Walther PP - špatný udernik?

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#1 » stř 25. zář 2019, 20:31

Tak jsem si udělal radost. Koupil jsem si krásné ulozenkove PPcko 7,65br. Co cert nechce. Dal jsem dnes na střelnici 10 zásobníku tedy 80 nábojů. Starší produkce SB červeno-šedivé balení po 25ks. V každém zásobníku, jedna závada. Náboj se dostane vporadku do komory, ale zbraň při zmacknuti spoustě nevystreli. Pouze cvakne na prázdno a na náboji čistá zapalka bez otisku. Co vyměnit? Nějaký nápad? Diky všem za postřehy. Nejvíc naštve ze si ho člověk přitáhne z NSR a pak tohle.....

Diky všem



omega
Příspěvky: 46

Příspěvek#2 » stř 25. zář 2019, 20:50

No tak si to rozhoď a podívej se proč ti to neodpaluje. Úderník to nebude, když to jinak střílí kromě jedné selhávky v zásobníku. Není problém spíše ve vnitřní pojistce, není tam nějaký otřep co zastaví úderník po nárazu vnějšího kohoutu?



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#3 » stř 2. říj 2019, 13:35

Zkus jestli to dělá i "na sucho".
Natáhni ho, vlož do hlavně obyč. tužku a cvakej, zda se ti třeba během 20 pokusů tohle stane. Pokud ne, tak by to v zápalníku být nemělo.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#4 » stř 2. říj 2019, 14:22

hmm, tohle bych tipoval na nedovřený závěr



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#5 » stř 2. říj 2019, 14:27

No jo, ale kvůli čemu?
Jestli náboj drží správně vytahovač (na to jsem se styděl zeptat, předpokládám, že by to nahlásil, že neodpálený náboj musí vytřást ven), pak už k dovření u PP musí dojít. Ledaže by závěr drhnul výrazně o náboje v zásobníku (silná pružina v zásobníku + slabší vratná pružina + eventuelně vytlačené nerovnosti vespod závěru). Ten problém jsem už tady na foru četl, a vyměněná vratná pružina to vyřešila.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#6 » stř 2. říj 2019, 15:24

A jak to mám vědět kvůli čemu se nedovírá? Důvodů může být asi tak milion.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#7 » stř 2. říj 2019, 15:30

v klidu, byla to řečnická otázka, jeden až dva z možných důvodů pak i píšu.



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#8 » stř 2. říj 2019, 17:21

Tak náboj se nesprajca. Závěr dovre protože když , klapne na prázdno a ja promacku spoust
tak to vystřelí. Možná je citlivá hodně pojistka na závěru a jak to člověk natáhne... tak se to pohne a při par vystrech to přeskočí. Uvidim příště. Nic jiného mne nenapadá

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#9 » stř 2. říj 2019, 17:34

Každopádně bych zkusil úderník vyndat a vyčistit, včetně šachty. To je asi první krok.
Ale opravdu to vypadá na nedovřený závěr. Stačí jen o fous a kladivo nedosáhne na úderník. Tím otřesem při spuštění se může dovřít.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#10 » stř 2. říj 2019, 17:36

@Pavluso:Myslel jsi to tak, že po nepodařeném výstřelu jen znovu natáhneš kohout a pak už to vystřelí, že?
Už jsem viděl, že po pár výstřelech se začne pojistka sama natáčet dolů, takže to může být tím, ale toho by sis zase všimnul.
Každopádně příště až se to stane, jen bezpečně mrkni zezaduna závěr a z boku zbraně, jestli je závěr zcela doražen vpředu, jestli je vytahovač úplně zadrápnut za náboj, jestli výstražník je vystrčen tolik, kolik má být, nebo jestli k doražení závěru dopředu nějaký milimetr nechybí.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#11 » pát 4. říj 2019, 07:29

Můžeš prozradit, kde v Německu jsou ke koupi uloženky Walther PP?



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#12 » čtv 24. říj 2019, 22:03

sided píše:Každopádně bych zkusil úderník vyndat a vyčistit, včetně šachty. To je asi první krok.
Ale opravdu to vypadá na nedovřený závěr. Stačí jen o fous a kladivo nedosáhne na úderník. Tím otřesem při spuštění se může dovřít.
tak jsem dneska NATO hodil oko. 80 nábojů. 11x selhal. Pojistka na svém místě. Závěr vypadal dobr přejel jsme okolo kladiva prstem, jestli nahmatam hrb. Nic!!! Co myslíš? I tak nedovreny závěr? Vyměnit pero????



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#13 » čtv 24. říj 2019, 22:59

Vymenou pruziny nic nezkazis. Zkusil bych to.



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#14 » sob 26. říj 2019, 11:34

No to je pravda, ale ještě je musím sehnat.... snad BVSku budou mít nové dily. Občas se objeví někde nějaké použité harampadi, ale to nemá cenu. Když už tak jediné nové.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#15 » sob 26. říj 2019, 14:48


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů