Makarov

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#1231 » pát 16. zář 2016, 12:59

Transliterační pravidla pro zápis výrobních čísel zbraní

(1) Číslovky 0 až 9, znaky latinky A až Z (bez diakritiky) a speciální znaky „.“ tečka, „-“ pomlčka, „/“ lomítko, „´“ apostrof, „(“ levá závorka, „)“ pravá závorka, „?“ otazník, „:“ dvojtečka, „,“ čárka a „+“ plus se nemění.

(2) Mezera ve výrobním čísle zbraně se vypouští.

(3) Znaky s diakritikou se mění na znaky bez diakritiky.

(4) Znaky azbuky, které se ve stejné podobě vyskytují i v latince (A, B, E, K, M, H, O, P, C, T, Y, X) se nemění.

(5) Znaky azbuky, které se v latince nevyskytují, se mění takto:

a) Б → B,

b) Г → G,

c) Д → D,

d) Ж → ZH,

e) З → Z,

f) И → I,

g) Й → I,

h) Л → L,

i) П → P,

j) Ф → F,

k) Ц → TS,

l) Ч → CH,

m) Ш → SH,

n) Щ → SHCH,

o) Ы → Y,

p) Э → E,

q) Ю → IU,

r) Я → IA.


zdroj: http://gunlex.cz/zbrane-a-legislativa/s ... sel-zbrani

Uživatelský avatar
Kralycek
Příspěvky: 72

Příspěvek#1232 » pát 16. zář 2016, 16:12

Kuju :-)!

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#1233 » pon 26. zář 2016, 12:04

Jirka-t píše:Tak mám takovej zajímavej problém. Z asi padesátky vystřílených SB dva selhače. Zápalka od zápalníku jen dotčená, nedeformovaná. Pokaždé náboj zhruba z prostřed zásobníku, po 30sek. vyhozen a odložen, zbytek zásobníků OK. Po vystřílení zásobníku pokus o opětovné vystřelení a opět závada. Opět odloženy. Na koci střelby před odchodem poslední zkouška a oba napoprvé vyšly... Tohle mi hlava nebere absolutně. Při každé závadě závěr na svém míste, napadlo mě, že třeba nedovřel úplně a zápalník nedosáhl... Po návratu domů čištění, rozebrání pojistky a zápalníku, vše čisté, šachta krásně průchodná, zatřesením již na střelnici zápalník volně pohyblivý...

Co to sakra bylo?


Tak jsem zpět po hóóódně dlouhé střelecké odmlce a opět tentýž, výše uvedený problém. ALE nějaké nové poznatky mám. Selhače tentokrát celkem 3 a všechny až ke konci návštěvy střelnice. Několik zásobníků OK a pak co zásobník to jeden nevystřelený. Tentokrát ale zcela zřetelný otlak na zápalkách, že nechápu, proč neodpálily. Všechny napodruhé vyšly. Špatně usazená pojistka vyloučena, to jsem kontroloval, i mezi selhači. Šoupnutí pojistky prstem při střelbě taky vyloučeno, jeden z nevystřelených byl při střelbě jednoruč. A mám takový pocit, že v případech, kdy došlo k selhání, šla lehčeji spoušť... Doma jsem pistolku kompletně rozebral (kromě lučíku) a vyčistil. Jsem zvědavý, jestli to k něčemu bude.

Jinak první závady se začaly vyskytoval po kompletní rozborce z důvodu vyčištění od konzerační vazelíny. Nepřipadá mi ale, že by tohle měla být příčina, to snad ani nějak blbě složit nejde, ne? :-)

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#1234 » pon 3. říj 2016, 15:03

Tak popojedu v monologu :-)

Poslední návštěva střelnice, 100 ks vystřeleno, všechny vyšly napoprvé, takže předpokládám, že chyba byla v předchozím špatném složení zbraně :roll: Mimochodem podruhé jsem skládal tak, že jsem bicí pružinu nedával až jako poslední, ale ještě před záchytem, kdy je na to lépe vidět, kam se pružina vlastně cpe...

ALE tentokrát jiná závada. Už mě to začíná znepokojovat, 3 návštěvy střelnice po sobě a pokaždé závada. Tentokrát vzpříčený náboj. Jako by chtěl ze zásobníku rovnou vyskočit okénkem pryč, zůstal šprajclý zadkem nábojnice ve vývodkách a střelou opřený o horní okraj komory. Vcelku prkotina, ale jako začátečníka mě závada dost potrápila. Zásobník nešel ven, stažení závěru samo o sobě logicky nic nevyřešilo. Naštěstí šel náboj při povytaženém závěru trošku větším tlakem prstu nasměrovat do komory a pálilo se dál...



dfgdsster
Příspěvky: 109

Příspěvek#1235 » pon 3. říj 2016, 15:23

Takto vzpriceny naboj jsem mel i pri strelbe z CZ83 9 mm Br. kr. pri pouziti zasobniku z druhe ruky. Pote jsem porovnal jeho vyvodky s vyvodkami cerstve koupeneho nepouziteho zasobniku, cimz jsem zjistil o neco vetsi rozevreni vyvodek jeteho zasobniku. Upraveno klestemi, problem vyresen:-).

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#1236 » pon 3. říj 2016, 20:06

Sranda je, že se mi to stalo u origo zásobníku. Mám dva, jeden jsem si "upravil", obrousil hrany vývodek, hrany zarážky záchytu závěru, už mě nebavily pořezané palce a taky prořízl kousek delší cestu zarážce v boku zásobníku, dle tipu Georga zde ve vlákně. Zatím jen jeden, abych věděl, zda to nějak negativně neovlivní funkci a mně se první střelbu po úpravě vzpříší náboj v tom neupraveném, ošmirglovaný jede bez problémů. Mám nějaký pech. Zato střelecky se daří čímdál lépe a to mě těší. Střílí mrška fakt přesně.



Lojzicek
Příspěvky: 18

Příspěvek#1237 » pon 17. říj 2016, 13:58

Ahoj poradi nekdo?Pri posledni navsteve strelnice se mi dvakrat stalo ze se sprajcnul naboj pri zasunuti zasobniku a spusteni zaveru ze strelcke pohotovosti. Pri strelbe vse ok.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#1238 » pon 17. říj 2016, 14:00

dela to vic zasobniku?



Lojzicek
Příspěvky: 18

Příspěvek#1239 » pon 17. říj 2016, 14:42

to nevim mel sem tam jen jeden.

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#1240 » pon 17. říj 2016, 21:28

Lojzicek: Přikláním se k tipu dfgdsstera, zkontroluj si šuplerou rozevření vývodek na zásobníku a porovnej to s jiným. Já měl na zásobníku, který mi šprajcl náboj, o desetinu větší díru. Kleště ani nebyly potřeba, abych upravil tvar konců vývodek, jen jsem je tlakem přihnul k sobě přes boky zásobníku.



Lojzicek
Příspěvky: 18

Příspěvek#1241 » úte 18. říj 2016, 07:29

Vcera jsem to doma zkousel s cvicnym a vse fungovalo ok. Napadlo me jestli to nemohlo bejt bordelem po spalinach stalo se to asi po 50 vystrelech.Suplerou to klidne omerim. Doporuci mi nekdo spravnou roztec mezi vyvodkama.

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#1242 » úte 18. říj 2016, 22:16

Já to prošmrdlal šuplerou a mám tam cca 8,35-8,4mm. Na tom se vpříčeným nábojem jsem měl minimálně 8,5. S tím cvičným asi moc nenapodobíš rychlosti reálné střelby. A stejně jako ty mám podezření na nestandardní chování po znečištění zbraně střelbou. Všecky moje závady byly ke konci střelby převážně. Co používáš za střelivo? S&B?

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#1243 » úte 18. říj 2016, 22:25

Pardon, teď jsem si znovu přečetl, kdy se tvoje závady projevily, to samozřejmě cvičným nábojem napodobit lze. Stejně ale nechápu, proč tam soudruzi nacpali tak dlouhý péro, ten odpor při plnění zásobníku je extrémní. Když zásobník rozebereš, péro vyskočí a zapře se mezi podlahou a stropem :-) Do své skoro třičtvrtě století staré P38 láduju pomale malíčkem a nikdy žádná závada. Že by si něco kompenzovali?



Lojzicek
Příspěvky: 18

Příspěvek#1244 » stř 19. říj 2016, 07:30

Diky Jirko.Jo vetsinou je to S@B jeste mam naky Geca. mozna ze tam stekl olej a na to se nachytal bordel ze spalin priste to zkusim vytrit do sucha. A zasobnik omerim.

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#1245 » čtv 27. říj 2016, 14:28

Jirka-t píše:... Stejně ale nechápu, proč tam soudruzi nacpali tak dlouhý péro,..... Že by si něco kompenzovali?


Kompenzovali. A už jsem přišel na to, co - pružinu záchytu závěru. Včera jsem na jednom zásobníku pokusně zkrátil pružinu, protože i přesto, že oba zásobníky mám 24 hodin denně plné, nedochází k únavě a zlepšení "plnících" vlastností. Odebrány 4 závity pružiny a nový konec natvarován přesně podle starého a při zkoušce na sucho, po posledním vyhozeném náboji, nezůstane závěr vzadu. Takto zkrácená pružina nepřetlačí pružinu záchytu! Komfort plnění se navíc zlepšil asi jen u prvních 4 nábojů a poslední dva už tam šly pocitově stejně špatně jako s originálem...

Takže pro všechny, na úrovni zásobníku tohle nevyřešíte :-( Možná by pomohlo zeslabit pružinu na záchytu, ale na to už si dál netroufám. Předpokládám, že by následoval další problém, např. že při střelbě bude závěr ze záchytu se slabší pružinou padat vlivem otřesů...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů