Beretta Px4 Storm Subcompact Type F

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií

speedee82

Příspěvek#1 » pon 8. říj 2012, 12:45

Zdravím všechny.
Chtěl bych si osahat a možná i koupit zmíněný kousek. Poradíte mi obchod v ČR ? Je-li mezi váma majitel této zbraně,rád bych se dozvěděl víc. Jak jste spokojeni,závady atd.,případně si vyzkoušet někde na střelnici. Dík
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

speedee82

Příspěvek#2 » stř 10. říj 2012, 20:03

Odpovím si sám. :) Na stránkách beretta.cz mi sdělili toto: ''Jedná se o model vyráběný v USA a italská Beretta jí do ČR nedodává. Nelze ani obědnat.'' V překladu: Berlusconi z toho nic nemá,tak nač se snažit. :) Doporučí mi někdo nějaký jiný kšeft ???

Acqua

Příspěvek#3 » stř 30. říj 2019, 19:39

Ahoj speedee82 :)

Zhodou okolností som si práve tento model nedávno kúpila :). Som žena, čerstvý držiteľ ZP. Chcela som univerzálnu zbraň, ktorú v pohode schovám a zároveň si z nej aj dobre zastrieľam na strelnici. Myslím, že prekonala všetky moje očakávania!

Hneď na úvod – tento model som kúpila vo WILDGAME v Brne, kam som si ju predtým prišla “osahat”. Musím pochváliť super prístup a zároveň rozumnú cenu. Neviem, či ju ešte doobjednali, každopádne som ju videla aj v iných obchodoch, ceny idú od tých 22 – 30 000 CZK, tak dobre hľadaj, aby si zbytočne nepreplatil. Nehľadala by som vyslovene len na stránkach beretta.cz. Nielenže je tam najdrahšia, ale presne ako píšeš hore – v podstate ju tam nemajú. Tiež skoro nikde neuvádzajú, či ide o model F alebo G, takže ideálne sa spýtať alebo prísť a odskúšať.

Čo sa mi páči:
1. Zbraň je veľmi ergonomická, padne mi do ruky ako uliata a hoci je to subcompact, mám na nej full grip (žena, malé ruky). Manžel nemá plný úchop, no podľa jeho slov sa stále drží výborne. Zásobník s botkou pomôže. Veľmi sa mi páči ten “zaoblený” záver, pretože pri nosení netrčí a nezavadzia. Zároveň netuším, ako do tohto subcompactu dokázali napchať 13 nábojov, ale rozhodne poteší :D.
2. Model F, kde je poistka zároveň decocker. Asi som trochu zaťažená na tú bezpečnosť a poistky, ale je to fakt užitočné, hlavne pri manipulácii.
3. Češi majú krásny výraz – je “bytelná” :) Má veľmi solídny feel, človek má pocit, že fakt niečo vydrží. Je to v podstate taký malý kanón :D. Keď uvidíš hlaveň, pochopíš.
4. Prekvapivo ľahko sa ovláda. Napr. máme aj Berettu 92, a trošku mi trvalo, než som sa naučila poriadne natiahnuť záver a rozobrať ju – na druhú stranu to môže byť tým, že som proste 55 kg žena :D. Každopádne PX Storm ide fakt ľahko a rýchlo sa rozoberá aj skladá.
5. Podľa mňa má tiež dobrú spúšť s čistým breakom, ale ešte nemám také skúsenosti, aby som to dostatočne dobre porovnala / odhadla. Pri streľbe držala pevne, nábojnice lietali pekne bokom, nekopala.

Možné mínusy:
1. Naozaj veľmi záleží na individuálnych kritériách. Na skryté nosenie je určite veľa menších, kompaktnejších zbraní než Beretta PX4. Predsa len je trošku ťažšia a tiež širšia. Myslím, že tých 13 nábojov proste robí svoje. Napriek tomu som schopná schovať ju celkom v pohode, napr. aj vo vnútornom puzdri na boku. Pre mužov môže byť zasa príliš malá, a teda nie tak vhodná na tú strelnicu.
2. Vypúšťací mechanizmus zásobníku ide trochu ztuha. Možno je to tým, že je ešte nová a “nevybehaná”, ale napr. v porovnaní s touto Berettou má manželov HKp30 úplne luxusný obojstranný vypúšťač.
3. Mieridlá sú take klasické, biele. Díva sa cez ne veľmi dobre, no opäť, keď porovnám napr. s tým HKp30 so zelenými fosforeskujúcimi mieridlami, tak je to skôr taký štandard.

Ako hovorím, je to veľmi individuálne - pre mňa je dostatočne univerzálna a proste ideálna na to, čo potrebujem. Tiež som čerstvý držiteľ, tak som možno úplne nezachytila všetky dôležité aspekty, ale tak snáď som aspoň trošku pomohla :).

Zdravím

Acqua

Příspěvek#4 » stř 30. říj 2019, 22:27

P.S. Od samého nadšenia, že niekto spomenul Berettu PX4, som si ani neuvedomila, že reagujem na hodne starý príspevok :D. Ale tak snáď sa niekomu hodí info. Keďže už nejde edit, nechávam aspoň koment.

Indian

Příspěvek#5 » pát 1. lis 2019, 10:57

Acqua: to ale vůbec nevadí. Ani jsem o této zbrani nevěděl a rád jsem se poučil. A někde si ji musím najít a vyzkoušet. Mám sice radši "strikery", ale na té fotce to vypadá dobře. A taky už jsem si dlouho nekoupilo nějakou novou hračku... vánoce se blíží ... :-)
Pokud to chceš nosit, cvič s tím na střelnici. Nadrilované návyky se můžou hodit.

audis

Příspěvek#6 » pát 1. lis 2019, 11:34

Acqua: gratulace ke koupi a přeju samé desítky.

Nevěřím, že pistol této velikosti lze skrytě na těle nosit u půvabné ženy 54 kg (Bez kabátu nebo bundy) . Mohl bych vidět foto, jak to lze skrýt?

Indian

Příspěvek#7 » pát 1. lis 2019, 12:01

V kabelce třeba? Ale tam se vejde třeba i Desert Eagle, do nějaké větší :-). Ale je to docela hezkej kvér. A protože plasťák, tak by určitě nešpinil od oleje atd.

Acqua

Příspěvek#8 » ned 3. lis 2019, 14:16

Ahojte :)

mám radšej ruksaky než kabelky, preto väčšinou nosím klasicky v puzdre, konkrétne mám vnútorné textilné Falco. Najväčší problém pri nosení mi paradoxne spôsobuje fakt, že je stále ťažšie zohnať na ženu normálne pevné rifle, do ktorých môžem dať aj opasok. Všade v obchodoch sú samé stretchové jeans/leggins, mega obtiahnuté alebo mega roztrhané, čo je proste otrava na nosenie.

Nižšie posielam foto, kde mám na každom obrázku Berettu v spomínanom Falco puzdre na pravom boku. Na ľavom boku nenosím nič (tých 13 nábojov mi bohate stačí, nenostím extra zásobník). Obvykle nosím voľnejšie tričká alebo obtiahnuté tričko + košeľa / sako (práca v kancelárii). Myslím, že je to veľmi individuálne a záleží asi aj od postavy ako dobre sa to podarí skryť. Ja mám na ženu trošku širšie ramená v pomere k pásu, takže väšina tričiek tak trochu "visí" a dobre schová zbraň. Zbraň mi dobre prilieha k pásu. Veď pozrite a uvidíte - alebo skôr neuvidíte :). Úplne dole je foto Beretty v mojej a manželovej ruke pre porovnanie.

px4_storm_carry_2 - Copy.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Indian

Příspěvek#9 » ned 3. lis 2019, 16:34

Vypadá dost dobře schovaná. Normální člověk co nenosí by si určitě nevšiml...

Zpět na