Pistole BB 6

Glock a spol.


Dalish
Příspěvky: 48

Příspěvek#1 » čtv 12. črc 2018, 13:36

Nedávno o ní psali ve Střelecké revue a dnes jsem měl příležitost si ji prohlédnout a vyzkoušet.

Závěr: Neotřelé řešení s dobře přístupným úderníkem a blokací, která na mně působí dost subtilně. Netroufám si hádat životnost spojů celé sestavy.

Mířidla: Nezvykle vysoká muška a široké hledí.

Ergonomie: Příjmený chod zádržky zásobníku i dalších ovládacích prvků. Dobrá dostupnost spouště, ale relativně vysoký odpor, který, ve spojení s hranami na lučíku a celkovou ergonomií rukojeti (vybrání pro prsty a hrbatý hřbet), vedl v mém případě ke strhávání. Otlak od lučíku jsme na druhém článku prostředníčku měli po pár zásobnících všichni tři, co jsme z ní stříleli. Rovněž vnímaný zpětný ráz a zdvih byl vyšší než u jiných úderníkových plasťáků. Po šesti zásobnících už jsem neměl chuť ve střelbě pokračovat.

Spolehlivost: Závěr padá po doražení zásobníku, což je celkem častý jev, ale u této pistole ne vždy dojde k nabití a často dochází k nedovírkám. K nedovírkám docházelo i v průběhu střelby jednou až dvakrát za zásobník. Opakovaně mi zbraň nevystavila střeleckou pohotovost po dostřílení zásobníku, zřejmě v důsleku kontaktu palcového valu levé ruky s hmatníkem záchytu závěru, který nebyl nijak silný. Hmatník záchytu závěru se příjemně ovládá při vypouštění, ale zachycení závěru v zadní poloze při odstraňování závady jednou rukou např. o pouzdro, si nedovedu dost dobře představit.

Příslušenství obecně: Oba zásobníky šly poměrně obtížně nabít na plnou kapacitu (15 a 18 ran), poslední náboj už nemá žádný pokles. Jiné hřbety, ani "caracal" hledí jsem nezkoušel. Montáž pro kolimátor potěší, ale je jen pro jeden typ (Docter), plastová a vysoká.

Abych to shrnul, za 17 590 Kč bych čekal víc a osobně bych si tuto zbraň nezvolil.
Máte podobnou zkušenost?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů