SIG Sauer P226

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#1 » pát 14. říj 2011, 23:53

O této zbrani a firmě obecně zde máme již článek, tak jsen pro připomenutí: http://zbranekvalitne.cz/clanky/26-profil-sig-p226

Na stránkách výrobce: http://www.sigsauer.com/CatalogProductL ... -p226.aspx lze najít spoustu variant v základní řadě. Pak je řada P226 X Five s 5" hlavní a nad tím vším vyčnívají zbraně z tzv.: Mastershopu, což jsou zbraně, cituji: "Modely této vrcholné řady jsou často přímo vyráběny, případně upravovány ladící a zakázkovou dílnou která je nedílnou součástí společnosti. Takové zbraně patří k tomu nejlepšímu, co lze vůbec zakoupit a používat pro přesnou sportovní střelbu."
V této řadě je i provedení P226 X SIX se 6" hlavní. Nástřelný list přiložený níže je z jedné takové zbraně. Kolečko má průměr cca 43mm, je to na 25 m. V neděli, (pokud se mi podaří opravit auto) se možná dostanu na střelnici odzkoušet jaká je realita v mých rukách a snad bych mohl dodat i nějaké fotky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#2 » ned 16. říj 2011, 20:04

Tak narychlo pár fotek ze střelnice. Střílelo se na popry. Nebere mi přebíjené náboje které používám do CZ TS. S továrníma (130gr) od Fiochi vystříleno 150 bez jediného problému.
IMG_8191_2.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Maximus
Příspěvky: 91

Příspěvek#3 » úte 18. říj 2011, 16:51

Má někdo tip, kde se dá u nás případně i v zahraničí (zahraniční platba není problém) rychle koupit nový vytahovač nábojnic na tuto zbraň? Díky moc za radu.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#4 » úte 18. říj 2011, 18:33

Banzai by měl mít jako dovozce náhradní díly skladem.

Uživatelský avatar
Maximus
Příspěvky: 91

Příspěvek#5 » stř 19. říj 2011, 22:25

Díky moc Patriku, ale pánové v Banzai sice byli příjemní, ale vytahovač by dodali asi tak za 3 až 4 týdny :cry:. Nebyl by nějaký další tip?

Po kolika výstřelech obvykle odchází tato součástka? Že bych si jich pořídil víc :).



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#6 » čtv 20. říj 2011, 23:21

Moc se o tom nepíše, co jsem četl tak jednomu se štípl po 10 000. Co jsem zjišťoval, tak třeba Kozap kdysi prodávající Sig s něma končí, protože nedokáže plnit limity pro prodej. Brownels nabízející náhradní díly zrovna u vytahovačů ma poznámku "Discontinued by the Factory". Midway je nabízí ale myslím, že neposílají běžně do ČR. Mám možnost objednat z angické pobočky ale netuším jak dlouho by to mohlo trvat. Kterou verzi 226 máš? Máš ten vytahovač vnitřní nebo vnější?

Uživatelský avatar
Maximus
Příspěvky: 91

Příspěvek#7 » čtv 20. říj 2011, 23:38




Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#8 » čtv 20. říj 2011, 23:51

Jj, tam jsem taky koukal, už jsem jim psal jestli posílají i mimo USA. Takže vnitřní. Zřejmě si taky objednám (pro jistotu), já na to nespěchám, takže to vemu přes Banzai, pokud se neobjeví jiná možnost.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#9 » sob 29. říj 2011, 12:09

Tak zatím neodpověděli. Sehnals někde jinde?
Mám odstříleno cca 300 ran, z toho cca 200 továrníma a začíná fungovat i s těmi mými přebíjenými. Pro jistotu jsem trochu zvýšil navážku a dnešních 50 bez jediné závady. Někdo mi říkal, že to nepřetahování závěru slabšími přebíjenými naboji může být tím, že závěr ze Siga je těžší než u CZ 75 TS. Nedalo mi to a převážil jsem je. Závěr Siga váží 354 g a CZ 398 g takže tím to zřejmě bude. Po záběhu by to mělo být bez problému.

Uživatelský avatar
Maximus
Příspěvky: 91

Příspěvek#10 » stř 2. lis 2011, 23:18

To Patrik:
To že v banzai chtějí za takovou prkotinu 970kč mě opravdu dostalo. Můj známý - puškař mi to vyrobí o kus levněji a hlavně téměř hned - při srovnání s dodáním od oficiálního dealera "někdy koncem roku". Co se týká servisu SIGu v ČR, tak nejsem úplně nadšen :cry:.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#11 » čtv 3. lis 2011, 00:40

Vyrobit to půjde to je pravda, ale zřejmě jsem na některé věci už líný. :cry: V nejhorším.
No jo, cena ND odpovídá ceně ceně zbraně. Na ferari se taky nemůžeš divit kolik stojí brzdové destičky. Co jsem koukal tak kromě toho Us shopu se v evropě pohybuje cena přes 30 euro, takže to není zas až tak velký rozdíl. Našel jsem jeden dánský, píšou, že posílají do 6 dnů. Sem tam se píše, že Sig je pošle i zadarmo.

Uživatelský avatar
Maximus
Příspěvky: 91

Příspěvek#12 » čtv 3. lis 2011, 22:20

Nešlo mi ani tak o cenu (i když je s podivem, že kusová práce puškaře výjde levněji než sériová součástka s reálnou výrobní cenou pár euro), jako spíš termín dodání. Pokud chci renomované ceny, tak i servis by měl tomu odpovídat. Čekat skoro dva měsíce na zbraň kvůli titěrné součásce, kterou jde vložit do běžné obálky a poslat poštou, je k smíchu nebo spíš k pláči, pokud si uvědomíme, že jde o Siga :cry:.



Kubas09
Příspěvky: 36

Příspěvek#13 » stř 6. čer 2012, 18:02

zdravím, nevíte někde o nějakém kamenném obchodě kde prodávají pistole Sig Sauer? Všude co sem koukal na internet tak konkrétně SS P226 jsem našel pouze dvě v komisním prodeji a přijde mi to jako hodně malý výběr. Nevíte někde o prodejně kde je těchto zbraní víc na nákup? díky za odpovědi ;)

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#14 » stř 6. čer 2012, 18:57

nevím odkud jsi ale v Mladé Boleslavi mívají SS 226 běžně v krámě případně není problém objednat. Jak nové tak repasy. Krom klasiky mívají i luxusnější verze (samozřejmě mnohem dražší)



Kubas09
Příspěvky: 36

Příspěvek#15 » stř 6. čer 2012, 18:59

díky za info, kde kdyžtak přesně v tý Boleslavi? já sem jinak z Prahy

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti