních zákazníků, kde zároveň ten výrobek stojí cca 4 průměrné měsíční výdělky ?



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#30 » sob 13. říj 2018, 09:24

Tak třeba ta prezentace ze které natočil video Polenar probíhala v ČR na střelnici Placy. Dál byla předváděčka na letošním Extremu v Hodonicích.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů