Makarov

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#481 » úte 25. pro 2012, 23:01

Cz lze zajistit i s kohoutem na ozubu.



Kublajchán
Příspěvky: 171

Příspěvek#482 » stř 26. pro 2012, 10:28

Raasi : lze Makarova zajistit, když je náboj v komoře a kohout dole. Jen se pak nelekni, až po zmáčknutí pojistky poletí kohout zpět dopředu, je to normální a bezpečné.

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 131

Příspěvek#483 » stř 26. pro 2012, 17:30

Makarova lze zajistit pouze s vypuštěným kohoutem. Při aktivaci pojistky při napnutém kohoutu dojde k jeho vypuštění do přední polohy (pojistka funguje jako vypouštěč kohoutu).
Doporučuji ale pojistku nepoužívat ;)



mmaass
Příspěvky: 97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#484 » stř 26. pro 2012, 23:40

Vojta píše: Doporučuji ale pojistku nepoužívat ;)


Proc pak? :shock:



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#485 » čtv 27. pro 2012, 23:25

Tak dnes jsem se dostal konečně na střelnici, abych provětral mého Maka. Především jsem byl zvědav jak se budou chovat náboje od Bryma z Prahy 5, od italské muničky Fiocchi, 95 GRS, cena 7,90 Kč / ks. Jestli je tam lak proti vlhkosti opravdu nedokážu posoudit, náboj je úhledný, klasický tvar, nemagnetuje, příjde mně nadupanější než SB, přesnost z mých rukou velice slušná, nadměrně nekouří.
Jsem laik, ale spolu s SB ho řadím na první místo, potom Barnaul a Wolf.
Cena je jasná, už to nekoupím, je to moc drahé, ale na zkoušku a do sbírky to splnilo mé očekávání. Stále kupuji v Bearece starší SB za 4,50 Kč / ks.

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 131

Příspěvek#486 » sob 29. pro 2012, 17:14

Podle mně je dostatečnou pojistkou velký odpor spouště při dvojčinném režimu. Nosím makarova s nábojem v komoře se spuštěným kohoutem, odjištěno. Stačí jen vytáhnout a zmáčknout. Pojistku nepoužívám ani pro vypouštění kohoutu.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#487 » ned 30. pro 2012, 01:18

Souhlasím, dělám to taky tak.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#488 » ned 30. pro 2012, 17:06

Taktéž jsem se naučil při nošení nepoužívat pojistku (náboj v komoře, kohout "dole"). Dřív jsem Maka z taktických důvodů nosil zajištěn, ale ustoupil jsem od toho. Nicméně mohl by jsi Vojto uvést důvod, proč pojistku nepoužívat ? Máš s tím nějaké negativní zkušenosti nebo tak něco ? Ptám se jen ze zvědavosti.
Jinak do nového roku všem dobrým lidem vše nejlepší, hodně zdraví, nějakou tu "kačku" a pevnou ruku :D
Georg.



mmaass
Příspěvky: 97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#489 » ned 30. pro 2012, 21:28

Vojta píše:Podle mně je dostatečnou pojistkou velký odpor spouště při dvojčinném režimu. Nosím makarova s nábojem v komoře se spuštěným kohoutem, odjištěno. Stačí jen vytáhnout a zmáčknout. Pojistku nepoužívám ani pro vypouštění kohoutu.


Jo takhle, jsem tomu predtim asi spatne rozumel..jsem myslel, ze
Vojta píše:Při aktivaci pojistky při napnutém kohoutu dojde k jeho vypuštění do přední polohy (pojistka funguje jako vypouštěč kohoutu).
Doporučuji ale pojistku nepoužívat ;)
to myslis, ze je to ,,nebezpecne,, pouzivat pojistlu za ucelem vypusteni kouhoutu.

Georg: Diky, taky se pripojuji k prani! :)

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 131

Příspěvek#490 » úte 1. led 2013, 18:58

to mmaass: Myslel jsem to tak, že je zbytečné nosit makarova s aktivovanou pojistkou, protože spoušť má při spuštěném kohoutu dostatečný odpor. Používat pojistku jako vypouštěč kohoutu mi přijde bezpečné, ale já používám raději palec, tak mi to vyhovuje víc.



mmaass
Příspěvky: 97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#491 » stř 2. led 2013, 17:11

to Vojta: jj, pak mi to doslo jak jsi to myslel. Naprosto s tebou souhlasim.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#492 » čtv 3. led 2013, 00:33

Hele, borci a víte, že PM byl jako první palná zbraň ve vesmíru ? Bylo to 12. dubna 1961. Vyletěl tam s Jurijem Alexejevičem Gagarinem. Teda pokud mne má ruština neklame, tak aspoň zde je o tom zmíňka:
http://www.youtube.com/watch?v=jgNplLtFWgY
3 minuta, 37 sekunda. No která taková zbraň se tím může pochlubit ? :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#493 » čtv 3. led 2013, 15:59

Super video, pravda, že PM byl s Gagarinem v kosmu. Ale ten troják, to je něco, to na zdejším trhu chybí !!!



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#494 » stř 30. led 2013, 22:47

Tak Makarovy se objevily, pražská Beareka, ale cena 5.500 Kč ?
Byl jsem tam minulý týden, to tam ještě nebyly, pokud se tam někdo dostanete, tak prověřte ty pěkné stavy !



mar00
Příspěvky: 101

Příspěvek#495 » pát 1. úno 2013, 11:58

Pokud vím, tak měli jen dva kusy a pěkný stav znamenal celkem pěkný stav, nikoli nestřílenou úloženku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti