Makarov

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#46 » sob 29. říj 2011, 14:32

Ta cena je opravdu dobrá.U nás jsou od 4 500 - 5 000 kč.Jak u kterého prodejce.Nechci se pořád opakovat,za tak kvalitní pistoli je ta cena opravdu bezva.Vím ceny nábojů by mohly být nižší.
Ale když vezmu ceny jiných nábojů ( ráží ),tak cena náboje Makarov maličko kolem 5 kč,ještě jde.
Jinak jsem zvědav jak u nás budou ty Barnauly za 4,30kč.Myslím že půjdou brzy s cenou nahoru,s ohledem na to,že u nás chtějí za nové SB 6,30kč. Ho..da zlo..jský.



anton
Příspěvky: 37

Příspěvek#47 » pon 31. říj 2011, 21:33

Tak ho mám konečně zaregistrovaného, u nás je to na počkání. Hned jsem šel na nejbližší střelnici vystřelit pár desítek nábojů. Dal jsem si terč na 25 metrů a vždy jsem ho teda trefoval, později už většinou jen do černého. Ale to ti o té pistoli nic neřekne, já předtím v životě z pistole střílel jen 2x (ČZ 83) a to ještě dohromady max do 20 nábojů na kurzu na zbroják a pak při praktických zkouškách (vše na 10m) :D Musím hodně trénovat :?



Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#48 » pon 31. říj 2011, 22:20

Ano chce to trenovat.Sám píšeš že to později šlo do černého.Už jsem to tady psal.Zkus zelený terč na 15 metrů.Až tam budeš sázet desítky,tak si dej terč o něco dál.Nespěchej Uvidíš že skončíš na dvaceti pěti metrech,a zásahy budou převážně v desítkách.Takhle to aspoň dělám já,když si pořídím jinou zbraň.



anton
Příspěvky: 37

Příspěvek#49 » úte 1. lis 2011, 15:07

Ano jistě, asi jsem měl začít s bližšími terči, ale na druhé straně je jasné, že tato zbraň nebude zrovna to úplně pravé na mířenou střelbu. Chtěl jsem prostě vědět jak na tom bude na tu vzdálenost, jestli je tam možné ještě řešit nějakou přesnost. Dost pochybuju, že by někdy ty zásahy na 25 metrech byly v desítkách ...



Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#50 » úte 1. lis 2011, 18:45

Věř že ano.I když jsem 15 let střílel závodně,nejsem žádný zázračný střelec. s Makarovem mám nejlepší úspěch - ze sta možných na zelený terč,25 metrů,99 bodů.To byla mířenka na 10 ran.Ano plus 3 nástřelné.Později se změnila pravidla.Pět nástřelných a 15 ran.Nejlepší výsledek ( můj ) 146 bodů.Makarov na to má!!!



mmaass
Příspěvky: 97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#51 » úte 1. lis 2011, 19:50

Zdravim, tak pred tydnem jsem podal zadost o vydani ZP a NP, za 3 tydny by melo byt hotove. A pak muzu utikat a konecne si poridit mazlika (mam na mysli samozrejme PM) :D . Uz se mi libi asi 10 let, ale nejak jsem se nikdy nedokopal k tomu abych udelal zbrojak. Chtel jsem se zeptat, zdaby jste mi nedoporucili nejakeho prodejce v Praze a okoli (dejme tomu do 100 km), ktery je slusnej, ma ulozenky, a nechal by me v klidu si pred koupi zbran prohlidnout..mate nejaky tip?



anton
Příspěvky: 37

Příspěvek#52 » úte 1. lis 2011, 20:22

2Bruno:
Dobře, vidím, že máš zkušenosti, nechám si poradit. Teď bude ovšem pro mě klíčové sehnat dost střeliva za rozumnou cenu. Peněženku taky nemám bezednou ... U nás na ostravsku to pod 5,20 Kč za náboj nejde :?
2mmaass:
Myslím, že vůbec nebudeš mít problém, pokud seš z Prahy, tak bych v prvé řadě zkusil Beareku (sám jsem jednu chvíli uvažoval, že bych tam skočil, ale pro mě velká dálka), mají tam i střelivo za 3,90 Kč. Ale těch obchodů, kde PM prodávají, je tam mnohem víc ... Prohlédnout zbraň tě snad nechají všude.



mmaass
Příspěvky: 97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#53 » úte 1. lis 2011, 20:41

2Anton
No ono to neni tak jisty s tim prohlizenim. Zkusil jsem se zastavit minulej tyden u dvou prodejcu, jeden byl z mensiho mestecka asi 30 km od Prahy (mel jsem tam pracovni cestu tak jsem se stavil) a druhy prodejce byla Brymlova (Praha 5-Andel)..a s tim prohlizenim teda nic moc :oops: V tom ,,mestecku,, jsem rekl, ze budu mit za cca 3 tydny ZP a ze bych se chtel podivat na zbran, jako odpoved jsem obdrzel, ze co na ni chci videt je to typicka ulozenka (osobne nevim, co je mysleno typickou ulozenkou) takze tam neni nic k videni a ze by pro ni musel do vedlejsi mistnosti do skladu (a to se mu evedentne nechtelo), tak jsem mu podekoval a odesel. U Brymlove to dopadlo tak, ze tam ji meli v komisnim prodeji, ale vypadala slusne, tak jsem prodjce pozadal zda by mi ji neukazal. Dal mi ji do ruky, ale kdyz jsem natahl zaver, ze se chci kouknout do hlavne, tak se na me podival jako na deb..a natahl ruku pro zbran, tak jsem mu ji podal (do hlavne jsem se tak ani nepodival) podekoval a sel :) ..takze s tou prohlidkou to tak jednoduche asi nebude. Hlavne, ze kdyz se mi ta zbran zalibi tak nemam vubec problem za ni nechat pozadovanou zalohu a vyzvednout ji az budu mit ZP a NP. Proto jsem rikal, ze se pokusim poptat lidi na foru abych nemusel behat po cele Praze a skouset stestinu :)



anton
Příspěvky: 37

Příspěvek#54 » úte 1. lis 2011, 21:01

No, pistoli bych bez toho, abych se podíval do hlavně určitě nekupoval ... Jinak u tebe asi tu hlavní roli hrálo to, že jsi rovnou řekl, že ještě nemáš zbroják.
Já třeba u prodejce sám zbraň nerozebíral, ale řekl jsem si, že se chci podívat dovnitř a ten mi ji ochotně rozebral. Na zbroják a nákupku se mě ptal až ve chvíli, kdy jsem řekl, že ji beru.
Uloženka a uloženka je rozdíl. Někdy je to opravdu nepoužitá zbraň, to asi poznáš jedině podle černění. Uloženku, co jsem kupoval já, ta už mírné znaky použití vykazuje, na druhé straně není úplně "ztuhlá" jako ta nepoužitá (spousta lidí si pak stěžuje, že nemůže natáhnout závěr). A pro mě jako pro úplného začátečníka je to asi lepší.
Z těch prodejců zkus teda ještě Beareku a rovnou se mě tam, prosím, zeptej, jestli jsou schopni posílat příslušenství, případně střelivo poštou ;)



mmaass
Příspěvky: 97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#55 » úte 1. lis 2011, 21:19

To je mozne, ze to bylo tim, ze jsem rekl, ze jeste nemam vydanej ZP :roll: , takze asi jak to vypada opravdu vyzkousim tu Beaureku, jelikoz cena tech naboju je opravdu slusna, otazkuje ale jejich kvalita ;) . Zeptat se na to samozrejme muzu, ale bojim se, ze s tim strelivem to neprojde :D

Uživatelský avatar
allegro
Příspěvky: 52

Příspěvek#56 » úte 1. lis 2011, 22:34

Tedy chlapci chlapci :roll:, střelivo, které je prodejné pouze majitelům zbrojních průkazů, není v žádném případě možno zasílat poštou, to Vám tedy garantuji, nicméně jsem rád, že se další a další střelci rozhodují pro Makarov PM, správná volba!



mmaass
Příspěvky: 97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#57 » stř 2. lis 2011, 07:25

Jen jeste natrefit na dobrej kousek :)



Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#58 » stř 2. lis 2011, 10:58

Prodejci který není ochoten mi zbraň rozebrat ( rozborku ),bych řekl ať si jí strčí do pr.ele.
V Praze určitě nebudeš mít problém s výběrem.Máš počítač.Solidní prodejci mají webovou stránku.
Zašli jím dotaz.Napiš že si jí chceš prohlédnout, a že požaduješ rozborku.Tu ať udělá prodejce.
Klidně napiš,že když pistole bude OK,necháš mu zálohu,a příjdeš si pro ní až budeš mít zbroják.
Měl bys mít také možnost výběru z více kusů.To ale není podmínkou,pouze v případě že je zbraň
očividně třeba odřená,nebo se Ti na ní něco nezdá.Moje rada...soustřeď se nejdřív jak celkově vypadá.Potom zkus stranové vůle závěru.S pistolí kterou držíš v ruce klepej sem tam ve vzduchu a poslouchej,jestli něco nerachtá.Myslím tím enormě,protože může vydávat trochu hluk plovoucí zápalník.Ten nemá vodící pružinku,a když v kontejneru kde je, není sajrajt a je tam čisto tak se muže při klepání slabounce ozvat.No a hlaveň, to musí být zrcadlo.Asi bude problém zkusit spoušť.
To opravdu prodejci neradi vidí bez tréninkového náboje.Samozřejmě se dá vyzkoušet i bez toho aby kohoutek dopadl na sucho na zápalník.Závěr, tím myslím jeho začátek bývá trochu odřený.To je tím,že pistole bývaly většinou v těch tvrdých ruských pouzdrech.Vnitřek je jak šmirgl.Chlapci,nechci dělat chytrýho.Takhle jsem si vybíral zbraně já,a proto míním svoji radu dobře.Ideální je ,když má prodejce u krámu zároveň střelnici a zbraň se dá hned také vyzkoušet střelbou.



Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#59 » stř 2. lis 2011, 11:32

To:Anton
Ano máš pravdu.Ta cena nábojů je vysoká.Hodně trénovat a ještě platit střelnici leze pěkně do peněz.Je tady možnost si sám přebíjet,ale investice do kvalitního přebíjecího náčiní je taky poměrně
dost vysoká.Chci ještě dodat k těm výsledkům ve střelbě z Maka.Těch 99 z deseti,a potom 146 z patnácti se mi povedlo jenom jednou.Já nejraději střílím desetirannové položky,a tam zcela běžně mám 95 -96 bodů.Podotýkám,že na zelený terč.Z mého šestipalcového revolveru, Ruger KGP 161
357 Magnum mám samozřejmě výsledky lepší.No jo ,ale ten mám vyladěný, když jsem závodně střílel mířenku.Píšu to proto,abych znovu a znovu poukázal na to jak bezvadná je pistole Makarov.
Není to žádný vyladěný speciál,a při tom dokáže to co právě onen speciál.A pánové nesmíme také zapomenout na náboje.Mířenkáři mají většinou svoje přebité náboje.Různě zkoušené (laborace atd.).
I v obchodech se dají koupit různé náboje od různých výrobců.A co chudáček Makarov.Ten se musí spokojit (mimo přebitých),u nás,pouze s náboji SB nebo ruskými,a snad se sem dovážejí nějaké maďarské. Ty neznám.A přesto jim to Makarov pěkně dokáže natřít.

Uživatelský avatar
allegro
Příspěvky: 52

Příspěvek#60 » stř 2. lis 2011, 11:40

Při výběru Makarova je pravděpodobnost špatného kousku velmi malá, ty zásoby, co se sem teď vozí, jsou opravdu všechno uloženky (tj. nikdy nepoužité vojenské a policejní zásoby promazané vazelínou a uložené ve skladech), jedině snad, že by Ti někdo chtěl jako začátečníkovi podstrčit záměrně použitý nebo vadný kousek, když dáš pozor, jak píše Bruno, tak se Ti nic takového nemůže stát, já mám v Praze velmi dobré zkušenosti s nákupem zbraní v BVS, tam jsou opravdu skvělí (odtud mám Makarova a ČZ 75) a ochotní, naopak rozporuplné zážitky mám s výběrem pistole u Brymové (od nich mám Berettu), tam mi byli ochotní ukázat jen dva kousky (měli jich plný sklad) i když náboje tam sem tam nakupuju, radši mám BVS.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů