Beretta 70 v ráži 7,65Br.

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


flex
Příspěvky: 11

Příspěvek#1 » ned 15. zář 2013, 12:26

Zdraavím mám berettku M 70 22lr je to super pistolka, ale zajímalo by mě jestli je i v ráži 7,65Br. taky tak dobrá . Nemáte někdo nějaké zkušenosti ?

Uživatelský avatar
krákorák
Příspěvky: 26

Příspěvek#2 » pon 16. zář 2013, 18:16

Zdar, mám ji, je to příjemné železo. Mám to na nošení, střelba je do 25 metrů dost přesná. Záleží na tom mezikusu mezi zemí a spouští :D ... Dal jsem jí dřevěné střenky a vnitřní pouzdro od Dasty. Ani po celodenním nošení není na obtíž. Za dobu, co ji mám, žádná závada. Občas nezůstane vzadu závěr ( bude to asi zásobníkem, nezkoumal jsem to ) , ale nedělá to často. Jsem s ní spokojen.



flex
Příspěvky: 11

Příspěvek#3 » pon 16. zář 2013, 18:39

Dík za info :)

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#4 » čtv 12. bře 2015, 07:23

Zdravím pánové.

Zahlédl jsem tuto zbraň (Beretta 70) za pultem jednoho obchodu a od té doby ,,špatně spím" :oops:
Nákupko jsem měl samozřejmě jen jedno, takže jsem si odnesl pro co jsem přišel. Nicméně již nastal čas ,,posunout" se dál a konkrétně tak chci učinit právě v ráži 7,65 Browning.
Jenže teď řeším staré známé dilema. Původním záměrem bylo pořízení CZ 83 se kterou mám zkušenosti z předchozích zaměstnání, nicméně Beretta 70 mi přijde pro účely nošení praktičtější, navíc vlastním její mladší sestru (Beretta 71) v ráži .22 a v podstatě se snažím najít nějaký důvod, proč B70 nekoupit (důvody proč ano jsem si našel bleskově :lol: ).
Moc by mi pomohly zkušenosti z praxe a porovnání pistolí CZ 83 a Beretta 70 v ráži 7,65Br. Měl jste někdo možnost držet a nosit obě z uvedených zbraní a podat relevantní informace?



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#5 » čtv 12. bře 2015, 08:06

A viděl jsi Zastavu M70? Ta nedá spát mě:) To je u mě důvod, proč ne Berettu:)



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#6 » čtv 12. bře 2015, 16:04

Nechci aby můj příspěvek byl brán jako že rozmlouvám nákup B70, opravdu jen odpovídám na otázku. Navíc důvody které vidím já jako mínus mohou být pro někoho +.
Nelíbí se mi "nasunovací" hlaveň (předpokládám že je to stejné jako u M71 .22. I při nejlepší "vůli" musí mít takové uložení vůli. Čistě teoreticky by pevně nalisovaná hlaveň měla být přesnější. Teorie je ale šedivá..... .
Dále SA spoušť ,u terčovky - na mířenku OK, ale na nošení mě osobně ne zcela vyhovuje. Ještě kdybych chtěl další zbraň, chtěl bych prostě něco jiného, ne to samé(skoro), bylo by mě líto zabrat kapacitu trezoru téměř stejnou zbraní.
Ale pokud bych měl srovnat CZ83 a B70 tak to je jiná, B70 je lépe nositelná, jednodušší konstrukce a z toho vyplývá že by s ní neměly být problémy. CZ83 pokud je v supr stavu taky nezlobí ale protože má mnohem složitější konstrukci tak nějaký problém by se mohl vyskytnout. Je spousty zbraní a přehraboval bych se ve větším okruhu. Jinak B70/71 je hezká zbraň. Vlastním CZ83 9br a B M71, není to úplně přesné srovnání.

Uživatelský avatar
bartur
Příspěvky: 80

Příspěvek#7 » pát 1. kvě 2015, 10:53

Zdar pánové,taky o B70 v 7,65 uvažuji,mám 71 ve 22,a je to fakt super.Vlastnim CZ 50,a chci ji vyměnit.
Slyšel jsem že Beretta je lepši.Nikdo asi nema nějak moc zkušeností.Jako tak,si myslím ze naboj 7,65,je dostacujici na obranu.Byl několik let u obranych složek cz.Jistě věc nazoru,a zkušeností.
Mne se ale Beretta libi,a sedne do ruky.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#8 » čtv 19. lis 2015, 18:51

Samonabíjecí pistole, Beretta 70 - první poznatky.

Výrobce: PIETRO BERETTA, Gardone, Itálie
Model: 70
Kódové označení: PUMA
Ráže: 7.65mm Browning (.32 Auto)
Obchodní popis: BERETTA mod. 70.
údaje v PZ: Beretta 70, 7.65 Browning, kat. B

Další specifikace
Hlaveň: délka: 90mm, muška na závěru, hledí v rybině
Rozměry: celková délka 165mm, výška 123mm
Kapacita zásobníku: 8 nábojů
Spoušť: SA (single action)
Váha: 660g
Materiál: závěr i rám - železo
Bezpečnost: kohout vnější, bezp. ozub, pojistka kohoutu, pojistka spouště při nedovřeném závěru

Rok výroby / série: 1978 / AD
Cena pořízení: 3.600,- (holá zbraň)

Používané pouzdro: Opaskové, DASTA 201-3

Beretta 70 v ráži 7.65 Browning (.32 Auto) je služební samonabíjecí pistole, jenž byla vyvinuta na požadavek Italské vlády pro účely přezbrojení italské policie. Vychází z předchozích modelů 1934/1935 případně 948. Vyráběla se od roku 1958 a výroba tohoto modelu byla ukončena v roce 1985.
Více info třeba zde: https://en.wikipedia.org/wiki/Beretta_70

První použití - subjektivní pohled:
Model 70 mi není cizí, neboť vlastním typově mladší sestru v ráži .22LR. Tvarově se tedy jedná o téměř identické zbraně, navíc jsem cíleně hledal zbraň stejné konstrukce (hledí, pojistka, ovládací prvky obecně). Kapacita zásobníku je 8 ran stejně jako u typu 71. Pistole je celoocelová a tím tedy o 180 gramů těžší než malorážková verze.
Před prvním výstřelem jsem měl v "relativně" živé paměti zpětný ráz CZ50. Specifický kousavý zpětný ráz s trhnutím nelze zapomenout. Toho jsem se, světe div se, u Beretty 70 nedočkal. Pochopitelně, náboj 7.65 Br. nenechává pistoli v takovém klidu jako 22LR, nicméně podle mého subjektivního soudu není střelba nepříjemná a rozevlátá.
Přestože se jedná o čistě služební zbraň s konstrukcí ze šedesátých až sedmdesátých let, myslím že svou roli zbraně pro účely osobní obrany odvede i dnes. Tomu nahrává i jednoduchá konstrukce, kompaktní rozměry, přijatelná váha a v neposlední řadě - co si budeme povídat, i pořizovací cena zbraně.
Střelivo: Náboj 7.65mm Browning jsem služebně používal už před dvaceti lety právě ve zbraních CZ50 a CZ83 a považuji jej za dostatečný. Cena továrního náboje S&B FMJ 73grs 4.75g se pohybuje kolem 5,30 Kč (kupováno 11/2015 zde: http://www.zbraneklapka.cz/strelivo/pistolove-strelivo/?detail=625 ). Cena náboje sice není důvod k radosti, ale ani důvod k hroucení a lapání po dechu, ke střelectví to prostě patří a navíc nikde není psáno, že je potřeba na střelnici vysypat 100 ran týdně k čemu slouží jiné zbraně i ráže.
Zkrátka, je to "pracovní" nástroj fungující tak jak má přičemž se domnívám, že podstatnou roli v efektivitě použití jakékoliv zbraně hraje především "kvalita" obsluhy.

Obrázek zbraně sice autentický, nicméně pouze ilustrativní, neboť obrázků Beretty 70/71 je plný internet.
B70_765br.jpg


A zde "ilustrativní" foto terče z prvního střílení (ty menší díry jsou od B71 v 22LR).
B70TGT.jpg


Zbraň jsem koupil v Liberci (Stráži nad Nisou) v cenové akci kdy bylo součástí 200ks střeliva SB, dřevěné střenky Klinsky a OEM zásobník (ten potřeboval fyzickou úpravu jehlovým pilníčkem, co byla otázka několika minut). Pro druhý zásobník jsem koupil pouzdro Dasta 255-2, do kterého mimo zásobník krásně pasuje kapesní nůž typu "MacGyver" se kterým stejnojmenný hrdina akčního seriálu likvidoval atomové zbraně a zachraňoval svět, jinak je to obyčejný zavírací švýcar od Victorinox.

Tolik ve zkratce k prvním dojmům ze zbraně jejíž pořízení jsem pekl přibližně tři čtvrtě roku. Další postřehy přinese až čas.

Uživatelský avatar
bartur
Příspěvky: 80

Příspěvek#9 » sob 21. lis 2015, 12:02

Perfektní,pěkně popsáno,souhlasím,a připojuji se k vlastníkům téhle krásné zbraně.
Už ji mám taky doma,vlastnil jsem CZ-50,šla pryč.Tak mám 70 a 71 jako sestry.
Tu 70 mám krasnou,údajně jako první majitel po Ital.policajtovi,i z kufříkem.Taky r.1978.
Myslím že jsme dobře zvolili.



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#10 » pát 11. pro 2015, 20:06

Tak jsem mamině vyřešil problém co mi koupit k ježíškoj a B70 v 7.65 je doma, takže už mám taky obě ségry pohromadě.
(...a není to málo, Antone Pavloviči? :D )

Koupena dnes v Kentauru za 3.900 s jedním použitým origo šuplíkem, stav solidní, pěknej brynýr, nějaká ta bebíčka samozřejmě už má. Série AF = 1980, nápis dissasembly v angličtině - ségra B71 je AE = 1979 a nápis má italsky.

Už má i jméno, budu jim říkat Tlustá Berta a Hubená Berta :D


Berty.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#11 » pon 14. pro 2015, 13:30

> Pupak: Gratulace a vítej v pomyslném "komorním" klubu vlastníků B70. Myslím, že nás (zde) bude do 10ti.
Ať slouží ke spokojenosti!

Mám osobní postřeh #2: V rámci bezpečnostního výcviku vlastních dětí, kdy se je snažím zasvětit jak do zbraňové legislativy, tak hlavně do praktické části věci, jsem odhalil jednu věc.
Dcera (12,5), jenž si oblíbila a zvládá bezpečnou manipulaci a střelbu z Beretty 71 v ráži .22LR, není schopna ani natáhnout kohout, natož přetáhnout závěr na B70. Páskování zásobníku jsem na ni ani nezkoušel, neb nabití originálního zásobníku je hodně o síle v kombinaci se zručností (není tam "ten šroubek" za který lze podavač zásobníku stáhnout dolů).

Původně nošenou B71 jsem nahradil B70 + další zásobník. Za sebe mohu vyjádřit spokojenost, B70 v .32A je samozřejmě výkonnostně výše oproti 22LR, rovněž rezervní zásobník dotváří iluzi větší bezpečnosti či operativity. Zbraň malá, funkční a líbí se mi. ;-)



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#12 » úte 15. pro 2015, 01:00

Je to tak, ovládací síly u B70 jsou oproti B71 někde úplně jinde, včetně odporu spouště, ten bych ale na nošení považoval spíš za výhodu, u B71 je dost lehká. U vratný pružiny je to vzhledem k ráži a dynamickýmu závěru dáno fyzikou, ale kohout jde vážně ztuha a když se to sečte při natahování závěru s kohoutem dole, je to už slušná síla. Kterou z Berett máš v ruce poznáš hned podle váhy.

K tomuto tématu bych měl dotaz, závěr mi jde ještě víc ztuha vzadu, kdy se zadní čelo závěru dostane nad kohout, protože spodek závěru pak jede po kohoutu. Je to normální, nebo mám něco špatně se zadní polohou kohoutu?



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#13 » stř 16. pro 2015, 00:29

V Liberci u Chudoby jsem B 70 měl také v ruce a rozhodně bych se za ní nestyděl, hlavně je to železo.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#14 » stř 16. pro 2015, 09:00

K tomuto tématu bych měl dotaz, závěr mi jde ještě víc ztuha vzadu, kdy se zadní čelo závěru dostane nad kohout, protože spodek závěru pak jede po kohoutu. Je to normální, nebo mám něco špatně se zadní polohou kohoutu?

Buď v klidu, toto je jev zcela běžný u každé samonabíjecí pistole s kohoutem. Takže se to netýká jen tvé Berettky ;)



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#15 » stř 16. pro 2015, 14:57

To víš, glockař, už je mi to jasný. Nikdy jsem nad tím nebádal, až u týhle Berettky, kde je to zvýšení odporu dost výrazný. Jak na ni koukám, ta vyvýšená lišta na spodku závěru po který jezdí kohout má setřenej brynýr na jedný straně, asi to není moc dobře spasovaný. Uvidíme, co to bude dělat v provozu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů

cron