Makarov

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1336 » pon 30. říj 2017, 09:25

První zpráva dobrá:

https://www.ebay.com/itm/EAST-GERMAN-MA ... true&rt=nc

Druhá už méně:
May not ship to Czech Republic - Read item description or contact seller for shipping options.

Takže....
Nicméně trochu teorie:
http://makarov.com/
speciálně
http://makarov.com/barrlrep.html



Heki
Příspěvky: 64

Příspěvek#1337 » pon 30. říj 2017, 09:49

ZS nemá.

Pekoz - díky moc.

Jinak hlaveň je podle mě hlavní část zbraně - jak je to tedy s legálním nákupem ze zahraničí?

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#1338 » pon 30. říj 2017, 10:10

Licencovaný subjekt.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#1339 » pon 30. říj 2017, 19:48

Koupil bych hlavnovinu a nechal u soustruznika vytocit.U puskare nechat napasovat,udelat komoru a otormentovat.Vyjde to draz ale jina moznost podle me neni.



Mafiozo
Příspěvky: 3

Příspěvek#1340 » úte 31. říj 2017, 08:22

Heki:nebylo by lepší nechat pokaženého Maka dětem na hraní nebo ho vystavit do vitrínky a koupit jiného? Za 5-6 t seženeš pěkného,nebál bych se ani Bulhara/oproti své předloze daleko menší vůle a zpracování dokonalé/a střílí stejně dobře.Když si necháš hlaveň přivézt-nestojí svět,ale sehnat obchodníka s licencí,vyřídit potřebné formality,pokud to nebude z členského státu EU a nebude mít zkušebnu tak ji udělat a pak puškaře,který ji napasuje.A za vše budeš platit a jestli myslíš,že na to bude stačit 5 t. tak ti řeknu rovnou,že nebude.A když půjdeš za šikovným puškařem-nevidím v tom problém,hlavňovinu sežene,pokud je trochu zavedený tak soustruh a ostatní má v dílně,hlaveň vyrobí,komora alespoň nebude tak volná jako beranice donského kozáka a délku ti udělá jakou budeš chtít,ale zase to nebude za těch 5 t.+zkušebna.Řešit tohle u pistole za 15-20 t.to asi ano,ale v téhle cenové relaci?
Před léty jsem řešil něco podobného u mého prvního Maka když po vystřílení pár tisís vojenských oceláků začaly chodit střely na 25 m do terče na plocho.Dal jsem na radu-má tvrdochrom nic se nemůže stát,ale může a netrvá to ani tak dlouho-střílelo to,ale nastřílet se nedalo. Tenkrát mě vyrobil a vyměnil hlavěň takový šikula pán/dohodil mě ho ten dobrák co mě radil/-to víš,že jsem se u něho včera když jsem jel okolo stavil,ale pán je už v letech a kvůli zdravotním problémům nedělá.Na Huntingu bazaru se Makové objevují stále no minule tam byl jeden-zásobník napáskovaný ocelákama a jestli s ním majitel i řádně střílel -začalo mě tak divně šimrat pod lopatkou.Takže asi tak.



Heki
Příspěvky: 64

Příspěvek#1341 » úte 31. říj 2017, 08:49

Díky všem - samozřejmě řeším všechny alternativy.

momentální situace je taková, že ta výdu´t je cca v půlce hlavně a pistole normálně střílí a na 25m se s tím i takhle dá pořád nastřílet slušně (asi aby se poznal rozdíl, chtělo by to lepšího střelce) - ale znáte to - kdo Vám řekne co ta hlaveň začne dělat dál.. Pro klid v duši už se mi z toho moc střílet nechce.

na hunting bazaru mám rozjetého jednoho Rusa, ale jsem až druhý v pořadí, tak si myslím, že o něj asi přijdu. No - ale objevují se docela často, tak si na nějakého počkám.

Bulhara mám momentálně a nestěžuju si na zpracování - ale Rus je Rus - už ze sbírkových důvodů.



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1342 » úte 31. říj 2017, 11:08

Souhlasím s maf,
I při současných cenách Makarovů je to pořád asi levnější, jednodušší a hlavně rychlejší koupit jiného než se pokoušet dovézt nebo vyrobit hlaveň.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#1343 » úte 31. říj 2017, 12:08

jeden je v BVS

Samonabíjecí pistole s jednořadým zásobníkem, německé výroby, povrch černěný, vývrt hlavně drážkovaný-s tvrdochromem, černé, plastové střenky, hledí v rybině, vnější kohout, 2x zásobník a kožené-opaskové pouzdro, 100 % stav.

http://bvs.cz/komise_pistole_makarov_pm8672_9.html



Heki
Příspěvky: 64

Příspěvek#1344 » úte 31. říj 2017, 12:24

Němca jsem taky vždycky chtěl - no nic písnul jsem tam. Pokud ho ještě mají, asi ho vemu.

Uživatelský avatar
Czgunova
Příspěvky: 142

Příspěvek#1345 » úte 31. říj 2017, 17:43

Škoda že mám Prahu z ruky. NDR bych taky rád bral :-( snad ještě nějaké Makarovy budou.



Heki
Příspěvky: 64

Příspěvek#1346 » úte 31. říj 2017, 19:19

Tak DeDeRón je zamluven. V pátek sjedu do Práglu a pokud bude k světu, je můj :-)

PS: Pro zájemce - ZS doveze nějaké Bulhary cca za měsíc (aspoň to tvrdil pan Rudolf). Bohužel uloženkám je už asi konec...



Heki
Příspěvky: 64

Příspěvek#1347 » stř 1. lis 2017, 10:53

...jo a kdybyste někdo chtěli ty luxusní východoněmecké náboje, tak je nechám za 2,- Kč kus (mám jich asi 300 a jsou CIPované) - ale doporučuju to jen někomu otrlému, případně pokud máte na to vercajk a chtělo by se Vám v nich vyměnit prach.

Uživatelský avatar
Czgunova
Příspěvky: 142

Příspěvek#1348 » stř 1. lis 2017, 16:56

Gratuluji ke koupi, pak dej vědět jak jsi spokojen s "dederónem" :-)
I fotky,pokud bude čas.Hlavně vnitřek mě fakt zajímá.
A jestl jei bude ZS mít , kupuju a už nedám :o)



Heki
Příspěvky: 64

Příspěvek#1349 » stř 1. lis 2017, 19:02

Pokud jej koupím, rád nafotím.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1350 » stř 1. lis 2017, 21:32

Pokud nekoupíš, dej vědět proč, přemýšlel jsem o něm už dva týdny. Jen jsem se tam nedostal :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů