Makarov

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#556 » čtv 12. zář 2013, 08:44

Díky za reakce, pánové!

Souhlasím s tím, že je třeba vyzkoušet...takže zajdu na dvě střelnice, co mám poblíž a zeptám se správců, zda jej nemají. A pokud ne, asi začnu somrovat tady na fóru, jestli se někdo z Prahy neuvolí se mnou někam skočit a na pár desítek ran mi ho půjčit do ruky 8-)
O RAMI jsem taky uvažoval...hned jak budu mít zbroják, mám v plánu si jít ošahat pár CZ do prodejny v Opletalce. Slyšel jsem, že bez zbrojáku tam člověku nic do ruky nepůjčí...
Osobně bych uvítal raději těžší zbraň, festovní konstrukce...navíc z toho co jsem načetl je to fakt nezničitelná pistole.
To střelivo je kapku problém bohužel. Ale zase nesouhlasím s tím, že by bylo nějak extra drahé, jak píše třeba vovec...spíše naopak, přesně jak píše Kublajchán...v Praze jsou obchody, kde se dá pořídit za cenu jako 9mm luger nebo i za méně!

Ta pořizovací cena...na netu jsem koukal a nikde nešla přes 5k, což mi připadá super! A to je šance, že to bude prakticky funglovka. Střílené CZ75 jsou za tuhle cenu málokdy a kvalita...těžko říci no.

Ten zpětný ráz, myslel jsem, jestli někdo může porovnat s CZ75 9mm luger...podle síly náboje by to mělo být méně, ale zase je Makarov o nějakých 30-40 deka lehčí...tak právě těžko povědět...

Jenom abych ozřejmil svůj nynější plán...rád bych si pořídil výhledově cca 3-5 krátkých zbraní. Určitě nějakou CZ75, jako hlavní zbraň...moc se mi líbí NEW EDITION nebo ten oranžový SHADOW...ale to má čas, navíc to stojí nemálo peněz. Potom, nosit sice neplánuju, ale do ZP si to napsat nechám a pro tyhle účely přemýšlím buď o nějakém malém DAO revolveru...nebo právě tenhle Makarov. No a pak bych rád někde sehnal CZ52 s 9mm hlavní...protože do té pistole jsem se zamiloval na první pohled.

Co se týká ráže....22 LR je sice laciné střelivo, ale já potřebuju trénovat s 9mm. Má to jeden prostý důvod - pořád mám problém si zvyknout na to, jakou to dá pecku...prostě z toho mám příliš velký respekt a ten se dá odstranit (samozřejmě ne úplně) jedině tím, když nastřílím pár tisíc nábojů. .22 LR nedá ránu vůbec žádnou, je to jak vzduchovka a tak to pro mně teďka nemá příliš smysl. Možná později. Asi to mám kapku postavené na hlavu, co?

Ta dostupnost...mně osobně se podařilo vygooglit dva...cena kolem 4k, komplet výbava s druhým zásobníkem a pouzdrem. btw...100% stav znamená co přesně :?:



Kublajchán
Příspěvky: 171

Příspěvek#557 » čtv 12. zář 2013, 10:40

jinda voyer : Pokud si nějaký pátek počkáš (mé finance mi nedovolí chodit víc jak 1x za měsíc střílet :( ), vezmu tě do Avimu na Florenci a nechám tě z něj střílet tak dlouho, dokud nevystřílíš zakoupený střelivo.
Co se týče CZ52 v devítce, je to tak trochu pikačovina - 2 PZ na 1 zbraň, ale proti gustu...
"100% stav znamená co přesně" - to znamená, že současný majitel si myslí, že je stav 100%. Ale nenech se odradit - Makarova neustřílíš, ani kdybys chtěl :) Je to doslova nezničitelná zbraň.

Co se týče závodů (LOSíky) s Makarovem, dá se to, ale oproti majitelům s krochnama s dvouřadým zásobníkem a normálním vypouštěním zásobníku jsem v nevýhodě. Chodím tam hlavně pro radost, takže mě umístění moc netrápí (kecám, trápí, ale mám se aspoň na co vymluvit :lol: ).

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#558 » čtv 12. zář 2013, 11:57

Kublaj: Pokud bych měl čas, rád bych se přidal. Maka sice v plánu nemám, ale pár ran bych si rád vystřelil, pokud by to nevadilo. Na oplátku můžu donést CZ75 (ale tu asi všichni znáte).



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#559 » čtv 12. zář 2013, 12:28

to Kublajchán:

Díky za nabídku! Rád počkám, stejně ještě nemám ani ZP, takže to fakt nespěchá.
Myslím, že to bude krátký proces...buďto mi to v ruce sedět bude, nebo ne :mrgreen:

Jojo, je to trošku lámání přes koleno...ale ta "původní" ráže, to se mi nějak nelíbí...navíc další druh nábojů kupovat...takhle by mi stačily 9mm luger jak do ní, tak do případné velké, pokud koupím ;) Jde mi spíš o to, jak se vyhnout nákupu šuntu...
Hehe...takže záruka veškerá žádná...to jsem se obával...no bude to nejspíš ještě zajímavé.

Tak na závody ambice rozhodně nemám, čili mně to netrápí už vůbec 8-)

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#560 » čtv 12. zář 2013, 13:19

Záruku bych u Maka neřešil, jak psal Kublajchan, tu pistoli neustřílíš, teda pokud by si z toho nechtěl kropit náboj vz. 82 ze spékaných ocelových pilin. zničil by sis vývrt.
Zpětný ráz Maka se může zdát pro někoho větší kvůli dynamickému závěru, ale myslim, že je v pohodě zvládnutelný. Pokud jsi z Prahy nebo okolí tak střelivo seženeš za slušnou cenu.
U nás (Královehradecký kraj) je to horší nejlevnější náboje od bellotu 6kč. Občas se dá ale sehnat za slušnou cenu na inzerát. Do budoucna ale budu řešit nákup lisu a budu si přebíjet doma. Podle kolegů zde na foru se můžeš přebíjením s kupovanou střelou dostat na cenu něco přes dvě koruny a to už je moc pěkné. Pokud by sis lil doma kule sám tak pochopitelně ještě levněji.
K makarovu mám ještě malorážkovou Berettu 71 takže na střelnici 200 ks malorajda a 50 ks Makarov :mrgreen:
Je pravda, že momentálně Makarovi nejsou, obvolal jsem několik podniků a bezvýsledně, nakonec jsem sehnal téměř uloženku na inzerát. viz pár stránek zpátky.
Makarov je překrásná pistole a pro mě to byla jasná volba. tak přeju ať taky brzy nějaký pěkný kousek seženeš.



Kublajchán
Příspěvky: 171

Příspěvek#561 » čtv 12. zář 2013, 16:19

Není problém uspořádat zájezd do Avimu - jen mi musíte nahlásit kolik toho vystřílíte (momentálně mám doma málo střeliva). Prodávají to po 50ti kusech, takže minimum je tedy 50ks, to je 225kč (klidně to koupím já, stejně musím jet do CIDu nakupovat). Prachy za stav na střelnici se platí rovným dílem, za čas mi platit nemusíte (ale pokud ano, tak naturálně, třeba v pivech :D ). Kdo bude chtít, tak SZ, ať se neprasí vlákno. Zašel bych tam do konce tohoto měsíce, pak mi začíná škola a to budou jiné starosti ;)



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#562 » čtv 12. zář 2013, 19:43

Matt007 píše:Záruku bych u Maka neřešil

To se týkalo té CZ52 s hlavní pro 9mm luger...omlouvám se za zmatky 8-)

Matt007 píše:Zpětný ráz Maka se může zdát pro někoho větší kvůli dynamickému závěru, ale myslim, že je v pohodě zvládnutelný.

No jak říkám, zatím můžu srovnávat jen s CZ75 a tam je to OK...

Matt007 píše:Je pravda, že momentálně Makarovi nejsou, obvolal jsem několik podniků a bezvýsledně, nakonec jsem sehnal téměř uloženku na inzerát. viz pár stránek zpátky.

Ono snad něco bude...nemám strach, že by jich bylo málo po světě. Ideálně bych rád úplně nepoužitý, tak jako si sehnal Ty...a propo...kolik si za něj dal, jestli to teda není tajné?

Matt007 píše:Makarov je překrásná pistole a pro mě to byla jasná volba. tak přeju ať taky brzy nějaký pěkný kousek seženeš.

Mno, sice zastávám názor, že z Ruska/SSSR sem nikdy nic dobrého nepřišlo a mám k té zemi silnou antipatii, ale zbraně soudruzi dělat uměli, jen co je pravda.
Díky, když mi sedne do ruky a bude se mi solidně střílet, tak do něj jdu...pokud teda bude za slušnou cenu.

to kublajchán:

Ještě jednou díky za nabídku! Nicméně bych rád počkal, až budu mít ZP, aby nebyly problémy na střelnici nebo tak něco. V pondělí mám v plánu sjet na Soukalovu, takže dám vědět, jak to vypadá. Jinak stran počtu patron, myslím, že ta krabička bude tak optimální...možná i spíš méně, protože pokud mi ta pistole nesedne do ruky, tak to nebude mít cenu lámat přes koleno.
btw...na Avimu může víc lidí na jeden palpost bez příplatku?



azavak
Příspěvky: 88

Příspěvek#563 » pát 13. zář 2013, 06:56

Ahoj děcka.Tady se objevil.Zakopl jsem o něj včera.Najednou se objevil.Cena 4 900kč.http://www.armyarms.cz/pistole-e1/2/



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#564 » pát 13. zář 2013, 07:52

Dík za link :twisted: Jojo, oni podle mně nejsou úplně nedostatkové zboží, jen to chce mít trošku trpělivosti. Jakmile budu mít ZP, jdu ho s kublajem vyzkoušet a když mi sedne, jdu do něj 8-)



azavak
Příspěvky: 88

Příspěvek#565 » pát 13. zář 2013, 08:31

No.já bych moc dlouho neváhal.Jestli je to jen náhoda,že se objevit tak se tam moc neohřeje.Mám makarova,nosím hlavně glocka 19,ale mak je hned po něm.Takže je střídam.Miluji glocka, ale na makarova nedám dopustit.



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#566 » pát 13. zář 2013, 09:11

To já bych taky neváhal, ale v pondělí si teprve jdu podat žádost o vydání ZP ;)



azavak
Příspěvky: 88

Příspěvek#567 » pát 13. zář 2013, 10:39

OK.Tak přeji hodně štěstí.Snad tam bude.Myslim že si Tě makarov zasloží Ty jej.

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#568 » sob 14. zář 2013, 09:01

Pánové chci se zeptat jestli doma někdo sušíte s Makarovem? Jakým stylem? uvítám každou dobrou radu a zkušennost. Stačí sušilky? nerad bych ničil úderník tak tipy sem. díky.



Kublajchán
Příspěvky: 171

Příspěvek#569 » sob 14. zář 2013, 09:18

Pokud nemáš love na sušilky, udělej si je z vystřelené nábojnice (zápalku jehlou zevnitř vyštoucháš a dáš tam gumu). Pro jistotu ještě před sušením vytahuji zápalník (hlavně ho nezapomeň dát po sušení zpět!). Opotřebovává se i kohout, takže můžeš dát kousek gumy nebo papíru do místa zápalníku tak, aby kohout neklepl do závěru.
Tím stylem myslíš přesně co ?



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#570 » sob 14. zář 2013, 09:20

Matt007 píše:sušíte s Makarovem?

To znamená co, prosím pěkně :roll: ?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů