Smith & Wesson Bodyguard 380

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií
Uživatelský avatar
Sargo
Příspěvky: 13

Příspěvek#1 » stř 5. bře 2014, 13:24

Smith & Wesson Bodyguard 380

Padla mi do oka a nemůžu ji dostat z hlavy, jak už to tak občas bývá. Nevíte někdo, prosím, kde by se na ni dalo sáhnout, nebo si dokonce nedejbože vystřelit?
Případně někdo, kdo ji v ruce držel - jaké jsou dojmy?
Díky :-)

Uživatelský avatar
Sargo
Příspěvky: 13

Příspěvek#2 » stř 5. bře 2014, 17:09

To jsem se zase do něčeho trefila... příště se zkusím nadchnout něčím profláknutějším :-D

Odpověď dovozce:
...aktuální provedení pistole Bodyguard 380, které se od letoška nabízí i v řadě M+P, kde už nemá integrovaný laserový značkovač a tudíž ho lze nabízet na našem civilním trhu, je zatím horkou novinkou a dosud dovezeno nebylo. Jak už to u novinek S+W bývá, neočekáváme tuto zbraň na našem trhu dřív než v létě. Až se tak stane, určitě bude inzerována v nabídce maloobchodních prodejců a v odborných časopisech o ní vyjdou články. Její doporučenou maloobchodní cenu odhadujeme cca kolem 13 000,- Kč vč. DPH.
Nejbližší příležitost si zbraň podržet v ruce se nabízí o tomto víkendu na norimberském veletrhu IWA, kde bude výrobcem zcela jistě prezentována.
...

:-)



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#3 » stř 5. bře 2014, 18:42

Ceka na ni vic zajemcu :lol:

Vypada to dobře, ale u DAO je tam fakt dost navíc pojistka. Bude asi lepsi nez Kelteky, taurusy a rugery LCP, ale asi ne tak super jako Kahr P380. Ale to nakonec odpovida cenam jednotlivých zbrani.



tomas fuk
Příspěvky: 828

Příspěvek#4 » čtv 6. bře 2014, 17:31

Mas SZ

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » ned 9. bře 2014, 19:52

Osahal jsem si ji na IWA (nikdo se k ní moc neměl a všichni chodili spíš na větší, jak už to u SW bývá), ale celkem se mi líbila, určitě je to zajímavý přírůstek do této kategorie. Úchop poměrně solidní, např. oproti KelTec nebo LCP jistější (ale to je subjektivní), spíš blíže Kahrům. Možnost střelby bohužel jak známo na IWA není...

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#6 » pát 20. kvě 2016, 12:10

Obnovuji starší téma... nemá už někdo s touto zbraní zkušenosti?



laurel_31299
Příspěvky: 63

Příspěvek#7 » ned 21. srp 2016, 19:29

Kamarad ji mel, zkusil jsem si ji. Strili se z ni super.. noseni jeste lepsi. Super vychytavka je ta spona, takze to muzes nosit v kapse jako EDC kudlu. ;-) Jedine co, tak se kamosovi stavalo ze se zasekl zaver. Ne vzdy, docela nahodne, ale pricital to tim, ze zbran nekupoval novou. Ted se snazim ji nekde sehnat novou a pokud bude cenove OK, tak si ji poridim na EDC. Na strelnici mam P99 Watlra

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#8 » ned 21. srp 2016, 19:46

Díky laurele, já už ji mám a jsem spokojená :-)
Nevím odkud jsi, ale v Praze jí mají ve dvou prodejnách, verzi s pojistkou i bez.
Jen nevím, jakou sponu máš na mysli...?



laurel_31299
Příspěvky: 63

Příspěvek#9 » pon 22. srp 2016, 21:08

Kamarád měl sponu na rámu pistole na konci a tím se dala dát do kapsy a spona to drží na kalhotách. Odkud jsi, rád bych viděl i ti tvou. Ty máš s pojistkou?

Sent from my SM-G900FD using Tapatalk



AndyHugo
Příspěvky: 2

Příspěvek#10 » sob 19. lis 2016, 14:57

Mam SW 380 Bodyguard uz 5 mesicu. Vahal jsem mezi SW a G42. Vahove vyhral Bodyguard. Za opaskem neprekazi ani v aute a schovam ho i do naprsni kapsy... Mam vetsi ruce a na uchop jsem si chvili zvykal. Moc me prekvapilo jak s 2" hlavni se da 17m nastrilet slusny soustrel. Na obranu a kazdodenni noseni super.
Drobne nevyhody: Tmave miridla, vystaveni zaveru do strelecke pohotovosti po vystrileni zasobniku funguje spolehlive pouze u ciste a promazane zbrane, delsi a tuzsi spoust (DAO), tezko se v CR shani prislusenstvi, vyssi cena.
Nastrilel jsem z ni cca 500 ran a mohu jen doporucit. Nic lehciho, s miridlama a s cim se da jeste strilet, jsem u nas nenasel. Pozor. Neni stvorena na castou strelbu. Absence pojistky neni na skodu, je to DAO....

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#11 » stř 23. lis 2016, 11:34

Také uvažuji o nějakém kapesním štěkadle v ráži .380. Mám G26, který je subcompact, a nosit budu převážně ten. Pro určité příležitosti chci ještě něco výrazně subcompaktnějšího. :-)
Bodyguard je jeden z kandidátů. Dál zvažuji Ruger LCP a Taurus 738 TCP. Ten seznam ale není zatím uzavřený.
Vím, že 9 x 19 Luger má plno výhod, ale nic, co by se dalo velikostně a váhově srovnávat s těmito minipistolkami asi v 9 x 19 neexistuje, nebo jsem na to alespoň nenarazil.
I jednořadé subcompacty typu G43 jsou prostě velikostně a váhově někde jinde.
Na Bodyguardu se mi moc nelíbí, že má proti LCP mnohem víc výstupků a je o něco těžší. Na druhou stranu, u toho Rugeru LCP si zase spousta lidí stěžuje na spolehlivost.



AndyHugo
Příspěvky: 2

Příspěvek#12 » stř 23. lis 2016, 12:04

Jak jsem jiz psal vyse. Bodyguard je urcite lehci nez Glocky. Na stale noseni je znat kazdy gram...
Co se tyka spolehlivosti, tak Bodyguard funguje velmi dobre. Jen z konstrukce je patrne, ze s tim nenastrilite tisice. Proto je to zbran doplnkova a pro opravdu skryte noseni.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#13 » stř 23. lis 2016, 12:11

Předpokládám, že celkem nízká životnost asi bude nepříjemností u všech pistolek této velikostní kategorie. Nebo máte zprávy, že by nějaká srovnatelně velká bodyguard v životnosti významně převyšovala?



Duluth
Příspěvky: 9

Příspěvek#14 » stř 11. led 2017, 17:48

Mohl bych se zeptat jake by jste doporucili vnitrni pouzdro? Vnejsi mam objednane z kydexu, ale s vnitrnim nemam zkusenost. Nikdy jsem vnitni nemel, ale chtel bych neco mekciho. Koukal jsem na Falco 433/4 pro LCP, ale neni nad osobni zkusenost. Je cas zkusit neco noveho. Jinak take bodyguarda na denni noseni doporucuji.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#15 » ned 30. dub 2017, 23:18

Tak jsem si zastřílel z Bodyguarda, kterého nedávno pořídila manželka. Na pistolku této velikostní a váhové kategorie jsou mé dojmy ze střelby poměrně dobré.
Díky tvaru i povrchové úpravě rukojeti se i při střelbě drží celkem příjemně a seká do ruky méně než můj Ruger LCP Custom. Na nějakých 5 metrů mi střelba z Bodyguarda připadá přesná. Na 10 metů už mi dost chybí bílá tečka na mušce, kterou LCP Custom má. Tihle cvrčci ale prostě nejsou určeni na mířenku, takže to nejspíš není výrazný hendikep.
U takto malých pistolek nebývá snadné dobře chytit závěr při natahování. Oproti LCP se u Bodyguarda závěr natahuje výrazně lépe. U LCP Custom manželka se závěrem trochu zápasí, na Bodyguardovi zvládá manipulaci hravě. To byl také hlavní důvod, proč nakonec zvolila Bodyguarda jako svou druhou zbraň. (krom bodyguarda má ještě G43).
Neřekl bych, že pružina u LCP klade nějaký výrazně větší odpor než u Bodyguarda, spíš je to způsobeno trochu rozdílným tvarem zbraní.
Jako hlavní nevýhodu Bodyguarda proti LCP Custom vidím delší spoušť s větším odporem.
A to je i spušť u LCP Custom výrazně delší a tužší než třeba u G26 s 2kg stojinou. Asi se na to dá celkem zvyknout.
Bodyguard je oproti LCP Custom o trošku větší, ne však něijak výrazně, a asi o 50 gramů težší. Při nošení nejspíš tento velikostní a váhový rozdíl sotva pocítíte.
Kdybych se měl dnes rozhodnout znovu, zda LCP Custom nebo Bodyguard, nevím, jak by to nakonec dopadlo. Každá z těchto pistolek má své přednsoti. Jinak vhodná pouzdra na nošení si žena teprve heldá. Dámy to mají se skrytým nošením proti chalpům přeci jen trochu obtížnější. :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti