Sig 225/P6 vs. CZ 75Comp. apod.

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Evogunit
Příspěvky: 69

Příspěvek#1 » úte 17. dub 2012, 19:03

Ahoj všichni. Mám v plánu si koupit 1. vlastní pistoli (doma už jsou k dispozici CZ 83-7,65 a 92)
a rozhoduji se mezi zmíněnými kandidáty. Možnost vyzkoušet si je nemám, a tak bych byl rád za vaše zkušenosti a poznatky. Hlavně co se chování při střelbě a dlouhodobějšího soužití týká. Obě mi sedí v ruce a jsou k mání 8-10 tis, což je na příští 2 roky poslední investice, protože jsem na RD a volné kačky investuji do střílení.
Favoritem je CZ, ale jen proto, že jsem střílel z 75B a spokojenost. Také výběr je rozhodně větší.
Mám menší ruku, a tak porovnávat 225 s 22x s dvouřadými zás. mi přijde zcestný. Malinko větší kopance absencí materiálu si dokážu představit, ale je to jen odhad. Kompakt kvůli občasnému nošení (až se naučím ;) ), celokov a 9mm Lug. je podmínkou. Děkuju za typy...



tazi
Příspěvky: 142

Příspěvek#2 » stř 18. dub 2012, 12:43

Svoji první vlastní pistoli jsem vybíral před rokem a chtěl sem se vejít do podobné cenové relace. Takže i oba zmíněné modely byly zahrnuty mezi favority. Nějak mě to ale táhlo právě k Sigům, takže inzeráty s CZ jsem podvědomě odsouval, s tím, že ty seženu kdykoliv ;)

Koupil jsem SIG P225 značený právě jako P6, tj. výzbroj německé policie. Typicky služebně nošená, ale minimálně střílená zbraň. Lehce ošoupaný brynýr od pouzdra, jinak naprosto v bezvadným stavu.

Co se týče zkušeností, vystřílel jsem zatím tak do 1 tis. ran. Všechno FMJ, ale různé značky vč. asi 3 krabiček přebíjenek. Z toho co jsem zkusil nebyl nejmenší problém z žádnou značkou. Jen po těch přebíjenkách (tuším limit) jsem musel víc čistit ;)
Nemám úplně nejmenší ruce, ale díky 1řadýmu zásobníku mi sedí v ruce naprosto dokonale.
Preferuju vypouštění kohoutu před pojistkou (pominu-li 1911) a to má Sig zmýknutý fakt dokonale ;)
Střelba příjemná a dnes už i celkem trefuju ;) Musel jsem se naučit ho držet, prvních pár návštěv střelnice mi to lítalo hrozně nahoru. Ale za to ta pistole nemůže ;)

Nejlepší je opravdu půjčit a osahat / vyzkoušet. CZ75 bývají běžně na střelnicích a mezi lidma jsou jich mraky. SIGa určitě nějaký majitel včetně mě bude ochoten nechat vyzkoušet.
Možná sem napiš odkud jsi;)



Evogunit
Příspěvky: 69

Příspěvek#3 » čtv 19. dub 2012, 09:01

Moc díky za odpověď. Já bych rozumem kupoval CZ,ale srdcem spíš SIGA nebo Jericho. Vzhledem k mým minimálním zkušenostem si po pár výstřelech stejně netroufnu tvrdit, že je to zbraň přesně pro mě, ale jsem trpělivý a odhodlaný se sní naučit trefovat :P . Všude jsem samozřejmě četl o specifickém chování SIGŮ vzhledem k vyšší ose hlavně, ale jak jsem zmiňoval, tak v ruce sedí a vyváženost mi přijde dost dobrá. Myslíš, že by se s ním dal střílet i ňáký ten LOS (případně nějaká akčnější soutěž)? Spoušť mi přišla malinko těžší, než u CZ...



tazi
Příspěvky: 142

Příspěvek#4 » čtv 19. dub 2012, 12:15

No řekl bych, že je fakt potřeba se ji naučit držet. Ale jinak zbraň jako taková je přesná převelice ;)

Já se na LOS ještě nedostal, pořád nějak není čas :( Ale jinak myslím, že problém s tím není. Je to služební kompakt, tzn. přesně na tenhle druh střílení je stavěnej ;) Jen by asi bylo potřeba dokoupit nějaký zásobník. Já mám k pistoli 2 orig., ale někde by 2x 8 ran nemuselo stačit.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » čtv 19. dub 2012, 12:33

CZ a Glock jsou u nás mainstream - "srdcem" bych proto bral cokoli netuctového :-)

LOS se střílí úplně čímkoli (splňujícím parametry). Dvacet ran v šuplíku je samozřejmě příjemnější, ale běžně lidi střílí 1911 s 2*7ran. Situace vyžadují nejvýše 12 ideálních ran (6 papírových terčů). A různé záložní pistolky mají chováním i kapacitou zatraceně daleko k "LOS vyhrávacímu speciálu".



Evogunit
Příspěvky: 69

Příspěvek#6 » čtv 19. dub 2012, 14:01

Díky moc za názory. Už jen najít ten správnej kousek a hurá trénit a trénit, abych se brzy mohl zúčastnit ňákýho toho LOSíka.... Kdybyste měli tip, kde se ty policejní zásoby ještě rozprodávaj, budu vděčný. Jinak zajímavou nabídku k zásobníkům jsem našel tady http://www.egun.de/market/item.php?id=3 ... 0148f1e3c5 , snad by se to dalo objednat ;)



tazi
Příspěvky: 142

Příspěvek#7 » čtv 19. dub 2012, 14:44

ladaj: dík za upřesnění k tomu LOSu, pokud je to stavěný na 12 ran, tak pak jsou u P225ky 4 rány k dobru. Nicméně 1 zásobník navíc by se stejně hodil ;)

Evogunit: on už je to nějaký pátek, co se sem tyhle vyřazený policejní zbraně dovážely, tak na krámech to bude asi horší (ale někde třeba ještě něco leží). Ale občas se objeví inzerát. Občas jezdím přes Prahu, pokud v dohledný době bude cesta, můžu dopředu poslat SZ a nechal bych tě někde střelit ;)



Evogunit
Příspěvky: 69

Příspěvek#8 » čtv 19. dub 2012, 16:01

tazi: to bys mi udělal radost :) .... a jak budu mít NP v kapse, začnu jezdit a pátrat .... snad budu mít štěstí, ale nebudu spěchat, abych nebyl na.... :lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů