Makarov

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#1246 » čtv 27. říj 2016, 14:50

Problémy s plněním jakéhokoliv zásobníku elegantně řeší UpLula, funguje i na Makarova - osobně vyzkoušeno.



Davys
Příspěvky: 1

Příspěvek#1247 » úte 1. lis 2016, 07:21

Dobré ráno, měl bych dotaz. Jsem čerstvý držitel ZP a líbí se mi pro sebeobranu zbraň Makarov PM (proto také píšu sem). Ale než bych si tuto zbraň (třeba neuváženě) zakoupil, byl bych rád, kdybych si ji mohl trochu osahat. Na střelnicích ji běžně nemají, tak bych se rád obrátil na někoho z majitelů této zbraně, zda by mi umožnil se s ní trochu seznámit a vyzkoušet. Jsem z Kostelce nad Černými lesy, ale dojedu samozřejmě i jinam. Náklady za střelnici a střelivo hradím.
Předem děkuji :-)



stafhaf
Příspěvky: 1

Příspěvek#1248 » stř 30. lis 2016, 23:37

Co vše jde zjistit z výrobního čísla pistole?
Vlastním ruskou verzi Maka, po přelouskání azbuky mám výrobní číslo začínající PT **** s ročníkem 1975.

Jinak co jsem tak proletěl lehce tento klub, tak případným zájemcům radím, aby se nebáli i nefunglovek. Pokud je v rozumném stavu, tak se není čeho obávat. Jestli teda není pro Vás priorita naleštěná bouchajda.
Já mám svého Maka asi čtyři roky, kupován z druhé ruky a od té doby jsem jich nabízet na východní straně republiky moc neviděl.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#1249 » čtv 22. pro 2016, 21:37

Poridil jsem si na Makarova pouzdro Falco.Nemate nekdo zkusenosti s timhle pouzdrem?Je tam stelovaci sroubek ale at s tim kroutim jak chci tak tam ta zbran malo drzi.Obratim trochu zatresu a vypadne.Predstavoval jsem si ze to bude drzet podstane vic kdyz to nema jisteni paskem. http://www.falco.sk/e-obchod/puzdra-na- ... -4905.html

Uživatelský avatar
allegro
Příspěvky: 52

Příspěvek#1250 » čtv 22. pro 2016, 22:28

Popravdě nevím, asi bych volil jiné, sám mám podobné opaskové zn. Dasta a to je perfektní, jsem s ním naprosto spokojený. Je tam přezka, ale i bez ní se pistole i při běhu ani nehne.

Uživatelský avatar
Czgunova
Příspěvky: 142

Příspěvek#1251 » úte 27. pro 2016, 10:26

Makarov nebo Ppk??máte někdo oba? Měl jsem Makarova bulhara ale dost střílený,přesný ok. Už je pryč,čekám na rusaka v lepším stavu nebo pepka z ulmu?

Uživatelský avatar
Czgunova
Příspěvky: 142

Příspěvek#1252 » úte 27. pro 2016, 10:35

Ještě dotaz,nosite náboj v komoře?? Je ten plovoucí udernik na 100% ok?

Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 78

Příspěvek#1253 » úte 27. pro 2016, 15:20

Abych přidal trochu do mlýna...

Mám pouzdro DASTA a znovu bych si ho nekoupil. Má sice perfektní klip, který se chytne přes pásek a sundat jde velmi špatně, takže pouzdro drží a určitě se nevysmekne, nicméně pořád mi to chodí po opasku dopředu a samovolně se naklání dopředu/dozadu, tudíž nedrží přesnou pozici a tasení je obtížnější a musíte pistoli za opaskem "hledat". Dnes bych šel do kydexu....i za poměrně vyšší cenu.

Nosím náboj v komoře bez zajištění pojistkou....mechanizmus je pro mě spolehlivý a mám natrénováno tasení (abych se nestřelil do nohy :-) ).

Náboje: SB mi chodí na 50m 0,5m nahoru a do jednoho místa, takže soustřel je velmi dobrý. Maďarské armádní mi na 50m chodí s rozptylem cca 1m do všech stran. Trefit na 50m poppper s armádními je nereálné a s SB to jde vpohodě. Na 15m je přesnost s armádními dostatečná.

A otázka PM nebo PPK ? To je težké... PPK má lepší kvalitu zpracování a střílí lépe,ale má dle mého špatný náboj. PM 9mak je pro mě lepší, i když je to oproti PPK trochu horší. Nosím PM, je to takové ruské kladivo, které mě určitě nezklame, ale to by nezklamal ani PPK :-) težká volba..... všechno je to subjektivní.

Tak střelbě zdar a rukám klid ....

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#1254 » úte 27. pro 2016, 17:30

Czgunova píše:Ještě dotaz,nosite náboj v komoře?? Je ten plovoucí udernik na 100% ok?

PM je ideální pistole pro nošení náboje v komoře. Ten plovoucí úderník je naprosto v pohodě ;)



Milan100
Příspěvky: 421

Příspěvek#1255 » úte 27. pro 2016, 19:11

sunny-x: taky mám pouzdro s klipem(pro jinou malou krátkou) a klip jsem musel upravovat aby seděl na opasku natěsno, jinak je opravdu pouzdro blbě použitelné, spíše nepoužitelné. Úprava byla docela náročná, ale už je to mnohem lepší(použitelné). Nakonec jsem skončil u Dasty s dvěma poutky a to sedí naprosto dokonale. Jen se musí provlíkat.
CZgunova, Georg: taky bych se přidal k otázce pádové bezpečnosti zbraně s inerciálním - plovoucím zápalníkem. Nevím jestli by nebylo vhodné na to založit nové téma, ale já bych to chtěl vysvětlit více po technické stránce(něco málo tuším ale nestačí mi to), jak to funguje a čím je dosaženo té 100% bezpečnosti. Jak funguje blokace zápalníku vím, jak funguje plovoucí zápalník jsem nikde nenašel (doufám že nejde jen o moji chybu vyhledávání) ale kromě ujištění že ze zbraní mohu klidně mlátit o beton nic jiného technického.

Uživatelský avatar
Czgunova
Příspěvky: 142

Příspěvek#1256 » úte 27. pro 2016, 19:58


Uživatelský avatar
Czgunova
Příspěvky: 142

Příspěvek#1257 » úte 27. pro 2016, 20:13

Tohle bych bral ,jednoduché účelné...
https://m.youtube.com/watch?v=xjWfPgbv6Xg

Uživatelský avatar
Czgunova
Příspěvky: 142

Příspěvek#1258 » úte 27. pro 2016, 20:23


Uživatelský avatar
Czgunova
Příspěvky: 142

Příspěvek#1259 » úte 27. pro 2016, 20:32


Uživatelský avatar
Czgunova
Příspěvky: 142

Příspěvek#1260 » úte 27. pro 2016, 20:33


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti