Norinco NC 226

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#46 » sob 30. črc 2016, 12:23

Jestli chceš střenky stejně měnit, tak zkus si taky upravit ty původní střenky páječkou. Já už s nimi i střílel a nastřílel jsem o dost líp, než předtím. A pocit v ruce naprosto skvělej. Chlapi, kteří si to ode mě půjčili, si to taky pochvalovali...



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#47 » sob 30. črc 2016, 14:47

Nebude to mít vliv na křehkost toho platu? Přece jen to je u zbraně, kde střenky kryjí i některé pohyblivé části celkem risk.
Nicméně mi jde i o to, že ty gumové jsou praktičtější a větší(mám velké ruce a celkem dost se mi v létě potí), ale zase kupovat zajíce v pytli za 800kč se mi nechce. A nic proti, ale ty pájkované střenky jsou dost ohyzdné :) Na druhou stranu je to určitě praktičtější :)



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#48 » sob 30. črc 2016, 19:11

Na křehkost to vliv nemá, spíš jsou ty střenky takové festovnější - neprohýbají se v ruce. Esteticky mi to připadá lepší, než originál Norinco , ale to je o osobním vkusu :mrgreen: A dobře to sedí i ve zpocené ruce.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#49 » ned 31. črc 2016, 13:51

No právě si myslím, že plast ztratí pružnost, takže když to upadne tak se ulomí :) Osobní vkus to máš pravdu a svým způsobem na tom asi i něco je, ale ne pro mě :)
Jinak pro ty co mají NC dýl, je něco na co si dávat pozor?

Uživatelský avatar
ryucz
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#50 » úte 22. lis 2016, 20:24

Přátelé, zítra po třech letech posílám NC226 dál do světa. Pro ty co to zajímá je tu malé shrnutí:

Moje první obavy, ještě před koupí se týkaly velikosti úchopu. Obavy byly zbytečné, ačkoli jde o full-size i do mojí nijak velké tlapy sedlo NC v pohodě.

Po pár měsících jsem koupil střenky hogue, originál pro siga P226. I když jsou trochu mohutnější seděly perfektně a úchop se zlepšil. Znát to bylo i na soustřelu. Nejvíc hogue pomáhají při rychlejší střelbě. Navíc z nich po delším dni na střelnici nebolí dlaně.

Další úprava spočívala v přebarvení mířidel. Použil jsem modelářské barvy revell, žlutou na mušku, oranžovou na hledí. Oproti továrním jsou velmi výrazné.

Poslední úpravou, co jsem prováděl bylo leštění spoušťového mechanizmu. Leštil jsem všechny styčné plochy, jemný šmirgl (1500+), brusná pasta na filcovém kolečku a hromada trpělivosti.

tl;dr

Celkově jsem byl se zbraní velice spokojen a jedinou závadou byla zlomená pružina záchytu závěru. Nastřílel jsem asi 3-4 tisíce a musím říct, že NC sežere všechno.
Samozřejmě existuje mnoho lepších zbraní, ale za ty prachy se nic nevyrovná. Rozhodně to není špatná koupě.

Proč jsem ji tedy prodal? Na střelnici se velice zalíbila, jelikož má rád sigy. Na výměnu mi nabídl comapct který jsem už dlouho chtěl. Největší nevýhodou u norinca je podle mě totiž nositelnost.

Co se týče přesnosti, nepozoroval jsem rozdíl ani při srovnání, s H&K, CZ, Berretou ...

Norníkům zdar! :twisted:



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#51 » stř 23. lis 2016, 20:24

Na mířidlech jsem udělal skoro stejnou úpravu jako ty, jen jsem použil malířský akryl.. ta žlutá krásně svítí...
Kde se ti podařilo sehnat ty Hogue střenky? Já je už nějakou dobu sháním a zatím marně :(

Jinak mám zatím sice jen 1000 ran, ale naprosto souhlasím.

Uživatelský avatar
ryucz
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#52 » stř 23. lis 2016, 21:16

DJ Die píše:Na mířidlech jsem udělal skoro stejnou úpravu jako ty, jen jsem použil malířský akryl.. ta žlutá krásně svítí...
Kde se ti podařilo sehnat ty Hogue střenky? Já je už nějakou dobu sháním a zatím marně :(

Jinak mám zatím sice jen 1000 ran, ale naprosto souhlasím.

Střenky jsem kupoval na hunting bazaru za asi 500.

Odesláno z mého Lenovo P70 pomocí Tapatalk



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#53 » čtv 24. lis 2016, 16:40

No taky čekám, jestli se nějaké neobjeví, ale vypadá to, že je budu muset objednat z USA a to bude na dlouho....
Původní střenky jsou podle všeho asi jediná vada NC226, protože ty plastové jsou hrozné :)



jantar
Příspěvky: 123

Příspěvek#54 » pát 16. čer 2017, 11:56

Koupil jsem z druhé ruky téměř novou NP 34,a ze zvědavosti sundal střenky.Na pravé střence dole se mi podařilo vyšroubovat šroubek i s ocelovou vložkou,která je normálně zašroubována v hliníkové těle.Vložku jsem opatrně vzal do kleští a snažil se šroubovákem šroubek povolit,ale ani náhodou,tak je to zalehlé.Máte,někdo,prosím,nějaký fígl,jak z toho ven?Máte někdo náhradní vložku do těla,nebo informaci,kde sehnat?



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#55 » pát 16. čer 2017, 13:02

Na povolování zalehlých závitů pomáhá teplo, u velkých šroubů autogen, zde u malých třeba horkovzdušná pistole. Ale vzhledem k velikosti, nebo spíše malinkatosti to nebude žádná sranda. Zkusit párkrát ohřát a vychladnout aby se vzájemně rozhýbaly a pak zkusit povolovat zahřáté. Správně by se měla zahřát vložka a šroub ne to pak jde lépe, ale vzhledem k velikosti je jasné že se zahřeje oboje hned. Takže jistota není, ale za pokus to stojí.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#56 » pát 16. čer 2017, 13:15

Jen pro upřesnění, prudký rychlý ohřev pomáhá, pomalý nikoliv.



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#57 » pát 16. čer 2017, 17:16

To se mi stalo taky, tak jsem to zašrouboval zpátky, jak to je. Neviděl jsem potřebu to od sebe oddělovat :-)



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#58 » pát 16. čer 2017, 19:48

Pokud ty šroubky nevyndáváš často, tak to není problém. Ty vložky jsou tam, aby se nepoškozovaly ty hliníkové závity v rámu zbraně. Hliník je dost blbý materiál na takové věci. :) Napadá mě ještě zajistit tam tu vložku loctitem na závity nebo něčím podobným a zkusit to pak.
Mě o takhle udělaly 2 šroubky ze 4, když jsem nandával hogue střenky...

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#59 » pon 19. úno 2018, 17:46

Pro info, když jsem o víkendu po závodech čistil svou NC226, zjistil jsem, že umřela :( Vodící drážka závěru na rámu vpravo vepředu má prasklinu od spouště do cca 2/3 délky. Jsem druhý majitel a nevím kolik měla nastříleno přede mnou, ale já s ní mám do 10 000 výstřelů.

Začínám tedy vybírat nástupkyni. Jelikož na 226 mám pouzdra, zásobníky, konverzi atd, tak prioritně přemýšlím o další, ale ještě uvidím ....



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#60 » pon 19. úno 2018, 20:25

Byla hodně střílená, když jsi ji kupoval?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti