Povrchová koroze závěru LCP

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií
Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#31 » pon 19. srp 2013, 18:41

Jedině snad ten fosfát, s Niklem je děsný oser a ještě je velká pravděpodobnost že se bude loupat. Než pokoušet nějaký neznámý laky tak bych nezatracoval obnovu černění. Někde kde to uměj v Brunigalu, udělaj slušnej podklad a nenapatlaj to štětcem za studena.



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#32 » pon 19. srp 2013, 18:45

Tak někdo dělá studený brynýr, někdo zas jedině vařený za tepla atd., ale podle mne žádný brynýr není tak odolný, aby zvlávl galvanickou korozi, to jsem prostě rovnou vyloučil.

Aly ty dvousložkové či vypalované laky mne překvapily, je toho taková hromada…byla zbytečná chyba se upínat jen na Duracoat/Cerakote.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#33 » pon 19. srp 2013, 20:19

Ve zbrojovce na to zapomeň a zbraň od jiného výrobce už vůbec.



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#34 » pát 23. srp 2013, 17:27

Píšou, že dělají povrchové úpravy na zakázku, tečka, žádné podmínky. Že dělají jen vlastní zbraně, to bych samozřejmě chápal, uvedeno to tam však, nemají, i dotázal jsem se. Zatím se mi nikdo neuráčil odpovědět, jestli mi neodpoví do dalšího týdne, tak u mne zbrojovka končí a v životě vod nich nic nekoupím. Seriozní firma takto nejedná a jestli budou příště někde brečet, jak jsou na tom špatně, tak jen ať zkrachují, dělají si to sami.

Trochu OT, ale už toho mám opravdu dost, zvlášť nějakých žvástů o tom, jak je něco „český výrobek“. Mě to absolutně nezajímá, čeští výrobci jsou schopni expedovat takové sračky takovým způsobem, že by to kolikrát neudělal ani číňan, a ten je mnohonásobně levnější. Klidně ať zbrankrotují všichni, jsem přesvědčen o tom, že přístup, co běžně provozují firmy tady u nás, by si třeba v Německu nedovolili. Teď dělám třeba druhý týden v kuse s blbým nábytkem a už bych měl materiálu, že bych mohl vyprávět celej den.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#35 » úte 3. zář 2013, 23:37

Je pravdou, že jsem měl při pokojové teplotě lakovaný revolver SW v krabičce ošetřen také WD a asi po roce jsem na něm našel známky koroze, což mě překvapilo stejně jako tebe. Raději již WD pouze do hlavně a na rám raději něco kvalitnějšího.
Jsem zvědav, co budou říkat, až to budeš reklamovat, dej vědět.

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#36 » ned 29. zář 2013, 22:57

Ta krabička byla papírová? Mně se totiž známý dušoval, že když WD nastříká na povrch, obalí do hadru a navíc vloží do igeliťáku, mělo by to vydržet delší skladování. Pravdou je, že z nezabalených věcí má konzervační olej tendenci se za pár týdnů vypařit a zůstane jen uvnitř.

Máte někdo zkušenost s nějakým lakem jiným neź Cerakote/ Duracote? Něco bych taky užil.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#37 » ned 29. zář 2013, 23:55

WD 40 take neni urcen na konzervaci.



Návštěvník

Příspěvek#38 » pon 30. zář 2013, 19:45

WD40 nečistí, nemaže, ani nekonzervuje, protože je to prostředek na vytěsňování vody a uvolňování spojů. Zkus si doma udělat test, nebo si najdi různá srovnání na netu. Nechápu lidi, co investují hromadu peněz do zbraní, a pak za každou cenu šetří 50 Kč na flaštičce oleje jednou za čtyři roky. Když už chcete šetřit, používejte motorový olej.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#39 » pon 30. zář 2013, 22:48

Tak takhle chytrý jsme dnes už taky, ale pokud je LCP v záruce a nebudu povrchovku ošetřovat vůbec, rozhodně budu chtít věc reklamovat ! Proto se už nejenom já nehrnu do nákupů zbraní z USA.



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#40 » stř 16. říj 2013, 21:02

WD40 je značka a existují různé věci co pod ní prodávají. Univerzální prostředek je lehký čistič, odrezovač a mazadlo, ale vypařuje se a nemaže věčně. Pak mají mazadlo. Pak mají konzervovadlo.

Jinak jsem si to nechal ošetřit Cerakotou u http://4shooters.cz/, vypadá to zatím solidně. Až budu kolem lítat s aparátem, tak to třeba nafotím…

Trochu hnijí zásobníky kolem oček, ale to je jen plech, na to dlabu.



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#41 » pon 18. črc 2016, 21:46

Tak update po třech letech, cerakote zatím drží. Onehdá jsem to teda na jedné hraně trochu odřel a tam už to zase chytá barvu, ale je to v rohu nejsilnějšího místa, tak neřešim, tam to neprohnije ani za deset let :D

Co se mi moc nelíbí je i to, že slezlo černění z hlavně, v místech, kde je mechanický otěr anebo došlo k velkému tepelnému namáhání výstřely, takže tam se začala oxidace objevovat taky. Řeší to máznutí vazelínou, ale pak se na to lepí prach z nošení (při nošení v kapse se to zasírá fest) a chce to čistit.

Z víc jak čtyřletýho nošení teda můžu říct, že kdo o tom uvažujete nepřemejšlejte o ničem jiným, než o verzi s nerezovým závěrem kterou mezitím začal Ruger vyrábět. A nechte si buť rovnou nalakovat hlaveň, nebo to patlejte vazelínou.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#42 » úte 19. črc 2016, 06:07

Ono to asi bude specifickým potem každého z nás. Mám 22 měsíců denně nošené LCP a po korozi na závěru či hlavni nikde ani památky. Ošetřováno cca 1x měsíčně Balistollem a v poslední době M-pro7 LPX. Ani závěr ani hlaveň.. Jen vždy jednou za čas lehce vykvete čelo ocelovýho čepu co drží pružinu kladívka (ale vatová tyčinka v oleji a je na pul roku pokoj- vždy je to lehce sundatelna povrchovka) 8-)

PS: myšlenka reklamovat kvůli povrchové rzi u nošené a špatně konzervované zbraně která je v kontaktu s lidskym potem je opravdu blbost. Nikdo by nic takovýho nikdy neuznal..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#43 » úte 19. črc 2016, 06:40

Každopádně to ukazuje, že to nijak extra kvalita není. Zase je to o pár (až mnoho) tisíc levnější než srovnatelný subkompakty, a snad ze všech nejlehčí. No aspoň že začali dělat tu verzi s nerezovou hlavní (a jelikož spodek je plastovej, tak taky pestrobarevný nebo kitičkovaný, erh).

Jako druhou možná pudu do Steyru, dělají solidně vypadající kompakty v .40 S&W, 12+1 kulí a váha kolem kila, to se mi docela líbí. Je to větší, tak už možná do pouzdra, ale ne zas tak moc a myslim, že 13 kulí ve čtyřicítce stačí tak na všechno ;-) Jen pro to asi budu muset jet do Rakouska, tady distribuce Steyru není.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#44 » úte 19. črc 2016, 07:26

Mě k nákupu mě vedl poměr ceny, velikovsti a váhy + pozitivní recenze (tedy až na první serie) LCP pistolky kolem sebe mezi známými mám 4 a všechny nošené denně a rez při běžné údržbě nikde (takže bych opravdu zvážil agresivitu potu konkrétního jedince, páč jsou lidi u kterých pot rozpustí s trochou nadsázky i nerez :) ) - ale jako člověk vzdělaný ve strojařském oboru tvrdím, že pokud někdo soudí kvalitu černěného ocelového výrobku podle toho jak koroduje v kontaktu s lidským potem tak je to při nejmenším zavádějící.



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#45 » ned 19. pro 2021, 22:46

Po dalších letech prakticky nadále beze změny, jednou za čas to vyčistím a máznu grafitovkou. Ale vlastně sem to za tu dobu skoro nestřílel, tak můžu jenom doufat, že někde není nějaká hlubší koroze, než to od pohledu vypadá, a v případě střelby se někde něco neulomí nebo nerozletí :D Páč je to všechno odlehčený a ztenčený fakt na úplný minimum, že.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů