Beretta 70 v ráži 7,65Br.

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Evogunit
Příspěvky: 69

Příspěvek#16 » pon 28. pro 2015, 14:45

Již několik let nosím 70 s lehkým rámem a nemůžu si vynachválit ergonomii a přesnost. Dostupnost dílů je však tragická, takže teď plánuji koupit ještě jednu na díly. Měnil jsem za CZ 83 také v 7,65 kvůli těžkému
"zadku" s plným šupletem. Se silnou bicí pružinou je trošku problém, takže by mě zajímalo, jak nosíte...
Za mě nadrcnnuto a na bezp. ozubu, proto sušit dokola tasení + natažení kohoutu.



Obša
Příspěvky: 35

Příspěvek#17 » pon 11. dub 2016, 21:58

Mohl by se nějaký střelec, který má zkušenosti s cz 50/70 a Berettou 70 podělit malé srovnání mezi těmito dvěma zbraněmi? Četl jsem názor, že Beretta oproti padesátce škube a naopak, tak jsem z toho zmatený :?

Uživatelský avatar
bartur
Příspěvky: 80

Příspěvek#18 » ned 24. dub 2016, 19:54

Zdravím pánové,má někdo zkušenosti s Berettou 950 6,35mm.



Kory
Příspěvky: 2

Příspěvek#19 » pon 9. kvě 2016, 18:48

Obša píše:Mohl by se nějaký střelec, který má zkušenosti s cz 50/70 a Berettou 70 podělit malé srovnání mezi těmito dvěma zbraněmi? Četl jsem názor, že Beretta oproti padesátce škube a naopak, tak jsem z toho zmatený :?



ČZ 50 je při střelbě neklidnější a jak říkáš mnohem víc "škube".Beretta je příjemnější a zpětný ráz je pocitově menší i při dvojvýstřelech v pohodě udržíš záměrnou.



Obša
Příspěvky: 35

Příspěvek#20 » stř 11. kvě 2016, 11:04

Díky, přemýšlím totiž o výměně čz 50 za Berettu :)

Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 194

Příspěvek#21 » pon 30. kvě 2016, 08:28

Zdravím, jak je to s dostupností a cenou zásobníků? U B71 je to tragédie, sehnat se dají, ale ta cena...

Odesláno z mého thl 5000 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#22 » pon 30. kvě 2016, 10:13

>mar.tan: Zásobníky pro B70 mají dobrou dostupnost, cena vzhledem k jejich provedení je tragická. OEM zásobníky je potřeba doladit pro alespoň částečnou funkčnost, origo jsou funkčně samozřejmě naprosto bez problémů - ale prakticky nesehnatelné.

Odkaz na OEM třeba zde: http://zbrane.esako.cz/zasobnik-beretta-m71-765-browning

Můj názor je: pokud nutně druhý zásobník, tak jedině originál. S druhovýrobou je víc starostí než užitku (jiná konstrukce, jiné materiály, slabší pružina, rozměry mimo toleranci). Za těch 800,- Kč je to předražený. Originální zásobník za 1.200 by měl daleko větší smysl.
Obecně ale, Beretta patří mezi dražší značky a jak ukazuje praxe, tak i po desítkách let. Investici do dalšího zásobníku bych si rozmyslel*.

* B71 mám s jedním zásobníkem, B70 mám se dvěma (1x originální + 1x OEM) a to jen díky nákupu v "akčním balíčku".



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#23 » čtv 2. čer 2016, 21:57

Krásná zbraň, ale nemám jí, mám problém s počtem.

Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 194

Příspěvek#24 » čtv 9. čer 2016, 13:13

Včera jsem ji zakoupil v Praze v Kentauru, už se na ní těším až spolu půjdeme na střelnici :-)

Odesláno z mého thl 5000 pomocí Tapatalk



PB77CZ
Příspěvky: 26

Příspěvek#25 » čtv 9. čer 2016, 22:33

Original zasobnik, koupeno pred par mesici. Nastrileno cca 800, udrzovano. Nejsem si moc jistej, ze by tam ta dira byla, ale posledni dobou prestal permanentne zustavat otevreny zaver, tak jsem tomu zacal venovat pozornost. Mohlo se to takhle vysoupat???

Obrázek

Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk



Paulus
Příspěvky: 96

Příspěvek#26 » sob 11. čer 2016, 20:37

Nevíte, kde se vyskytujou pěkný kousky? Všude maj kousky chycený povrchovkou a jsou dos otřiskaný a ještě pouze s jedním zásobníkem :(
Jo a kde sháníte originál zásobníky.... všude maj OEM srágory co jsou na nic.....

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#27 » úte 5. črc 2016, 11:18

OEM by byly "originální" zásobníky, které používá výrobce, v tomto případě Beretta, při kompletaci zbraně. Alespoň tak tuto zkratku vnímám já. Tedy zásobník dodaný subdodavatelem Berettě a tou prodávaný pod svojí značkou spolu se zbraní. Ty si nejspíše myslel "druhovýrobu"...tedy tak jak je chápano výrobek vyráběný jakýmkoli výrobcem, nahrazující "originál" prodávaný pod značkou Beretta.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#28 » úte 5. črc 2016, 13:09

> Biggles: Pravdu máš. Tenhle výraz jsem do diskuze zavlekl já - a trochu nešťastně. Správně mělo být "alternativní" či z IT prostředí "noname". Každopádně se bavíme o neoriginálních dílech, které jak bývá zvykem (nejen u zbraní), jsou co do kvality-funkčnosti-provedení originálům dosti vzdálené.



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#29 » úte 5. črc 2016, 13:29

Druhovýroba anóbrž aftermarket je myslím správný výraz, co jsem zaznamenal, výrobce je jen jeden, Triple K: https://www.triplek.com

Smutný je, že tak renomovaná firma jako je Beretta hodila přes palubu majitele starších zbraní a Triple K, ačkoli se pyšní téměř sedmdesátiletou tradicí, není schopen za nemalou sumu vyrobit funkční produkt. Zásobník zase není až taková raketová věda, aby se nedal do detailu okopírovat. Ve .22 ještě celkem fungujou, v 7.65 jsem na ně slyšel jen stížnosti, ale asi nezbude než bastlit, originál je zřejmě nesehnatelný.



mause
Příspěvky: 97

Příspěvek#30 » čtv 19. led 2017, 22:04

Ahojte, rad bych si berettku v 7,65 poridil. Nevite jestli jsou nekde v prodeji popr. Jestli jeste budou. Nebo mi zbyva Jen komise a hledani po netu? Dik

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů

cron