Makarov

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#1261 » úte 27. pro 2016, 20:50

To jsem rad ze jsi to sem dal.FAB pouzdro pro levaka jsem schanel.Dovedl by mi nekdo vysvetlit jakej je v tech dvou rozdil?

http://www.ebay.com/itm/FAB-Defense-SCO ... 2671713823

http://www.ebay.com/itm/FAB-Defense-SCO ... 2671713823



tmo
Příspěvky: 1

Příspěvek#1262 » úte 24. led 2017, 01:11

Jednoduše řečeno, první je bez pojistky (jen tasíte), druhé s pojistkou (nutno domáčknout pojistku).

Uživatelský avatar
Czgunova
Příspěvky: 142

Příspěvek#1263 » stř 25. led 2017, 16:18

Jj.na stránkách fabdefens to jde hezky vidět i tam je popis.

Uživatelský avatar
Czgunova
Příspěvky: 142

Příspěvek#1264 » stř 25. led 2017, 16:21

Máte někdo zkušenost s ex Makarovem - Baikalem MP 71, je to v 9mm br. ?
Vypadá že je to navenek stejné jak "makaron" jen ta změna ráže ?díky



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#1265 » stř 25. led 2017, 19:48

Neni duvod to kupovat kdyz jde sehnat original v 9M ktery je vykonnejsi.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#1266 » stř 25. led 2017, 21:57

Asi tak, kupujte dokud jsou, nebudou.



palko
Příspěvky: 5

Příspěvek#1267 » ned 12. úno 2017, 09:47

Dobrý den,chci se zeptat majitelů Makarova,kde máte na zbrani vyražené zkušební značky? Mám možnost koupit rusandu a znaky jsou v místě výhazového okna(dle majitele)-na rámu zbraně,kde je zalisovaná hlaveň. Moc dobře to vidět nešlo a lupu jsem neměl. Jediné co jsem tam viděl je 9X18 a něco nečitelného.



ptarmigan
Příspěvky: 38

Příspěvek#1268 » ned 12. úno 2017, 23:36

U mne zleva na komoře - lvíček + CIP N.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1269 » pon 13. úno 2017, 12:04

Na mým rusákovi jsou značky 3 - bohužel ani s lupou nepoznám s jistotou co to je, neb ten co to dělal bouchnul pro jistotu 2-3x to samý na jednom místě, takže je to dost maglajs (nejvíc to ale připomíná lva v písmenu N a vedle číslovka 14)
K umístění - 2 jsou viditelné na těle a závěru na pravé straně poblíž kohoutu, 1 je vyražená ještě přímo na hlavni také z pravé strany.



palko
Příspěvky: 5

Příspěvek#1270 » pon 13. úno 2017, 19:12

Tak koukám,že to má každý někde jinde. Na pravé straně závěru u kohoutu (asi jako mikymoto)je cosi vzdáleně podobného
lvíčku,ale bez roku a na pravé straně náb. komory ve výhazovém okénku je taky cosi jako část značky a roku ,ale je to raženo na kulaté části a tak jaksi je tam půlka značky a roku. Tak teď babo raď. Jinak díky za odpověd ia pěkný večer. Palko

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#1271 » pon 13. úno 2017, 21:01

Mám to jako Mikymoto, plus (na těle poblíž kohoutu) něco jako "BVS".



palko
Příspěvky: 5

Příspěvek#1272 » úte 14. úno 2017, 19:16

Tak to"BVS" tam,je taky,akorát jsem na netu nenašel,čí značka to může být.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1273 » úte 14. úno 2017, 20:06

No tak někteří dovozci a prodejci zbraní si na jimi dodávané zbraně razí vlastní značky - nemůže to bejt teda značka tohoto obchodníka ? http://www.bvs.cz/index.html

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#1274 » stř 15. úno 2017, 08:49

Závěr:
levá strana zhruba uprostřed (před "rýhovaným" zdrsněnim) - pouze výrobní číslo.
pravá strana závěru vzadu (u kohoutu) - nějaké vrypy o kterých by se dalo hodiny polemizovat a dohadovat, zda jsou způsobeny razidlem nebo šrámy způsobené používáním

Komora (s rámem) bráno ve směru od komory k ústí:
vyrazena značka - písmeno "N" a na něm "lvíček"
pod značkou je vyražena číslovka 1 a vedle ní, ale o dost níž asi druhá "jednička" (ale ta je dost ošoupaná, takze je špatně k přečtení. Patrně toto číslo 11 mělo vyjadřovat rok nové tormentace v ČR.
Pod tímto celým je vyraženo "C 2"
Toto celé je na "prstýnku" hlavně u komory a na rámu, do něhož je zalisovaná hlaveň (v podstatě v místě nábojové komory - tedy ještě před vratnou pružinou) o označení "9X18".
Za timto označením je mírně šikmo nahoru vyraženo "BVS"

Rám samotný:
pravá strana - nic
levá strana - za tlacitkem záchytu závěru je vyraženo výrobní číslo, v řadě hned za ním je vyražen znak podobný znaku "relikvie smrti" z Heryho Potra (kruh s trojúhelníkem a čárkou uprostřed) a za tímto znakem je vyražen rok výroby. Za rokem výroby je něco v kruhu. Možná písmena. "AC", nebo něco jiného, vzhledem k velmi špatné kvalitě ražby se můžeme jen dohadovat. Za tímto znakem je ještě jeden, ale z tohoto znaku je vidět jen "X" s částí oblouku. Tedy opět jen dohady.

Zbraň kupovaná na konci roku 2011, takže to číslo "11" pod tormentačním lvíčkem u komory bude asi odpovídat roku schválení zkušebny v ČR.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#1275 » stř 15. úno 2017, 09:29

Oprava a doplnění:
Rám, pravá strana - vzadu u kohoutu je špatně, ale přeci vyražen "lvíček na písmenu N" (původně jsem napsal, že tam nic není)

Takže vzhledem k umístění dvou, patrně stejných značek nad sebou - rám + závěr (o této značce na závěru jsem se původně zmínil, ze by se o ní dalo dlouho diskutovat) - v zadní části zbraně lze usoudit i k podobnosti tvaru, že se jedná o značku "Kusové ověřování zbraní s drážkovaným vývrtem, povinná zkouška bezdýmným prachem".

Materiál této zbraně je dost houževnatý, takže se nelze divit špatně vyraženým nebo přeráženým značkám.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host