Makarov

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Jovah
Příspěvky: 22

Příspěvek#1 » pát 3. črc 2009, 15:31

Zajímavé stránky pro všechny Makarovníky, pokud je už neznají ...
http://www.makarov.com

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 131

Příspěvek#2 » čtv 28. říj 2010, 15:20

Zatím ještě nejsem držitelem zbrojního průkazu, ale již teď hledám ideální zbraň na ochranu života zdraví a majetku, tedy na každodenní nošení. Jak jsem ale tušíl, bohužel je to velice obtížné hledaní. Na první místo jsem postavil spolehlivost zbraně. Vždy se mi líbily zbraně staré a spolehlivé konstrukce, bohužel mé praktické zkušenosti jsou velmi omezené. Nejdříve jsem žongloval s myšlenkou zbraně plné velikosti, ale nakonec jsem si zkusil nosit plynovou pistoli, která i s náboji váží přes jedno kilo, nevadila mi jen hmotnost ale i veliké rozměry pistole, cítil jsem ji výrazně při každém pohybu. Dále vycházím z mé studentské finanční situace a nemohu si dovolit jednu zbraň ma tréning, jednu na nošení na léto, jednu na zimu atd. Logicky jsem se tedy snažil najít zbraň levnou, zároveň ale spolehlivou, odolnou a lépe nositelnou. Konečně jsem po dlouhém období mého dilematu našel zbraň, která se posouvá na místo kandidáta č.1.
Jedná se o Makarov PM, o spolehlivosti jsem zatím slyšel jen samou chválu, odolnost také vypadá dobře, rozměry a hmotnost jsou snad také přijatelné, ráže 9mm makarov (9x18), kapacita osm ran a navíc: Je to zbraň, která mne vizuálně velmi silně přitahuje. Je pohledná, je to kus krásné oceli, většina moderních zbraní mi totiž připadá jako pokroucené plastové housenky.
Chtěl bych tedy jen slyšet názory od lidí kteří mají zkušenosti s nošením zbraní a samozřejmě přednostně názory těch, kteří mají zkušenosti s Makarovem.



Ricardo Gomez
Příspěvky: 2

Příspěvek#3 » ned 21. lis 2010, 12:48

Určitě nezbývá než souhlasit s tvým rozhodnutím.Když jsem se před lety ,coby čerstvý majitel zbrojního průkazu rozhodoval jakou zbraň si pořídím na nošení ,na střílení a pro radost ,tak jsem přemýšlel asi tím stejným způsobem jako ty ,ale v mém případě to vyhrála CZ 75.Byl to (a stále je) krásný kus železa je spolehlivá a střílí tam kam chci já.Nikdy nezapomenu na krásné říjnové odpoledne kdy jsem si jí přivezl domů.A jak šel čas pořizoval jsem si další zbraně.Můj poslední kousek je právě Makarov PM ,je to nikdy nestřílená uloženka z vojenských NZ skladů z datem výroby 1974.Ihned jsem poznal ,že to je opravdu v mnoha ohledech dokonalá zbraň.Neuvěřitelně přesné zpracování ,absolutně nulové vůle ,díky jednořadému zásobníku výborná ergonomie a za její spolehlivost mluví pouhých 26 dílů.A za další ,je to válečník z doby studené války.CZ 75 byla možná moje první ,ale PM je moje nejlepší!

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 131

Příspěvek#4 » stř 24. lis 2010, 17:01

Děkuji ti mnohokrát Ricardo za odpověď (více jsem ti napsal v SZ).
Dnes jsem mluvil s člověkem, který zpochybňoval spolehlivost Makarovu!
Bláhově jsem se domníval, že tento druh dávno vyhynul. Celou dobu, co jsme se spolu bavili o této pistoli, téměř na konci každé myšlenky nadhodil své praktické zkušenosti, že když kdysi z Makarova střílel, tak po každé třetí ráně se mu zasekla vyhazovaná nábojnice v okénku!
Ptal jsem se ho, jest-li pistole nebyla poškozena jaderným výbuchem (a nebo samozřejmě jakýmkoliv obyčejným způsobem), či jest-li nestřílel z exempláře, u kterého zapomněli vyfrézovat výhozní okénko.



Ricardo Gomez
Příspěvky: 2

Příspěvek#5 » čtv 25. lis 2010, 09:43

Tento problém lze pravděpodobně přisoudit špatné laboraci použitého střeliva.Na vině může být samozřejmě i technický stav zbraně a i to ,že může být znečištěná a spaliny blokují bezvadný chod závěru.

Uživatelský avatar
Netrefijev
Příspěvky: 144

Příspěvek#6 » čtv 25. lis 2010, 11:21

Makarova taktéž doporučuji. Co mne nejvíce okouzlilo na PM je jeho pojistka, která slouží zároveň k bezpečnému vypouštění kohoutu. Navíc se dá zbraň zajistit i se spuštěným kohoutem což mi přijde jako hodně bezpečný prvek při nošení náboje v komoře. Odjištění je rychlé pohým pohybem palce a střílet se dá okamžitě díky DA režimu. Velikost zbaně je přiměřená a ne moc velká ani ne moc malá, zároveň její konstrukce je robusní a i když je její životnost oficiálně stanovena na 4 000 výstřelů praxe dokázala že zbraň vydrží daleko více a to až 60 000 výstřelů.

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » čtv 25. lis 2010, 15:24

Při různých pokusech při přebíjení jsem zkoušel s jakým výkonem ještě bude pracovat. Šel jsem s rychlostí až na 160 m se střelou LRN 7,5G. To je cca 96 J. I s tímto výkonem funguje naprosto spolehlivě. Níže jsem si už netroufnul. Rychlost byla měřena na hradlech Chrono.

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 131

Příspěvek#8 » čtv 25. lis 2010, 20:17

Rád jsem si přečetl vaše příspěvky a mohu se tudíž snad právem domnívat, že jsem neoponoval tomu známému nadarmo.
Rád opět slyším pár pozitivních informací o Makarovu. Musím připustit, že Zoufalec uskutečnil zajímavý výzkum, jehož výsledek zní velmi dobře.
Už mám velmi pravděpodobný scénář: Nejspíše si otec mého známého uschoval v šedesátých letech bednu nábojů 9x18, které pečlivě schoval na dno studny. V onen osudný den se mému známému nejspíše zachtělo na střelnici a vzpomněl si na zděděnou zásobu.....Párkrát zapátral bidlem ve studnici a hle, bylo co střílet. Pak už jen sáhl do zásobníku u toalety, vyndal dobře uschovaný Makarov a vzhůru na střelnici.



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#9 » čtv 25. lis 2010, 20:32

musim se pripojit... Makarova mam asi 4 mesice a musim rici, ze je to velice "vojakuvzdorna" vec... neboli "trottelfest" a "idiotensicher".
Bodejt taky ne - v sovetske armade by jinak nevydrzela tak dlouho....

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » čtv 25. lis 2010, 20:40

Ony ty závady s vyhazováním nemusí nutně způsobovat střelivo. Mohl být například poškozený vyhazovač. Vytahovač se na extrakci nábojnice až tak nepodílí. Pevná hlaveň a dynamický závěr je ta nejspolehlivější kombinace. Mám pistoli Taurus PT 22 a ta vytahovač vůbec nemá. Nikdy se jí nekousla nábojnice. Teď mě napadá, jak bude čas, vyzkouším střelbu bez vytahovače.

Uživatelský avatar
Netrefijev
Příspěvky: 144

Příspěvek#11 » pát 26. lis 2010, 06:05

Zoufalec píše:Teď mě napadá, jak bude čas, vyzkouším střelbu bez vytahovače.


Tak to mne opravdu velice zajímá. Doufám že se s výsledkem testů tady podělíš.

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 131

Příspěvek#12 » pát 26. lis 2010, 14:23

Nezbývá než napsat obdobnou reakci jako Netrefijev. Výsledek takového testu by mně také zajímal.
Osobně se domnívám, že absence vytahovače způsobí komplikace, ale pokud se mílím tak budu mile překvapen.

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » pát 26. lis 2010, 16:40

Nepatří to do tohoto vlákna, ale pistole Norinco Olympia ráže 22Lr funguje bez vytahovače naprosto standartně. Zítra vyzkouším Makarova.

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » sob 27. lis 2010, 22:27

Bez vytahovače funguje zhruba na 50%. Nábojnice se spolehlivě nepřetočí do okénka a sekne se v něm. Možná kdyby bylo okno větší?

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 131

Příspěvek#15 » ned 28. lis 2010, 13:59

Rozhodně to není pro Makarova žádná ostuda, vytahovač je běžnou součástí samonabíjecí pistole a je tedy naprosto pochopitelné, že jeho absence způsobí komplikace.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti