Pětačtyřicítka-poradíte jakou?

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií
Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#1 » sob 31. srp 2013, 16:56

Chtěl bych si koupit pro potěchu a pro rozšíření arzenálu a ráží nějakou .45 ACP. Váhám mezi CZ97 (měl jsem v ruce), HK 45ACP (mám Hecklera 9mm), novým Rugrem SR45 (cena?), klasikou 1911 (Ruger,Taurus,SW). Glocka nechci. Docela mě láká ta číza97, ale jinde zde na fóru jsem četl smíšené názory na kvalitu. Pokud někdo vlastní výše uvedené zbraně, mohli byste mi sdělit praktické zkušenosti, klady, zápory? Jedná se mi hlavně o kvalitu, spolehlivost, ovládací komfort...

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#2 » sob 31. srp 2013, 17:25

Zkoušet, zkoušet a znovu zkoušet! Vzít balík všehomožného v pětačťouře a doufat, že mi někdo vybere tu nejlepší je hloupost. Až budeš vědět, která ti pasuje, tak můžeš řešit co dál.....

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#3 » sob 31. srp 2013, 17:45

Ale jo, to je mi jasný... Mě šlo hlavně o názory uživatelů. Abych si udělal obrázek, jakým směrem jít.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#4 » sob 31. srp 2013, 21:12

Máš tak obrovský rozptyl mezi různými typy zbraní (a to neřešíme výrobce) že se nedá poradit. Z toho vyjmenovaného bych vyřadil jen CZ97, je to hrozný kopyto a doplnky nebo aftermarket díly = 0. Ostatní je všechno použitelný ale každý pes jiná ves, tj. zkoušet, zkoušet a zkoušet.



Návštěvník

Příspěvek#5 » sob 31. srp 2013, 22:57

No vidíš, a já bych třeba šel zase do 97, protože se mi výborně drží a lítá mi to do terče samo, mířidla na trhu jsou a jiný aftermarket nepotřebuji. Naopak jednořadá 1911 je největší ergonomický krumpl, jaký jsem kdy držel. Čímž tvůj názor respektuji, ale ať si z toho tazatel udělá obrázek, jaký smysl má řešit to na internetu.

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#6 » sob 31. srp 2013, 23:10

No právě-já chci vyselektovat z jednotlivých názorů typy pětačtyřicítek, které stojí za úvahu a naopak o kterých nemá cenu vůbec uvažovat... Sám sem si takto rovnou vyřadil Glocka, protože, byť je to možná dobrá a promyšlená zbraň, mně se prostě nelíbí... Nemá klasické atributy zbraně - SA/DA, kohout atd. ...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#7 » ned 1. zář 2013, 06:32

Ještě bych do výběru přidal Springfielda XD.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#8 » ned 1. zář 2013, 12:42

jamira píše:...
Sám sem si takto rovnou vyřadil Glocka, protože, byť je to možná dobrá a promyšlená zbraň, mně se prostě nelíbí... Nemá klasické atributy zbraně - SA/DA, kohout atd. ...

...tětivu, lůžko šípu
...rukojeť, záštitu, ostří :lol:



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#9 » čtv 12. zář 2013, 17:35

A co priradit do vyberu GRANT POWER P45. Vcera jsem ji mel v ruce na strelnici uplnou funglofku urcenou k prodeji a musim priznat, ze ted docela vaham mezi GP P45 a GP K 100 Mk7/1.



laky77
Příspěvky: 6

Příspěvek#10 » pon 7. říj 2013, 15:48

No jelikož jsem z GRAND POWERU P45 už střílel a z HK a glocka taky, přikláním se ke kolegovi, Grand Power bych bral okamžitě. Ergonomie,zpracování,cena,střelba, prostě super!



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#11 » úte 8. říj 2013, 23:14

Tak prvne bych se chtel omluvit za skolackou chybu v nazvu grand power p45 v mem minulem prispevku. Byl jsem na vazkach, jestli GP K100 Mk/12, nebo GP P45. Ted mam doma GP P45 a nelituji. Ale vubec nemuzu srovnavat, mam z ni vystreleno jenom 50 naboju. Az vystrilim aspon 2000, tak budu vedet vic. Tech 50 naboju byly magtech a jedina zavada byla sprajcla nabojnice ve vyhoznim okynku. Byla to moje chyba. Jinak naprosto perfektni. Vaha perfektni, ale velikost neni moc vhodha pro noseni, ale pri vhodnem obleceni to jde. Pokud budes kupovat petactyricitku, tak ji urcite zkoukni. Na noseni jsem koupil pouzdro od KM SADDLERY. Maji bohaty vyber, jiste by sis vybral. Co jsem ji mel moznost ukazat par kamaradum, co maji zkusenosti se zbranemi, tak se vsem hrozne libila a nejvic chvalili jeji malou vahu.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#12 » stř 9. říj 2013, 16:15

co takhle FNX45 ?

Uživatelský avatar
mdkill
Příspěvky: 49

Příspěvek#13 » úte 15. říj 2013, 09:16

Především pro tu "potěchu" bych bral SigSauer 1911 STX....



peter ustinov
Příspěvky: 111

Příspěvek#14 » čtv 10. črc 2014, 21:03

osobne mi sednou nejvic "1911"
mam malou ruku a jednorady zasobnik je pro me vyhoda
a jako druhe plus bych uvedl SA rezim, revolverova spoust je lahudka na strelbu
pises ze to mas pro "potechu" takze "full size" a poctivou ocel
ale tohle jsou veci, co ti sice kazdy za sebe muze napsat, ale ve fine je nutne, aby sis toho kvera pujcil a par naboju z toho dal sam
to jak kver "sedne" je neprenosna zkusenost



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#15 » ned 12. říj 2014, 14:09

Já jsem na hraní velice spokojen s Norincem 1911.... na dvouřadý zásobník má malou ruku

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů