Makarov

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií
Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#571 » sob 14. zář 2013, 10:11

Trénink "na sucho". Tažení z pouzdra, natažení závěru, míření, spouštění, přebíjení, atd.

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#572 » sob 14. zář 2013, 12:22

Tím stylem jsem myslel jakým zplsobem čili teda ty sušilky, guma tam, kde dochází k bití kohoutu.
Vyndat zápalník no nevím, mám maka chvíli a zatím se necítím na jeho rozebírání :) Takže pro bezpečné sušení bez ničení pistole stačí sušilka a třeba ,,O" kroužek na místo dopadu kohout? nechtěl bych si Maka zbytečně ničit.



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#573 » sob 14. zář 2013, 12:23

Jako bez patron v zasobniku ci v komore, jo?

Neda se to resit skolnim nabojem?



Kublajchán
Příspěvky: 171

Příspěvek#574 » sob 14. zář 2013, 12:51

Matt007 - vezmi vybitou pistoli, stáhni závěr dozadu na záchyt (střelecká pohotovost). Čapni pojistku a po směru hodinových ručiček s ní točíš (jakoby odjistíš, ale pokračuješ dál). Půjde to ztuha, ale neboj se toho. Až to uděláš, bude to hodně volný, vytáhni ji ze závěru. Zakloň zbraň dozadu a vypadne ti zápalník. Složíš to opačným způsobem - zápalník tam hodíš a pojistka si ho srovná sama nebo ho vytočíš tak, aby zářez seděl pro pojistku (zní to složitě, ale když se na to podíváš, trkne tě to samo). Stejně při čištění ten zápalník vytáhnou musíš a prostor pro zápalník vyčistit od bordelu ze zápalky. Ten zápalník je takový prapodivný, má výřez až u osy a sušení ho ničí. Kdyby ten zářez nebyl moc hluboký nebo byl jinak řešený, sušení ho nezničí a sušilka by byla zbytečná. Pokud tam dáš pod kohout gumu, záplaník vytahovat nemusíš.

jinda voyer - sušilka nahrazuje školní náboj. Jinak je v komoře, pokud máš zápalník ve zbrani. (teď jak to po sobě čtu, jsem to zkomolil : sušilka je třeba, když je zápalník ve zbrani. Pokud není zápalník ve zbrani, sušilka je zbytečná).

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#575 » sob 14. zář 2013, 13:01

to Kublajchan: OK díky za rady určitě zkusím, stejně se tu pistoli musim jednou naučit rozebrat. :mrgreen:



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#576 » sob 14. zář 2013, 13:07

Kublajchán píše:jinda voyer - sušilka nahrazuje školní náboj. Jinak je v komoře, pokud máš zápalník ve zbrani. (teď jak to po sobě čtu, jsem to zkomolil : sušilka je třeba, když je zápalník ve zbrani. Pokud není zápalník ve zbrani, sušilka je zbytečná).

No ale dá se to všechno, co popisuješ jednoduše vyřešit použitím školního náboje, ne 8-) ?



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#577 » sob 21. zář 2013, 09:53

Včera jsem se stavoval v BVS a bylo mi řečeno, že ten na jejich webu je nějaká stará stránka - taky by si to mohli smazat, nebo napsat PRODÁNO, dacani :lol:
Nicméně pán za pultem mi říkal, že Makaróni nejsou, jen tak nebudou a i kdyby jich měl 100, byli by hned pryč :shock: A že nezbývá než doufat, že sověti budou potřebovat na chlast a zase otevřou nějakej ten sklad... :mrgreen:

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#578 » sob 21. zář 2013, 11:02

Je zbytečné vyndavat zápalník. Elegantní řešení je gumový O kroužek pod kohoutem. Stojí korunu a vydrží věčně.

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#579 » pon 23. zář 2013, 19:15

Nový kabátek pro Makarova od KM Saddlery :mrgreen:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#580 » úte 24. zář 2013, 23:29

Hezké, a prozradíš cenu ?

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#581 » stř 25. zář 2013, 06:46

Cena byla 955 + 90 kč pošta

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#582 » stř 25. zář 2013, 12:30

Matt007 píše:Tím stylem jsem myslel jakým zplsobem čili teda ty sušilky, guma tam, kde dochází k bití kohoutu.
Vyndat zápalník no nevím, mám maka chvíli a zatím se necítím na jeho rozebírání :) Takže pro bezpečné sušení bez ničení pistole stačí sušilka a třeba ,,O" kroužek na místo dopadu kohout? nechtěl bych si Maka zbytečně ničit.

Jen poznámka k jeho rozebírání:
PM je tak jednoduchý, že ti stačí plochý šroubovák na jeden jediný šroub, který drží jednodílnou střenku. Zbytek je jen puzzle bez nutnosti použití nářadí. Ten šroubovák teda ještě využiješ při odháčkování pružinky, pokud si nechceš zlomit nehet, ale jinak jeho rozebírání je to nejjednodušší, jaké jsem u zbraně viděl. Má opravdu jen těch cca 26 dílů. Jinak přiznávám, že lučík jsem nerozebíral, ale i tak ten stejně není potřeba rozebírat. Makarov samotný je opravdu tak jednoduchý, že ti nynější obavy při jeho rozebírání budou časem připadat, až se s ním trochu zžiješ opravdu úsměvné :lol:

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#583 » stř 25. zář 2013, 13:21

Máš pravdu, na netu jsem tu komplet rozborku viděl několikrát a nic na tom asi nebude. Jen jak píšeš chce to se s tím sžít a bude to sranda. Zatim jsem se dostal akorát k vyjmutí zápalníku. :mrgreen:



Kublajchán
Příspěvky: 171

Příspěvek#584 » stř 25. zář 2013, 13:24

Georg - jak je to se složením u kohoutu ? Jednou jsem do šroubečku rozebral Waltra P1čku a měl jsem co dělat, abych složil kohout a bicí pružinu tak, aby to pak střílelo.

Uživatelský avatar
Ikewoo
Příspěvky: 75

Příspěvek#585 » stř 25. zář 2013, 22:11

Na rozebrání (krom toho lučíku) bohatě stačí originální vytěrák (jeho hrot je to nejlepší na vyndání vytahovače, s druhým koncem se dá šroubovat střenka).
Kohou se složí vpohodě... poprvé mi to nešlo, tak jsem to tam vrazil jenom přibližně a cvakl spouští a ono si to sedlo samo, pak už jsem se trefoval i já dobře - výhoda je, že oproti většině pistolí mnohem líp vidíš na celý ten machanismus a jeho polohy. Ta rozborka se prostě nedá srovnávat s ničím jiným, od Alfy k Waltheru (na další písmena mě právě žádná pistole nenapadá :D )... pokud jde o spolehlivost funkce a jednoduchost, neexistuje pro makinu jediný konkurent. Navíc má pro mě nejpřirozenější úhel sklonu pažbičky. Jenom škoda té ráže...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů