Makarov

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií
Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#511 » čtv 30. kvě 2013, 17:48

S Wolfy je to možné a možná i s jinými, ale já mám přístup pouze k S&B, takže proč toho nevyužít :) Jsem se prostě té značce nějak upsal :lol:
Samozřejmě nechci zde rozpoutávat diskuzi, které náboje jsou lepší a které horší. Obecně jsou všechny dobré. Až na ty české vz. 82, které ničí našim Makarovům vývrt :evil:
Protože se závěr natahuje ztěží oproti jiným pistolím, já nosím zásadně náboj v komoře a nějaké to rychlé natahování proto netrénuji.



mmaass
Příspěvky: 97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#512 » čtv 30. kvě 2013, 20:34

Zdravim ve spolek..chtel jsem se vas tu optat..jen me hlavne neukamenujte :)
Uvazuji o tom, ze prodam sveho Mazlika.. ma nastrileno bud 350 nebo 450 kousku jak jinak pouze tovarnim strelivem (prevazne Barnaul a SB). Kupoval jsem ho v BVS jako ulozenku asi pred 1,5 rokem. Zbran byla minimalne nosena, jsou k tomu 2 zasobniky (jeden nikdy nebyl pouzitý). Jedno vnitrni pouzdro DASTA a jedno klasicke, tez od DASTY.

Kdyz to cele shrnu do par slov..tak je ta zbran jeste v lepsim stavu nez jsem ji kupoval v BVS, jelikoz je aspon trochu zabehla po tech nekolika stovkach vystrelu :)

No a abzch se dostal k tomu na co jsem se chtel zeptat. Za kolik si myslite, ze by bylo vhodne ji prodat (jestli se pro prodej opravdu rozhodnu...uvazuji o tom uz totiz asi 2 mesice :cry: )
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Luca_69
Příspěvky: 35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#513 » čtv 30. kvě 2013, 20:49

To je fakt škoda prodat. :|



Kublajchán
Příspěvky: 171

Příspěvek#514 » čtv 30. kvě 2013, 20:55

To si neměl psát (představ si, že na tebe letí ode mě kámen, spíše kameny a pěkně velký :lol: ). Když už se rozhodneš ho prodat (fakt škoda), prodával bych ho tak za 5000 (normálně se dal sehnat okolo 4000, ale teď je to nedostatkový zboží).



mmaass
Příspěvky: 97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#515 » čtv 30. kvě 2013, 20:58

Je to srdcovka, proto uz to zvazuji tak dlouho a porad nejsem rozhodlej :oops: ale jedna zbran musi z domu budu si porizovat dlouhou zbran (zena je nekompromisni, mam od ni povoleni jen na omezený pocet zbrani a dlouhe zbrane se mi prodavat nechce a z kratkych mam jem Maka)

A tem kamenum co me ted padaji na hlavu se vuuubec nedivim :cry:

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#516 » pát 31. kvě 2013, 05:22

Běda mužům, kterým vládne žena ! I ode mne letí jeden (víc ne, podobné rozhodnutí znám, ale u mne hrálo roli více faktorů) pomyslný kámen :D
Co se týče ceny, tak zde bych započítal pořizovací náklady, přidal opotřebení (byť minimální, ale prodáváš bazarovou, nikoliv novou věc - ikdyž po zaběhnutí) a přihlédl k současné poptávce. Dále bych zohlednil to, že za určitou cenu již není nikdo ochoten jít.
A ještě něco - leží ti doma a chleba nežere. Pokud z něj nebudeš střílet, žádnou jinou investici nevyžaduje. A navíc jej můžeš použít k sebeobraně či dennímu nošení. Tu dlouhou ne.



mmaass
Příspěvky: 97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#517 » pát 31. kvě 2013, 05:42

Doma zena nevladne, jen mame v urcitych vecech dohody.

Zbran s sebou nenosim, mam v kapse jen nozik..krajim si jim v praci jabka :D

A na sebeobranu domova mam jine kalibry :twisted: i kdyz doufam, ze to nikdy nebudu muset vyuzit :!:



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#518 » pát 31. kvě 2013, 09:35

Zpátky k Makarovu!



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#519 » úte 4. čer 2013, 23:19

Kupoval jsem ho taky v BVS, za 4.100 Kč, ale pokud nemáte doma žádnou jinou krátkou zbraň, tak bych se rozhodně s manželkou dohodl o tom, nechat si ho z důvodu obrany, ale je to tvůj boj, já bych svého zánovního Maka nedal ani za 6 !

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#520 » stř 5. čer 2013, 06:02

V BVS za 4.100,- ? Já za něj u jednoho skoro místního prodejce dal tu samou částku. Asi v BVS také nakupuje, ale že by si nepřisadil ? Patrně nějaká kartelová dohoda prodejců :lol: Jinak jej mám na komoře také značen BVS.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#521 » stř 5. čer 2013, 23:44

Leden 2012, BVS Praha, totální uloženky, ty zbraně nestřílely, vybírat nebylo co, všechny r.v. 1971, prostě OK. V ceně 4.100 Kč, pistole, multifunkční vytěrák, 2 x zásobník, vše značené, originál kožené zánovní pouzdro, lepenková krabička, no nekup to ? Ale už jsem to dříve tady psal.



jankytara
Příspěvky: 5

Příspěvek#522 » čtv 11. črc 2013, 22:16

Pridam jednu negativni zkusenost. U Maka se po cca 1500 ranach (kupovano jako ulozenka) vybrousila vlivem casteho pouzivani vypoustece kladiva drazka do tela zbrane (okoli co drzi kladivo) a v dusledku toho prestalo vypousteni fungovat.

Na funkci zbrane to vliv nema. Mozna je to vada konkretniho kusu (neverim ale, ze by material tela zbrane byl mekci nez material vypoustece), presto bych doporucil vypoustet spis rucne a moc tudle soucastku nenamahat. Pohledal jsem na anglickych forech a nekteri uzivatele se zminuji, ze po castejsim pouzivani decockeru vypousteli i s nechtenych vystrelem...

Pokud s touto vadou mate nekdo zkusenosti, podelte se.

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 131

Příspěvek#523 » čtv 11. črc 2013, 22:26

Tak já vypouštím přes palec, bez vypouštěče, nikdy jsem tomu vypouštěči nevěřil. Ale možné by to samozřejmě bylo. Materiál pojistky/vypouštěče klidně může být z tvrdšího materiálu. Ještě jsem o tom tedy od žádného delší dobu makaužívajícího neslyšel.
Rozhodně to ale není žádná kritická záležitost (tedy rozhodně ne pro toho, kdo se na vypouštěč nespoléhá :) ).

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#524 » čtv 11. črc 2013, 23:18

Tak ten můj už má nastříleno zhruba necelou tisícovku (po zhruba 200 jsem to přestal počítat :D ), ale žádnou závadu jsem zatím také nepozoroval. Asi to bude tím, že také vypouštím přes palec a pojistku nechávám víceméně v nečinnosti. Tím jej šetřím a tím pádem se na něj mohu spolehnout :D . No ale teď vážně, já jej opravdu nepoužívám a pokud možno, vyhýbám se i cvakání naprázdno i při rozebrané zbrani při čištění - myšleno se sundaným závěrem. Jsem toho názoru, že se zbraní se má "cvakat" jen když je složená, nabitá a jsou v ní náboje (tedy na střelnici). Občasné (ale opravdu jen občasné) "cvaknutí" bez nábojů zbrani zas tolik neublíží (bráno v podstatě všeobecně), ale nic se nemá přehánět.

Jo a když jsem u té střelnice, tak jsem zapomněl na svůj další příspěvek ohledně praktických zkušeností s Makem. Byl jsem si v neděli zastřílet a zkoušel jsem si tu svou "obranku". Pak jsem si vzpomněl, že bych mohl vyzkoušet, jak se z Maka střílí i při špatném úchopu. Tedy nikoliv ústím hlavně směrem proti mě, ale jednoruč, přičemž jsem narovnal malíček a prsteníček střílející ruky a zbraň držel v podstatě jen palcem a prostředníčkem. Ukazováčkem jsem mačkal spoušť. Kupodivu to nebyla zas tak hrozná střelba a natěch pár metrů (cca 6) jsem byl schopen zasahovat papír o velikosti A4. Pak jsem držení pistole "vytunil" tím, že jsem narovnal i prostředníček a zbraň v dlani přidržoval jen palcem a spoušť mačkal jen ukazováčkem. I při tomto stupidním držení jsem byl ještě schopen na vzdálenost cca 6 metrů opakovaně zasahovat IPSC terč. Zpětný ráz sice nebyl tak "pěkný" jako při plnohodnotném držení, ale zbraň se ještě relativně fpohodě dala udržet v ruce. Pro mne osobně to nebyl nijak zvlášť velký výkon tu pistol udržet tímto způsobem v jedné ruce, ale upozorňuji, že jsem takto testoval Makarova ve svých rukách, které jsou zhruba středně velké, moje váha je lehounce nad 100 kilo (takže nějaký ten zpětný ráz vzhledem k mé váze lehce ustojím :D ) a se střelbou z pistole již mám více jak 10 let nějaké zkušenosti. Dále byla střelba vedena v podstatě v kryté střelnici, kde je místo jen pro jednoho střelce, takže jsem nestřílel mezi ostatními, ale sám - eliminace případného zranění okolostojících osob.

Dále jsem zkoušel střílet jednoruč, ale tentokrát jsem spoušť mačkal prostředníčkem a ukazováček jsem měl natažený dopředu a mírně opřený o závěr. Očekával jsem závady, tak jak je to občas popisováno (možná nejen) u střelby z W. PP nebo PPK - při brždění závěru tento nedoběhne úplně dozadu, čímž dojde k nepodání náboje, příp. k jeho vzpříčení a pod., ale u Makarova se nic takového nestalo. Makarov střílel a fungoval bezproblémů a to opakovaně. Je však možné, že tlak mého prstu byl možná slabší, nicméně 9mm Makarov je poslední nejsilnější náboj, který je používán u pistolí s dynamickým závěrem a má tedy relativně slušný výkon, ale i tak bylo zajimavé zjištění, že na mírné přibrždění závěru není zas tak náchylný.

Jestli se mi to podaří (hlavně jestli si vzpomenu), zkusím to příště nějak zdokumentovat :D



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#525 » čtv 11. črc 2013, 23:42

Já mám zkušenost při střelbě z mého Maka, na rozdíl od jiných pistolí, že musím pistoli držet opravdu pevně, a pak je střelba naprosto přesná !
S ledabylým držením je střelba opravdu velice nepřesná, nevím, jestli to je pouze můj subjektivní názor, ale třeba CZ 75 držím v rukou úplně volně.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů