TT-33

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


wiktor
Příspěvky: 17

Příspěvek#121 » pon 26. led 2015, 19:44

budu za názor na tu barvu. Mně se to líbilo, navíc měla dobrou spoušť. tak nebylo co řešit 8-)



wiktor
Příspěvky: 17

Příspěvek#122 » pon 26. led 2015, 19:45

P1080445.JPG
a ještě tady
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#123 » pon 26. led 2015, 23:09

Ročník 1937 je opravdu super !!! Tu bych koupil taky ihned.
Dandys : V Rusku to asi nemělo ani nemá logiku. Já mám Tulu 1941 a je úplně super, kromě toho, že má lehce poškozenou povrchovku na závěru. Bohužel byla asi mnoho let strčená do originálního koženého pouzdra.
Ty pouzdra, to je opravdu stará věc, pověsit na hřebík a nikdy v něm dlouhodobě zbraň neuchovávat !
Chemické přípravky při zpracování kúže rozežírají kovové části, myslete na to !!!

Uživatelský avatar
Netrefijev
Příspěvky: 144

Příspěvek#124 » úte 27. led 2015, 09:36

wiktor píše:Závěr má načervenelou barvu - mělo by to být typem oceli - vyšší obsah uhlíku.


Načervenaní způsobuje opravdu křemík. To nás alespoň učili na škole.



wiktor
Příspěvky: 17

Příspěvek#125 » úte 27. led 2015, 20:39

Bohuliby píše:Ročník 1937 je opravdu super !!! Tu bych koupil taky ihned.
Dandys : V Rusku to asi nemělo ani nemá logiku. Já mám Tulu 1941 a je úplně super, kromě toho, že má lehce poškozenou povrchovku na závěru. Bohužel byla asi mnoho let strčená do originálního koženého pouzdra.
Ty pouzdra, to je opravdu stará věc, pověsit na hřebík a nikdy v něm dlouhodobě zbraň neuchovávat !
Chemické přípravky při zpracování kúže rozežírají kovové části, myslete na to !!!

Taktak... bez čepičky :D



wiktor
Příspěvky: 17

Příspěvek#126 » úte 27. led 2015, 20:43

Netrefijev píše:
wiktor píše:Závěr má načervenelou barvu - mělo by to být typem oceli - vyšší obsah uhlíku.


Načervenaní způsobuje opravdu křemík. To nás alespoň učili na škole.

Děkuju za info. No a je to ku prospěchu nebo spíš na škodu? Stejnou barvu má i závěr na mojí SVT 40. Teda jsem viděl na vlastní oči asi 8 ks a všechny byly stejné



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#127 » úte 27. led 2015, 20:51

:D Bylo mi tvrzeno, že ku prospěchu. Měl by zvyšovat pevnost oceli. V závislosti na obsahu i spoustu dalších vlastností (ovlivňujících zpracování oceli), které nás coby uživatele hotového výrobku už trápit nemusejí.



Dandys
Příspěvky: 105

Příspěvek#128 » stř 28. led 2015, 14:23

Pro zajímavost - objevil jsem na google ještě nějaké obrázky "rusa" s pojiskou. Netušíte někdo, co je to zač? Jestli dobře koukám, je u jednoho rok 1947 a u jednoho 1950.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#129 » čtv 29. led 2015, 16:47

Poslal jsem dotaz na PČR.Tohle mi přišlo.[img]



Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#130 » čtv 29. led 2015, 17:28

Nejde mi sem přetáhnout odpověď.



Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#131 » čtv 29. led 2015, 17:34

Je to odpověď na dotaz PČR co znamená to _C - na závěru TT-33.Je to rumunská výroba,a to ...C...je počáteční písmeno názvu města kde se vyráběly.Asi z důvodu,že se jedná o mail s PČR tak mi to nejde žádným způsobem sem uložit.Ani nejde zkopírovat text,a ani to přetáhnout.Tak to město v Rumunsku se jmenuje*Cugir*.Byla tam státní rumunská zbrojovka.
Patriku,pošli mi mailovou adresu na Tebe.Přeposlal bych Ti ten mail z PČR,třeba se Ti povede sem uložit celé znění.
Naposledy upravil(a) Bruno dne čtv 29. led 2015, 17:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#132 » čtv 29. led 2015, 17:41

Proč by měla Rumunská pistole Ruskou zkušebnu? To nemá ani hlavu ani patu :roll:



Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#133 » čtv 29. led 2015, 17:56

Tak ta mailová adresa už není třeba.
Sided : to nevím,ale tohle mi přišlo.
Na dotaz ředitelství služby pro zbraně a bezpečnostní materiál Policejního prezidia , obdrželo Váš dotaz k významu písmene „C“ u ruské samonabíjecí pistole Tokarev modelového označení TT-33-C. S největší pravděpodobností máte na mysli rumunskou variantu pistole TT-33 – sovětské samonabíjecí pistole konstrukce Fjodora Vasiljeviče Tokareva, vyráběnou od padesátých do začátku šedesátých let minulého století pod modelovým označením TT-33C nebo TTC rumunskou státní zbrojovkou ve městě Cugir (nynější FAC - Fabrica de Arme Cugir). A ono písmeno „C“ v modelovém označení znamená právě město Cugir (TTC=Tula Tokarev Cugir).



Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#134 » čtv 29. led 2015, 17:57

Tak že žádný originál Rus.
Pro wiktora :To zabarvení znamená vysoce kvalitní ocel.Na mém Tokarevu to nemám - škoda.Mám to ale na Makarovu.
Hned bych takového Tokareva bral.



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#135 » čtv 29. led 2015, 18:36

Bruno píše:Tak ta mailová adresa už není třeba.
Sided : to nevím,ale tohle mi přišlo.
Na dotaz ředitelství služby pro zbraně a bezpečnostní materiál Policejního prezidia , obdrželo Váš dotaz k významu písmene „C“ u ruské samonabíjecí pistole Tokarev modelového označení TT-33-C. S největší pravděpodobností máte na mysli rumunskou variantu pistole TT-33 – sovětské samonabíjecí pistole konstrukce Fjodora Vasiljeviče Tokareva, vyráběnou od padesátých do začátku šedesátých let minulého století pod modelovým označením TT-33C nebo TTC rumunskou státní zbrojovkou ve městě Cugir (nynější FAC - Fabrica de Arme Cugir). A ono písmeno „C“ v modelovém označení znamená právě město Cugir (TTC=Tula Tokarev Cugir).


to asi tak nebude, proč bych to měl na Tokarevovi z roku 1936 ?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů