Celokovová moderní služební pistole v 9x19 mm

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


M1911
Příspěvky: 53

Příspěvek#1 » čtv 2. bře 2023, 18:59

Ahojte,

Dovolil bych si nanést takové téma na brainstorming. Chtěl bych si pořídit moderní celokovovou (ocel/slitina, to je jedno) pistoli služebního typu v SA/DA v plné velikosti (s railem na svítilnu). Co hledám možnosti, tak mi přijde výběr velmi omezený.
Jsou SIGy, které moc skladem nebývají, Beretta mi moc moderní nepřijde a v plné velikosti je to prostě obrovský krám, nějak mi nesedí úplně do ruky, ČZ nechci, protože jsem měl kdysi špatnou zkušenost, která po 3 reklamacích skončila vrácením peněz a co jsem si musel vyrtrpět opakovat nehodlám, nějaké menší neznámé značky jako ZVS, Arex apod. mě moc nelákají, protože jsem na ně nečetl moc pozitivní recenze.
Jinak klony 1911, ale 1911 mám v .45, úplně stejnou pistoli zase nechci.
Existuje nějaká jiná v ČR dostupná možnost, která by splňovala dané parametry (tedy celokov, rail, SA/DA, 9L) a dala se koupit NOVÁ?
Jsem pevně rozhodnutý nejít do strikeru, nejít do plastu.

Díky za tipy.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#2 » čtv 2. bře 2023, 19:13

Celokovová a moderní a SA/DA nejde zrovna dvakrát dohromady. Tož tak. Pak "v plné velikosti" a že se ti něco zdá jako obrovský krám... promiň.. máš úplně špatně sestavené požadavky a představy.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#3 » čtv 2. bře 2023, 19:16

Co IWI Jericho 941 F9?



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#4 » čtv 2. bře 2023, 19:18

Chces moderni a pritom ne plast a striker....to bude tezke, vlastne si to odporuje


Prvni mne napadl sig, pak novejsi evoluce beretty 92 a nebo nejaka 1911 tohle taky nechces.
Co nejaky klon cz 75 (od jineho vyrovbce)?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#5 » čtv 2. bře 2023, 19:43

Tanfoglio? Ale to je tezko dostupne a myslim, ze taky spodek plast.

Edit: maji

https://tanfoglio.it/en/products/defenc ... ment-steel



Jiri_t
Příspěvky: 36

Příspěvek#6 » čtv 2. bře 2023, 19:46

Canik už také vyrábí celokov, ale jak je u nás k sehnání nevím.



Lonestar
Příspěvky: 180

Příspěvek#7 » čtv 2. bře 2023, 20:05

Proč je v zadání Celokovová moderní služební pistole? Já myslel, že celokov se dneska dělají jen sportovní, a jako služební už jsou dneska všude plasťáky...

Canik Rival celokov je letošní novinka - snad ani ještě není v prodeji (březen v USA?)

Jinak z moderních celokovů bych nezavrhoval Arex - Alpha ocel, Zero hliníková slitina. Alphu už jsem zkoušel (dovozce Defendia pořádá dost předváděček - https://www.defendia.cz/clanky-2/defendia-range-2023/ ) a docela mě zaujala (kdybych někdy plánoval moderní celokov)

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#8 » čtv 2. bře 2023, 20:24

Alfa Iron?



Jarda.Jezek
Příspěvky: 865

Příspěvek#9 » čtv 2. bře 2023, 20:48

Nechce strikera, takže canik rival s odpadá, i když spoušť současných caniků hodně maskuje, že jde o striker. Staré caniky, které byly klony cz75 přes dvě kolena, se u nás nevyskytují, ale je tu ještě nezmíněné norinco a potom české KMR a Arma Zeka, které by požadované parametry plnily.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#10 » čtv 2. bře 2023, 21:28

Otázka, jestli nebude vadit, že HMR a Arma Zeka jsou vlastně jen vylepšené CZUB a víc než služební jsou to spíš sportovní modely. Tím nesnižuju jejich kvalitu.



M1911
Příspěvky: 53

Příspěvek#11 » čtv 2. bře 2023, 21:34

Pokusím se odpovědět postupně.

Celokovová a moderní a SA/DA nejde zrovna dvakrát dohromady. Tož tak. Pak "v plné velikosti" a že se ti něco zdá jako obrovský krám... promiň.. máš úplně špatně sestavené požadavky a představy.

To jsem měl na mysli přímo Berettu 92, ta mi opravdu přijde jako zbytečně velký neohrabaný krám. CZ75 je proti tomu rozměrově lepší i ve fullsizu. To je ale dost subjektivní pocit.

]Proč je v zadání Celokovová moderní služební pistole? Já myslel, že celokov se dneska dělají jen sportovní, a jako služební už jsou dneska všude plasťáky


V tomto budu docela staromilec, plast-striker jsem měl a prostě mi to nesedělo. Služební, protože nestřílím vyloženě sportovní disciplíny a rád bych něco, co je prostě prověřeno někde užíváním, popř. prošlo zkouškami.

Nechce strikera, takže canik rival s odpadá, i když spoušť současných caniků hodně maskuje, že jde o striker. Staré caniky, které byly klony cz75 přes dvě kolena, se u nás nevyskytují, ale je tu ještě nezmíněné norinco a potom české KMR a Arma Zeka, které by požadované parametry plnily.


Norinco fakt ne, to mě nenapadlo ani uvažovat. KMR a AZ je spíš ryze sportovní.

Tanfoglio nebo celokov Alfu jsem u nás neviděl ani nepamatuju na krámě :(

Dotaz jsem vznesl spíš hlavně proto, protože jsem přemýšel, co je v dané kategorii aktuálně vyrábí a co je vůbec u nás dostupné. Moc toho nebylo, tak věřím, že mi pomůžete rozšířit možnosti o tom, co nevím. Třeba konkrétně to Tanfo jsem měl podvědomně spojené čistě se sportovními modely a plasťáky. Za ten tip díky, jen tam dostupnost.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#12 » čtv 2. bře 2023, 21:35

To IWi je kovový dost. https://bvs.cz/pistole_iwi_jericho941f9n_9.html
váha přes kilo.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#13 » čtv 2. bře 2023, 21:35

Co třeba prostě nějakou CZ75 třeba CZ 75 P-01 Ω nebo CZ 75 P-01 Steel Black?



M1911
Příspěvky: 53

Příspěvek#14 » čtv 2. bře 2023, 21:37

CZ fakt ne, s P10 jsem se natrápil, respektive hlavně s jejich přístupem k reklamacím. Od nich už nic.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#15 » čtv 2. bře 2023, 21:47

Ony sem patří třeba i Arex ZERO1, nebo novější ZERO2 a pak už jen doporučovaný KMR, nebo Arma Zeka AZ-P1 (ale s tou tu moc zkušeností není). V US se ještě dělají moderní klony HP35, jsou pěkné.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů