Makarov

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


chacal
Příspěvky: 17

Příspěvek#1411 » sob 12. led 2019, 20:38

Prosím o radu, dají se bezproblémově použít (zaměnit) zásobníky z PM 63 r. 9mm Mak. do pistole do Baikal MP 71, ráže 9mm Browning?
Zvažuji, že bych si je po čase Makarova zase koupil, ale jde mi o tu ráži 9mm Brow., kvůli přebíjení. A zásobníky (pružiny) na 9mm Brow jsem nikde neviděl. Díky za odpověď.



Brit
Příspěvky: 16

Příspěvek#1412 » čtv 7. úno 2019, 21:03

chacal píše:Prosím o radu, dají se bezproblémově použít (zaměnit) zásobníky z PM 63 r. 9mm Mak. do pistole do Baikal MP 71, ráže 9mm Browning?
Zvažuji, že bych si je po čase Makarova zase koupil, ale jde mi o tu ráži 9mm Brow., kvůli přebíjení. A zásobníky (pružiny) na 9mm Brow jsem nikde neviděl. Díky za odpověď.

Mám ten samý případ. Potřeboval jsem náhradní zásobník do Baikal, r. 9 mm Br. Zásobník z 9 mm Makarov tam normálně zasunout jde. Na pohled je i stejný. Má jen malinko jinak rozvržené otvory, kterými jsou vidět pružiny uvnitř, ale to by snad nemělo mít vliv. Zkoušel jsem pistoli nabít, normálně si vzala z nového zásobníku náboj a při opětovném natažení závěru si přebila. Bohužel při střelbě jsem ještě nezkoušel, ale myslím, že s tím nebude problém.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#1413 » pát 8. úno 2019, 09:55

Čo sa týka vývodiek zásobníka a podávača, nemal by byť rozdiel medzi nimi pri určení 9mmBrKr a 9mmMak. Pokiaľ majú zásobníky zhodné vonkajšie rozmery a otvor pre záchyt, nebude problém. Viď napríklad použitie rovnakého zásobníka v CZ vz. 82/9mmMak a CZ 83/9mmBrKr.



Brit
Příspěvky: 16

Příspěvek#1414 » čtv 14. úno 2019, 14:03

Tak ještě jednou k tématu záměny zásobníku z makarova 9 mm r. Makarov do Baikalu 9mm Browning: již 2 x jsem s tím byl na střelnici a bez problémů. Takže lze zaměnit a používat :)



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1415 » pon 18. úno 2019, 09:55

to Heki:
Ruskou pažbičku s vypouštěním potvrzuji. Sice na PM z roku 1954 (1. výrobní provedení podobně jako Walter PP) vypadá zvláštně ale sedne i tam a úchop i funkce (včetně ceny) naprosto perfektní.
Jenom při nasazování je třeba velké trpělivosti a nepomáhat si násilím, protože sedí naprosto precizně natěsno bez vůlí. Fab Defens v tomto srovnání bohužel ..... bez komentáře.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#1416 » pon 18. úno 2019, 19:52

Tak Fab Defens je na Makarovi úplně super. Ani po několika letech žádné vůle, funkce beze změny, bez nutnosti cokoliv dotahovat, upravovat.... Prostě bezúdržbová záležitost. Úchop je proti originálu 100 a 1. Vzhledem k několikaletému prověření a kvalitě mohu Fab Defens jen doporučit.



Brit
Příspěvky: 16

Příspěvek#1417 » stř 21. srp 2019, 07:06

Po více, než půl roce bych tedy k Makarovu napsal nějaké své poznatky, snad to někomu pomůže např. při rozhodování ke koupi jako první zbraně.
Makarov je moje první zbraň, konkrétně se jedná o verzi IJ70-17A v ráži 9 mm Browning, made in Russia. Za těch půl roku jsem vystřílel cca 1000 nábojů a absolutně bez selhávky. Ke své hanbě mohu dodat, že ne po každém střílení jsem čistil.
Zatím jsem měl v podobné kategorii možnost střílet z Glocku 43x a CZ 75D, přičemž se mi subjektivně Makarov jeví, jako velmi přesný a oproti výše uvedeným zbraním méně kopal. Je však potřeba dodat, že obě zbraně, se kterými srovnávám, jsou v ráži 9 mm Luger.
Makarov se velmi dobře nosí. V zimě jsem nosil v klasickém pouzdře na opasku, v létě nosím ve vnitřním pouzdře a prakticky není vidět.
I po té době se mi pistole pořád líbí a "potunil" jsem ji střenkami od Fab Defense, se kterými lépe padne do ruky. dále jsem dokoupil náhradní zásobník, který pocházel z kalsické ráže 9 mm Makarov, ale bez problémů jej lze použít i pro moji verzi. Líbí se mi i jiné zbraně, pořád po nich pokukuji, ale pravděpodobně i po koupi nové zbraně, tuto neprodám. Za mě tedy spokojenost a koupě nelituji.



mak68pm
Příspěvky: 2

Příspěvek#1418 » čtv 7. kvě 2020, 18:19

Zdravím všechny fanoušky a majitele Makarovů. Chtěl bych se zeptat, jestli je normální, že po nabití náboje do komory, má zápalník v zápalníkové komoře stále asi 0,5mm vůli. Ptám se proto, že mám poměrně dost selhačů, což mě docela rozčiluje, protože jedním z hlavních důvodů proč jsem si ho pořídil, byla jeho vychvalovaná spolehlivost. Po úplné rozborce jsem na jiný důvod, proč k nim dochází nepřišel. Můj Makarov je z roku 1968, ale byla to uloženka v top stavu. Na netu jsem nenarazil na jediný podobný případ, takže budu vděčný za jakoukoli radu. Předem díky.



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#1419 » úte 2. čer 2020, 11:18

Dnes jsem se stavoval pro náboje a prohlédnul jsem si Makarovy, které prodejce nasklasnil z poslední dodávky do ČR, docela mě překvapil u všech 3 ks, co měl skladem souměrný hladký chod spoustě s konstantním odporem. Na místě porovnáno se dvěma pistolema ČZ (new edition a nejaký compact, oboje nové) a drhly obě. Kdyby někdo chtěl Makarov, tak asi dobrý kup, obě se zdály, ze jsou ve minimálně použité. No, nepotřebuju to, ale chvilku jsem popravdě váhal.
Mám zkušenost s jedním makarovem, co má kolega a tam je spoušť násobně horší, ale nevím, jestli do toho nehrabal...



Heki
Příspěvky: 64

Příspěvek#1420 » pát 3. črc 2020, 13:23

http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/456283-makarov/

Nevíte někdo, co to je za Makarova?? Píše výroba Bulharsko, je ve stříbrném provedení (což existovalo), ale podle přejímací značky na těle je to Rusák (???) I tvar lučíku je zvláštní.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1421 » pát 3. črc 2020, 14:53

Těžko říct, až takovej odborník nejsem. Ale pár fotek Makarovů s obdobným lučíkem se na netu dohledat dá - třebas TU
https://arsenalfctransfernewsnow.blogsp ... karov.html

A proč je na závěru "made in bulgaria" a na rámu značka Tuly, to fakt nemám šajn. Každopádně je hodně divnej ten rok 1968 na rámu, když oficiální začátek produkce Makarovů v Bulharsku je rok 1975. Možná Bulhaři bouchali dohromady z dodávanejch rámů z ruských zásob?



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#1422 » pát 3. črc 2020, 14:59

Spíš je to celé repas, možná poskládáno z více kusů.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#1423 » pát 3. črc 2020, 16:24

Bulharsky Makarov ve stribrne vypada takhle

Obrázek



StlMakGuy24
Příspěvky: 1

Příspěvek#1424 » pon 6. črc 2020, 19:03

Jsem sběratel Makarov z USA. Omlouvám se za špatný překlad. Pistole nahoře je směsí sovětských vojenských (Izhvesk) a bulharských komerčních (Arsenal) dílů.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1425 » úte 7. črc 2020, 15:25

Jéje, kolega z USA opravil správně, je to značka Izhevsku a ne Tuly, jak jsem psal nahoře. Každopádně i když skládačka, tak na stejných číslech rámu a závěru. Možná jako kuriozita pro sběratele? :D
Na nošení a střílení to vliv mít nebude.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host