Laser nebo svítilna na nošení

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií
Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#61 » úte 24. zář 2019, 19:32

Asghaad píše:...presne proto nenosim 6+1 ale 15+1 se 17kovou zalohou ... ano na 99% situaci ti tech 6 staci, ale kdyz se ocitnes v situaci kde nestaci tak ti budou ZATRACENE chybet...
S tím souhlasím, stejně tak se můžeš dostat do situace, kdy ti nebude stačit tvých 33 nábojů a hodila by se ti spíš ta puška se 4x30.
Asghaad píše:...laser na 99% obrannych situaci vubec neni potreba, presto ho na zbrani chces pro to 1% kdy muze pomoct...
Výhodu laseru nevidím na jednom procentu. Naopak v dost případech může pomoct v tom, že ke střelbě vůbec nedojde a ve spoustě případů může pomoct s vyšší pravděpodobností zásahu. Procenta nedokážu odhadnout, ale právě proto se tu o tom bavíme.
koudak píše:... ja nosim 14+1 + 15 zalohu k tomu. Nicmene to je jedno. Kazdy z nas ma nejakou svou doktrinu podle, ktere nosi...Jenom jsem prezentoval svou logiku na to zapinani. Nikomu nenutim, nikoho nepresvedcuju :).
Klidně přesvědčuj, ten laser je dost drahá sranda na to abych zjistil že je k prdu měsíc po zakoupení. Takže všechny protiargumenty si rád poslechnu i když ne vždy uposlechnu.
Taky jsem zkoušel nosit pistoli s patnácti, ale nešlo to. Je lepší 6+1 na pásku, než 15+1 doma v trezoru, na to se snad shodneme. A kdyby ty malí pistole byly úplně k ničemu, tak by je asi ani nevyráběli.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#62 » úte 24. zář 2019, 20:13

Tak nejak okrajovo toto tema sledujem a chyba mi tu jeden nazor - na laser sa vyser, peniaze ktore nanho mas nachystane investuj do kurzov obrannej strelby. Vramci nasich dvoch republik je dnes dost skol, ktore sa daju navstivit. Zopar ich prejdi, z ucenych dovednostni, jak streleckych, tak taktickych, tak mindsetovych, si utvoris vlastny nazor do coho investovat a kolko a do coho nie. Pokial popri tom budes pravidelne susit, ale nie len spustanie, ale aj tasenie a napichovanie, tak casom pravdepodobne zistis, ze laser vobec nepotrebujes. Ak by si ten laser stale chcel k "zastrasovaniu", jak teraz spominas, budes ten nazor mat konzultovany so skutocnymi ludmi z praxe, nie s pismenkami na internete a miesto vypisovania si ho proste kupis.

Jak je moj nazor na laser negativny, tak so svitilnou to je presny opak, tu urcite odporucam. Zase, pokial si prejdes par low-light kurzami, budes sa na to pozerat inak a nazor si vytvoris sam. V tomto som ale trochu pokrytec, to je pravda, sam svitilnu nenosim. Je to pre mna momentalne priliz velka investicia, kvalitna podvesna svitilna, puzdra. Od podzimu do jara ale vacsinou pri sebe mam rucnu svitilnu.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#63 » úte 24. zář 2019, 22:29

Rick Grimes píše:
Asghaad píše:...presne proto nenosim 6+1 ale 15+1 se 17kovou zalohou ... ano na 99% situaci ti tech 6 staci, ale kdyz se ocitnes v situaci kde nestaci tak ti budou ZATRACENE chybet...
S tím souhlasím, stejně tak se můžeš dostat do situace, kdy ti nebude stačit tvých 33 nábojů a hodila by se ti spíš ta puška se 4x30.
Asghaad píše:...laser na 99% obrannych situaci vubec neni potreba, presto ho na zbrani chces pro to 1% kdy muze pomoct...
Výhodu laseru nevidím na jednom procentu. Naopak v dost případech může pomoct v tom, že ke střelbě vůbec nedojde a ve spoustě případů může pomoct s vyšší pravděpodobností zásahu. Procenta nedokážu odhadnout, ale právě proto se tu o tom bavíme.
koudak píše:... ja nosim 14+1 + 15 zalohu k tomu. Nicmene to je jedno. Kazdy z nas ma nejakou svou doktrinu podle, ktere nosi...Jenom jsem prezentoval svou logiku na to zapinani. Nikomu nenutim, nikoho nepresvedcuju :).
Klidně přesvědčuj, ten laser je dost drahá sranda na to abych zjistil že je k prdu měsíc po zakoupení. Takže všechny protiargumenty si rád poslechnu i když ne vždy uposlechnu.
Taky jsem zkoušel nosit pistoli s patnácti, ale nešlo to. Je lepší 6+1 na pásku, než 15+1 doma v trezoru, na to se snad shodneme. A kdyby ty malí pistole byly úplně k ničemu, tak by je asi ani nevyráběli.


Rozhodne je 6+1 na pasku lepsich nez 15+1 v trezoru. Bez diskuse. Nicmene to jsme OT.
Mne slo ciste o to auto-zapinani pri vytahovani. Nevim proc mne to hlava prirovnava k tomu, ze vytaseni by napriklad automaticky odjistilo zbran (pokud je to hammer fired s pojistkou). Samozrejme je mne jasny, ze ten primer je uplne mimo :).
Nerekl bych, ze laser je zbytecnost na noseni. Pravdepodobne ho nosi o dost mensi mnozstvi lidi nez svitilny (otazka je proc). Ja myslim, ze hlavne musi ten EDC kit vyhovovat tobe.
Pokud myslis, ze pro tvou pripravenost je dulezitejsi nez svitilna (nebo pripadne nic, prece jenom cokoliv tu zbran zvetsuje snizuje tu prakticnost noseni) tak pak bych se moc neohlizel na to co kdo pise.
Podle me mit mini-pistole 6+1 je koncept noseni, kdy naprosto prvni vec je jak dobre se to da nosit skryte, tzn. velikost a hmotnost budou uplne ty prvni udaje na ktery ja bych se dival. Druhy zasobnik pri takto malych kapacitach je podle me nutnost. A to vetsi nez laser/svitilna pricemz tohle vsechno muze ovlivnit tu skrytelnost. To by byla ma logika noseni takto male zbrane (= ja bych pravdepodobne nenosil ani svitilnu ani laser na necem tak malym).

Zbran 6+1 -> druhy zasobnik -> bude v mych situacich uzitecnejsi laser nebo svitilna nebo bude vyhodnejsi zachovat se minimalisticky -> ostatni



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#64 » stř 25. zář 2019, 05:05

- nic co zlepsi tve sance v situaci kdy jde o zivot neni "zbytecnost" :)

- min lidi ho pouziva z prosteho duvodu ze byl az do nedavna nelegalni

- osobne nosim svuj compact se svitilnou a kolimatorem vsude kde muzu, tzn ne do prace a napr kdyz jdu k doktorovi a vim ze se budu vyslikat, schovam ji i pod trickem (ano pokud nekdo vi po cem se divat tak ji na me uvidi .. tzn 99.99% populace o ni nema naprosto tuseni a to 0.01% bude spekulovat jestli ta boule je nebo neni to co si mysli ze by to mohlo byt ...) a subcompacty co sem zkousel byly hruza a des az na RAMI ze ktereho se strilelo vcelku pohodlne. Tzn SC pro me jaksi neni schudna cesta (ale jeste sem nezkousel zadny prckoidni revolver i kdyz tam predpokladam ze to bude jeste horsi nez u SC pistoli ...)

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#65 » stř 25. zář 2019, 06:35

koudak píše:Pravdepodobne ho nosi o dost mensi mnozstvi lidi nez svitilny (otazka je proc).

A to vetsi nez laser/svitilna pricemz tohle vsechno muze ovlivnit tu skrytelnost. To by byla ma logika noseni takto male zbrane (= ja bych pravdepodobne nenosil ani svitilnu ani laser na necem tak malym).

Zbran 6+1 -> druhy zasobnik -> bude v mych situacich uzitecnejsi laser nebo svitilna nebo bude vyhodnejsi zachovat se minimalisticky -> ostatni


Laser byl do srpna 2017 nelegální...


No třeba Taurus Curve se vyrábí rovnou s laserem (a dvouma led)... "Skrytelnost" ovlivní spíš tloušťka zbraně a délka pažby, to,co je za a pod páskem už tolik ne. Navíc laser ani svítilna nebývá o moc tlustší než zbraň a obvykle nejde pod lučík.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#66 » stř 25. zář 2019, 06:46

Realne neni duvod svitilnu na zbrani nemit, pokud se schova zbran bez schova se i s ni...



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#67 » stř 25. zář 2019, 11:23

Zavazny duvod proc nenosit svitilnu je treba pro me neexistence bezpecneho holstru. Za bezpecny povazuju kydex s plne uzavrenym lucikem. kdyz ke spousti mezerou mezi holstrem a zbrani procpu cely prst neni podle me takove pouzdro mozne bezpecne nosit. nechci aby za me strilely hadry co se dostanou do holstru.

Pro nektere svitilny se dobre holstry sehnat daji pro jine proste nejsou.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#68 » stř 25. zář 2019, 11:54

Je potřeba nechat udělat pouzdro na míru. To zas takový problém není...



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#69 » stř 25. zář 2019, 12:13

Ono tohle platí i u kydexu na míru, ale jenom u širokých svítilen na 2x 123CR (Surefire X300, TLR1, Olight PL2)... tam to holt musí být kolem lučíku volnější aby se tam ta svítilna vůbec vlezla. Ale u kompaktních svítilen (TLR6, TLR7, Surefire XC1, Inforce APLC, Olight PL mini) to jde uzavřít kompletně, takže možnosti určitě jsou.



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#70 » stř 25. zář 2019, 15:38

na tlr-7 na glocku 19 to zrovna nikdo v cr nedokazal. na inforce aplc sem videl ze to umi.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#71 » stř 25. zář 2019, 18:35

Holster a svitilna neni problem (Olight PL2 mini Valkyrie). Kydex na miru, lucik plne zakryty samozrejme a zbran z toho musim trhat. Rozhodne nemam strach, ze by mohla vypadnout pri jakekoliv akci.



petrbw
Příspěvky: 2

Příspěvek#72 » čtv 3. říj 2019, 10:57

takže jsem zakoupil ten Viridian REACTOR 5 zelený laser pro Glock 43. Namontován, vyzkoušen za světla, za šera, za tmy. Viditelnost excelentní, večer a za šera rozhodně mnohem dál než se dá předpokládat střelba na obrannou vzdálenost. Dle mě více než 50m na 100% a to velmi výrazně-netřeba bod hledat. Je nepřehlédnutelný už během zapichování. Přes den a za sluníčka viditelný výborně minimálně do 15-20 metrů, nad tuto vzdálenost je potřeba namířit a zaostřit kde je bod. Ale vidět je dobře. Na cca 15 metrů je bod na cíli dle mého v průměru cca 2cm, tedy velmi výrazný. Za šera a tmy je až jedovatě zeleně vidět, navíc lehce zeleně ozařuje i okolí zásahu.( místo před Vámi není v naprosté tmě ale v zeleném "šeru" . Střelba pokud máte dobrý úchop je super, vůbec jsem nezaznamenal jak je někde na YT vidět běhání bodu po cíli před výstřelem. Prostě zapíchnu a sedí na místě- Samozřejmě stres a nervy mohou udělat svoje v ostré akci. Střelba se zapíchnutím a pohledem na bod skoro přes mířidla, střelba od boku, střelba ze sedu a lehu na zemi-pořád stejný výsledek. Za mě tedy pro začátek spokojenost-i když ta cena je k pláči. No co. Udělal jsem si radost.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#73 » pát 10. led 2020, 08:01

Doporučili byste mi nějakou kvalitní a nejlépe prověřenou podvěsnou svítilnu (jen světlo, ne laser)? Požadavky jsou prakticky jen tyto - pokud možno co nejvyšší možná svítivost (hodně svítilen na trhu ma 100lm, to mi přijde hodně málo), dobrá mechanická odolnost (s tím spojená vodotěsnost), tedy něco vyvinutého pro služební použití. Uživatelská přívětivost - intuitivní ovládání, nic složitého. Výhodou, ale ne podmínkou, by pak byl stroboskop. Měla by pasovat na zbraň s railem, konkrétně P10c (tedy teoreticky totéž jako G19). Je mi jasné, že to nebude stát pár korun, s tím počítám, chci něco vyzkoušeného a kvalitního. Díky.



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#74 » pát 10. led 2020, 09:34

Střelec:
Já bych doporučil Inforce APLc Glock 200 lm. Mám ji na G45, ale padne i na P10C (G45 má závěr G19 a P10C je vlastně G19). Je za rozumnou cenu, hezky zarovnaná s délkou závěru, stranově stejně široká jako rám. Vypadá dobře, svítí dobře, kvalitní vypínače.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#75 » pát 10. led 2020, 09:49

APLc má (pro mě osobně) nejlepší ovládání ze všech svítilen v této kategorii, ale za cenu cca čtyř tisíc má "jen" 200 lumenů a dost nepraktickou CR2 baterii. Navíc je plastová a při pádu těžké pistole to většinou nepřežije.
Buď bych si připlatil a šel do Streamlight TLR7A, která má 500 lumenů / 4300cd a je na CR123. Starší verzi TLR7 seženeš kolem 5500, ale má horší ovládání. TLR7A má lepší spínače a u nás je teď sotva pár dní na trhu, ale vyplatí se jít rovnou do této verzi.
A další možností je Olight PL mini, která má 400 lumenů a je dobíjecí a stojí jen kolem dvou tisícovek.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů